• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30
ameliyatsiz göğüs büyütme mümkün müdür
 • by Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
 • 310
 • 0

Meme boyutunun normalin altında olması, ergenlik döneminden itibaren kadınların beden algısıyla ilgili psikolojik sorunlar yaşamasına neden olabilir, hatta yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Memelerin boyutunun büyütülmesi amacıyla uygulanabilecek en garantili yöntem, meme büyütme estetiği ameliyatı olmakla birlikte her kadın bu yöntemi tercih etmeyebilir. Bunun sonucunda ameliyatsız göğüs büyütme amacıyla farklı bitkisel ürünlerin, kremlerin ya da ilaçların kullanımı gündeme gelebilir. 

Pek çok kadın için mükemmel bir vücuda, mükemmel şekilli ve büyüklükte göğüslere sahip olmak çok önemlidir. Memelerinin mevcut halini büyütmeyi ve daha estetik görünmelerini isteyen kadınlar sıklıklar meme büyütme estetiği ameliyatına başvurur, kişi özelinde planlanan ve uygunan estetik cerrahi prosedür sonucunda istedikleri görünüme kavuşurlar. Meme büyütme estetiği ameliyatı kapsamında, hasta özelinde farklı teknikler kullanılabilir. Seçilen teknik kullanılarak, meme dokusunun altına silikon implant yerleştirilir. Diğer yandan anestezi ve cerrahi prosedürler konusunda birtakım endişeleri olan kadınlar, memelerinin boyutunu büyütmek isteseler de meme büyütme ameliyatını tercih etmeyebilirler. Kadınların memelerinin boyutunun küçüklüğü dolayısıyla öz güven sorunları yaşaması sık karşılaşılan bir durumdur. Bu tür durumlarda meme büyütme estetiği yaptırmak istemeyen kadınlar, ameliyatsız göğüs büyütme yöntemlerine başvurarak çözüm arayabilirler.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Doğal Çözüm

Ameliyatsız göğüs büyütme diğer bir deyişle doğal göğüs büyütme amacıyla farklı yöntemlerin uygulanması söz konusu olabilir. Bu yöntemlerden bazıları hızlı ve etkili iken, bazıları uzun vadede kalıcı sonuçlar vermektedir. Geçici göğüs büyüme etkisi sağlamanın en kolay ve yaygın yolu, bu etkiyi sağlayacak sutyenleri kullanmaktır. Özellikle dekolteli kıyafetlerin içerisine dolgulu sutyenler giymek, istenilen göğüs büyüklüğünü yakalamaya yardımcı olabilir. Ayrıca mayo ya da iç çamaşırı alırken bir beden küçük kap tercih edilmesi, göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayan etkili bir yöntem olma özelliğine sahiptir.

Göğüs Büyütücü Gıdalar Neler?

Göğüslerin boyutunu doğal yollarla artırmak için evde masaj yapılması, göğüs büyütme egzersizleri uygulanması ve göğüslerin daha büyük görünmesini sağlayacak yiyecekler tüketilmesi gibi farklı yöntemlere başvurulabilir. 

Günlük hayatta sıklıkla tüketildiği bilinen süt ürünleri, meyveler ve kuru yemişler gibi bazı yiyecek türleri doğal yollarla göğüs büyütme amacıyla kullanılabilirler. Göğüs yapısı tamamen yağdan meydana gelmekte olduğu için, yağ açısından zengin tam yağlı süt ürünlerinin tüketilmesi göğüs boyutunu doğal yollarla büyütmeye yardımcı olabilir.

Daha büyük göğüslere sahip olmayı sağlayan östrojen kaynakları açısından zengin bir gıda olan çemen tohumları, bu amaçla kullanılabilir. Yapılması gereken çemen tohumlarını hardal yağıyla karıştırmak ve macun haline getirmektir. Daha sonra bu macunla göğüslere nazik bir şekilde masaj yapılabilir.

Kuru yemişlerin önemli bir özelliği, göğüs dokusu oluşturmak için ihtiyaç duyulan zengin bir tekli doymamış yağ kaynağına sahip olmalarıdır. Büyük göğüslerden sorumlu hormon olan fitoöstrojenler açısından zengin bir besin olan soya fasulyesinin tüketilmesi de fayda sağlayabilir. Soya fasulyesi aynı zamanda kansere neden olan serbest radikalleri de önlemektedir.

Yoga: Daha Büyük Göğüslerin Sırrı

Doğal bir şifa aracı olarak bilinen yoga, zihinle bedenin birleşmesini ve hastalıklara içeriden karşı koyulmasını sağlar. Ameliyatsız göğüs büyütme amacıyla uygulayabileceğiniz bazı yoga hareketlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kobra Pozu (Bhujangasana): Ayağınızı düz bir şekilde yere birleştirin, karnızının üzerine uzanın ve ellerinizi göğsünüze koyun. Her gün 10 tekrar uygulamanız önerilir.

 • Deve Pozu (Ustrasana): Başınız tabana bakacak şekilde diz çökün, ayaklarınıza dokunmak için sırtınızı bükün. Aynı zamanda sindirim sistemine fayda sağlayan, kol ve uyluk yağını azaltan deve pozunu, her gün 10 tekrar uygulamanız önerilir.

 • Çift Açılı Poz (Dwikonasan): Ayakta durun, iki elinizi de geriye doğru gerip kilitleyin ve başınızı dizlerinize değdirmek için eğilin. Doğal yollarla daha büyük göğüslere sahip olmak için uygulanabilecek en iyi yoga egzersizleri arasında yer alır.

Masaj İle Ameliyatsız Göğüs Büyütme Mümkün mü?

Ameliyatsız göğüs büyütmek için tercih edilebilecek en etkili yollardan biri, göğüslere düzenli olarak masaj yapmaktır. Bu masaj sırasında rezene yağı, zeytinyağı ve keten tohumu yağının kullanılması tercih edilebilir. 

Tercih edilen yağla masaj yapılırken, eller her iki memenin çevresinde dolaşım şeklinde hareket ettirilir ve her iki meme birleştirilir. Günde 10 kez tekrar yapılabilir. Ancak göğüslerde hassasiyet ve şişme görülmesi söz konusu olabileceğinden, çok uzun süre yapmamaya özen gösterilmelidir.

Göğüsleri Büyüten Egzersizler

Ameliyatsız göğüs büyütme amacıyla uygulanabilecek diğer bir yöntem ise egzersiz yapmaktır. Göğüslerinizin boyutunu büyütmek için yapa bileceğiniz egzersizleri sizin için aşağıda sıraladık:

 • Her iki kolunuzu uzatarak 1 dakika süreyle ve yavaşça geriye doğru, daha sonra 1 dakika süreyle ileriye doğru hareket ettirin. Bu adımları tamamladıktan sonra 1 dakika boyunca kollarınızı nazikçe serbest bırakın. 
 • Ellerinizi en arkaya ulaşabileceğiniz şekilde açtıktan sonra 1 dakika boyunca ellerinizi öne ve arkaya getirin.
 • Vücudunuzun önünde kollarınızı uzatın ve 90 derecelik açıyla büktükten sonra kollarınızı geniş bir şekilde açın ve yeniden bir araya getirin. Bu hareketleri 1 dakika boyunca tekrar edin.
 • Her iki elinizi dua pozisyonunda birleştirdikten sonra hem öne hem arkaya doğru, 15 tekrar olacak şekilde gerin.
 • Yüzünüzün yere bakacağı şekilde yere yatarak ellerinizi yer koyun. Vücudunuzu aşağı ve yukarı doğru iterek, bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

Takviye Almak Göğüs Boyutunun Artmasını Sağlar mı?

Doğal içerikler kullanılarak elde edilen göğüs takviyeleri, daha büyük göğüslere sahip olma amacıyla kullanılabilir. Göğüs büyütme takviyeleri, göğüslerin boyutunu etkileyen hormonların üretimini artırma yeteneğine sahip olduğundan, ameliyatsız göğüs büyütme amacıyla kullanımlarına sıklıkla rastlanır. Göğüs büyütme takviyelerinin içerisinde genellikle göğüs dokusuna doğal uyarı sağlama özelliğine sahip karayılan otu, ginseng, rezene tohumu ve dong quai gibi doğal bileşenler bulunur.

Elbette tüm bu yöntemlerin yanı sıra daha büyük göğüslere sahip olmayı sağlamanın en etkili ve garantili yolu, meme büyütme estetiği ameliyatı yapılmasıdır. Meme büyütme estetiği ameliyatı kapsamında, her hasta özelinde belirlenen meme implantları kullanılır. İmplant seçimi sırasında hastanın beklentileri, ihtiyaçları ve vücut yapısı değerlendirilir.  Bu sayede meme büyütme estetiği ameliyatının ardından hastanın doğal görünümlü, vücuduyla orantılı ve istediği ölçüde göğüslere sahip olması söz konusu olabilir. 

Meme büyütme estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların dikkat etmesi gereken belki de en önemli konu, ameliyatı yapacak olan estetik cerrahın seçimidir. Meme estetiği ameliyatından doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar alınması için alanında uzman ve deneyimli estetik cerrahlar tercih edilmelidir. Estetik cerrah hastanın vücut hatlarını, memelerinin mevcut durumunu ve hastanın beklentilerini değerlendirdikten sonra; uygulanacak tekniği ve kullanılacak olan meme implantını hasta özelinde belirlemelidir.  Bu sayede estetik açıdan tatmin edici ve doğal sonuçlar elde edilmesi söz konusu olabilir.

Estetik cerrahın alanında uzman ve deneyimli bir isim olmaması ya da meme büyütme estetiği ameliyatının hasta özelinde planlanmaması halinde, hem estetik görünümden hem doğallıktan uzak sonuçlarla karşı karşıya kalınması olasıdır. Sonuçta ortaya çıkan görünüm vücudun kalanıyla orantısız olacağından, hasta memnuniyetsizliği yaşanması olasılığı da artacaktır.

Author

Op. Dr. Evren Tevfik İşçi

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?