• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
göğüs büyütme yöntemleri ile en etkili sonuçları almak çok kolay
  • by Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
  • 834
  • 0

göğüs büyütme yöntemleri ile en etkili sonuçları almak çok kolay

Bir kadının kendisini iyi hissetmesinde en etkili konuların başında güzelliği ve bu konuda kendine güveni geliyor. Ancak pek çok kadın göğüslerinin görüntüsünden ya da büyüklüğünden memnun olmayıp bu konuda göğüs büyütme yöntemleri gibi bazı yollara başvuruyor. Buna bağlı olarak da göğüs büyütme operasyonları en çok tercih edilen estetik operasyonların başında geliyor. 

Göğüs büyüme operasyonu kadınlar için çok güçlü artıları olan bir operasyon olmakla birlikte iyi uygulanmadığı takdirde bazı olumsuz durumlarla karşılaşılmasına da yol açabiliyor. Bu nedenle göğüs büyütme yöntemlerinin uygulanması konusunda diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi doktor seçimi en önemli konu haline geliyor. Dr.Evren İşçi Kliniği alanında uzman ekibi ile göğüs büyütme yöntemleri konusunda yapılan detaylı incelemelerden sonra hastaya özel yöntemler öneriyor ve en iyi sonuçların alınması için hasta ile işbirliği içerisinde bir çalışma gerçekleştiriyor. Yapılan titiz operasyon sonucunda göğüsleri ile ilgili bir iyileştirme ihtiyacı duyan kadınlar hayalini kurdukları görünüme güvenli ve etkili bir şekilde kavuşabiliyorlar. 

Göğüs Büyütme Yöntemleri Kişiye Göre Belirleniyor

Göğüs büyütme işlemleri ameliyatlı ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilebiliyor. Ameliyata gereksinim duyulmadan göğüs büyütme işlemlerinde yapay dolgu maddelerinin enjeksiyonu gerçekleştiriliyor. Bu sayede göğüslerde hacim elde edilmesi söz konusu olabiliyor. Yapay dolgu maddelerinin enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemleri, göğüslerin daha çekici ve doğal görünmesi için gerçekleştirilen ameliyatsız bir işlem olup lokal anestezi ve sedasyon altında yapılıyor. Ve uygulama yaklaşık 45 – 60 dakika sürüyor. Göğüslere dolgu maddesinin enjekte edildiği alan süt üretimi ve sütün dışarı çıkması ile ilişkili olmadığından yapay dolgu maddesi ile göğüs büyütme işlemlerinin emzirme üzerinde olumsuz bir etkisi söz konusu olmuyor. Kalıcılığı ortalama 3 – 5 yıl olan bu yöntem genellikle; narkoz almayı ve ameliyat olmayı ya da cildinde ameliyat izi kalmasını istemeyen kişiler tarafından tercih ediliyor.

Yağ enjeksiyonu şike göğüs büyütme işlemlerinde de operasyon genel anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştiriliyor. Hasta genellikle aynı gün içerisinde taburcu edilmekte olup işlemin ardından yağ alınan bölgede ve göğüslerde hafif bir ağrının ve göğüs bölgesinde şişliğin oluşması söz konusu olabiliyor. Bu şikayetler yaklaşık 15 gün içerisinde tamamen ortaya kalkıyor. Yağ enjeksiyonu yönteminde verilen yağların kalıcılığı % 40 – % 50 arasında değişmekte olup bu yöntem ile göğüslerde genelde bir beden büyüme sağlanıyor. İstenildiği takdirde aynı işlem altı ay sonra yeniden tekrarlanabiliyor. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemi esnasında genellikle yoğun bir liposuction uygulaması da yapıldığından hastaya çift yönlü fayda sağlanmış oluyor. Bu yöntemde hastanın vücudunun inceltilmek istenilen bir bölgesinden liposuction yöntemi ile yağ alınıyor. Alınan yağ hastanın göğüslerine yerleştirilerek dolgun göğüs görünümü sağlanıyor.

Silikon Protezler İle Kalıcı Sonuç Alınabiliyor

Teknolojideki ve tıptaki ilerlemeler sonucunda silikon protezlerin kullanılması ile gerçekleştirilen göğüs büyütme işlemleri en güvenilir ve en iyi sonuç alınan yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Silikon meme protezleri damla ve yuvarlak meme protezleri olarak sınıflandırılıyor. Bunun dışında meme protezleri; boy, en ve yükseklik bakımlarından pek çok farklı şekle ve büyüklüğe sahip şekilde üretiliyor. Bu silikon meme protezlerinin kullanımı ile göğüsler başarılı ve kalıcı şekilde büyütülebiliyor. Kaliteli silikonların kullanılması ile birlikte bu silikonlar ömür boyu hastada kalabiliyor ve bu sayede göğüs büyütme kalıcı hale geliyor. Önceki dönemlerde üretilen silikonlara göre yeni teknoloji ile üretilen silikonların farkı içlerinde koezvijel denilen ve herhangi bir yıpranma ya da aşınma durumunda silikonun dışarı akmasını engelleyen özel bir teknolojinin eklenmesi olarak biliniyor. 

Göğüs büyütme yöntemleri; hastanın kilosuna, boyuna, gövde uzunluğuna, göğüs kafesinin genişliğine, omuz genişliğine ve kalça genişliğine göre belirleniyor. Hastanın operasyondan beklentisi bu bilgiler ışığında değerlendiriliyor ve hastaya en uygun ve en tatmin edici sonucun alınabilmesi için bir yol belirleniyor. 

Damla silikon protezler göğüs büyütme uygulamalarında en çok tercih edilen protez olarak biliniyor. Doğal göğüs görüntüsüne en yakın model olan damla silikon protezler yandan bakıldığında aşağı doğru daha büyük ve dolgun gözükmekle birlikte önden bakıldığında yuvarlak ve doğal bir estetik elde edilmesini sağlıyor. Üst meme yapısı dolgun olan hastalarda damla silikon protezler elde edilmesi daha iyi sonuç alınmasında etkili olabiliyor. 

Yuvarlak silikon protezler memenin her açıdan eşit görünmesini sağlıyor. Dik duran bu protezler daha çok göğüs dekoltesini seven kadınlar tarafından tercih ediliyor. Memenin altında bir miktar meme dokusunun bulunduğu kişilerde kullanılan yuvarlak silikon protezler damla protez gibi doğal bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Ancak memenin daha üst kısmının da tamamen dolduruluyor olması sonucundan memenin tamamında daha eşit bir görünüm elde ediliyor. 

 

 

Author

Op. Dr. Evren Tevfik İşçi

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?