• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
doğal göğüs büyütmenin yararları nelerdir
  • by Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
  • 825
  • 0

Kadınların çoğu için mükemmel bir vücut mükemmel şekilli göğüslere sahip olmak demektir. Memelerinin mevcut boyutlarından daha büyük ve şekilli olmasını isteyen kadınların hayallerindeki memelere kavuşmasının yolu meme büyütme estetiği ameliyatından geçer. Meme büyütme ameliyatı kapsamında hasta özelinde belirlenen teknikler kullanılarak silikon meme implantı yerleştirilir. 

Bununla birlikte bazı kadınlar anestezi ve cerrahi prosedür riskleri konusunda endişeli olduğundan meme büyütme ameliyatı olma konusunda çekimser kalabilirler. Memelerin boyutunun istenilenden küçük olması kadınlarda ciddi derecede öz güven sorunlarına neden olabilir. Bu durumda kadınların daha dolgun göğüslere kavuşmak için uygulamayı tercih edebileceği bazı doğal göğüs büyütme yöntemleri bulunur.

Göğüs Büyütme Ameliyatsız Olur mu?

Ameliyatsız göğüs büyütme amacıyla kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmakla birlikte bu yöntemlerden bazılarının hızlı ve etkili, bazılarının ise uzun vadeli kalıcı sonuçlar vermesi mümkündür. Göğüslerde geçici bir büyüme etkisi elde etmenin en yaygın yöntemlerinden biri doğru sütyen seçmektir. Dekolteli kıyafetlerde istenilen göğüs büyüklüğünün elde edilmesi için dolgulu sütyenler kullanmak etkili bir çözümdür. İç çamaşırı ya da mayo satın alınırken göğüslerin mevcut ölçüsünden bir kap küçük modellerin seçilmesi göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlar.

Doğal Göğüs Büyütme Avantajlı mı?

Doğal göğüs büyütme yöntemlerinin uygulanması; herhangi bir cerrahi prosedürün söz konusu olmaması, buna bağlı olarak iyileşme süresi gerektirmemesi ve anestezi başta olmak üzere çeşitli cerrahi riskleri beraberinde getirmemesi nedeniyle avantajlı olarak kabul edilir. Diğer yandan meme büyütme estetiği ameliyatı ile hastanın vücut hatlarıyla uyumlu, doğal ve istenilen büyüklükte memelere kalıcı olarak kavuşmak mümkündür.

Mükemmel Göğüslere Yoga ile Kavuşun

Çok eski zamanlardan günümüze doğal bir şifa kaynağı olarak ulaşan yoga bedenle zihni birleştirerek hastalıklara içeriden karşı koymaya yardımcı olur. Mükemmel göğüslere kavuşmanızı sağlayacak bazı yoga hareketleri şu şekilde sıralanabilir.

Bhujangasana (Kobra Pozu)

Ayaklarınızı yere düz bir şekilde birleştirin. Karınızın üzerine uzanın ve ellerinizi göğsünüze koyun. Bu hareketi her gün 10 kez tekrarlamalısınız.

Ustrasana (Deve Pozu)

Başınız tavana bakacak şekilde diz çökün. Ayaklarınıza dokunabilmek için sırtınızı bükün. Sindirim sistemine fayda sağlayan, kol ve uyluk yağlarını azaltan deve pozunu günde 10 kez tekrarlamalısınız.

Dwikonasan (Çift Açılı Poz)

Çift açılı pozu uygulamak için ayakta durun, iki elinizi geriye doğru gererek kilitleyin ve başınızı dizlerinize değdirmek için eğilin. Büyük göğüsler için en iyi yoga egzersizlerinden biri olan çift açılı pozu her gün 10 kez tekrarlayarak etkilerini görebilirsiniz.

Göğüs Büyütücü Gıdalar Nelerdir?

Doğal yollarla göğüs büyütme amacıyla evde masaj teknikleri uygulanabilir, göğüs büyütme egzersizleri yapılabilir ya da göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacak besinler tüketilebilir.

Meyveler, kuruyemişler ve süt ürünleri doğal yollarla göğüs büyütmeye yardımcı olabilirler. Göğüsler tamamen yağdan oluşan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yağ açısından zengin tam yağlı süt ürünlerinin tüketilmesi göğüslerin boyutunu büyütebilen unsurlardan biridir.

Daha büyük göğüslere sahip olmayı sağlayan zengin östrojen kaynakları denilince akla ilk olarak çemen tohumları gelir. Çemen tohumlarının hardal yağıyla karıştırılmasıyla elde edilen macunla göğüslere nazikçe masaj yapılabilir.

Kuru yemişler göğüs dokusunun oluşması için hayati önem taşıyan zengin tekli doymamış yağ kaynağına sahip besinlerdir. Soya fasulyesinin önemli ölçüde içerdiği fitoöstrojenler büyük göğüslerden sorumlu olan hormonlar olarak bilinirler. Bununla birlikte kansere neden olan serbest radikalleri de önlemektedirler.

Masaj Yapmak Göğüsleri Büyütür mü?

Göğüsleri doğal yollarla büyütmek için tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden biri keten tohumu yağı, zeytinyağı ve rezene yağı ile göğüslere masaj yapmaktır. Tercih ettiğiniz yağla masaj yaparken ellerinizi her iki memenizin etrafında dolaştıracak şekilde nazikçe hareket ettirmeli ve her iki memenizi birleştirmelisiniz. Bu masajı her gün 10 kez tekrarlamanız fayda sağlayacak olsa da çok uzun süre yapmanın göğüslerde şişmeye ve hassasiyete neden olabileceği unutulmamalıdır.

Doğal Takviyeler Göğüsleri Büyütür mü?

Daha büyük göğüslere sahip olmak için doğal içeriklerden elde edilen göğüs takviyelerinin kullanılması fayda sağlayabilir. Göğüs büyütme takviyelerinin en önemli özelliği, göğüs boyutunu doğrudan etkileyen hormon üretimini artırabilmesidir. Takviyeler genelikle göğüs dokusuna doğal uyarı sağlayacak karayılan otu, ginseng, rezene tohumu ve dong quai gibi vücut üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinen doğal bileşenler içerirler.

Tüm bu yöntemlerin yanı sıra göğüs büyütme konusunda kesin ve etkili sonuçlar almanın garantili yolu, meme büyütme estetiği ameliyatı yaptırmaktır. Meme büyütme estetiği ameliyatı sırasında kullanılacak olan silikon meme implantları hastanın vücuduyla orantılı ve doğal görünüm elde edilecek şekilde seçilmelidir. Aynı zamanda hastanın sahip olmak istediği göğüs ölçüleri de göz önünde bulundurulmalıdır. 

Meme büyütme estetiği ameliyatı sonucu doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar alınabilmesi için bu alanda uzman ve deneyimli estetik cerrahların tercih edilmesi gerekliliği unutulmamalıdır. Ameliyat sonrası süreçte sağlılı ve hızlı bir iyileşme yaşanabilmesi için doktorun tavsiyelerine eksiksiz bir şekilde uyulmalıdır.

Author

Op. Dr. Evren Tevfik İşçi

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?