• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30

 

Son yılların öne çıkan kavramlarından biri olan SEO markaların dijital ortamlardaki varlığını sağlayan unsurların başında gelir. Kurumsal SEO çalışmaları, kurumsal firmaların arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesi amacıyla uygulanır. Atalay Sıdar önderliğindeki profesyonel ekibi ile hizmet veren Simur Digital her bir müşterisinin SEO ve kurumsal SEO çalışmalarından optimum fayda sağlamasına odaklanır. Her müşteri özelinde planlanan ve titizlikle uygulanan yöntemler sayesinde etkili sonuçlar elde edilebilir.

Simur Digital her biri farklı sektörlerde uzmanlaşmış profesyonellerden oluşan ekibi ile SEO yöntemlerini, ilgili web sitesinin türüyle ve sektörüyle uyumlu olacak şekilde uygulamaya özen gösterir. Web sitelerinin ziyaretçi sayılarının ve kazançlarının artırılmasını sağlayan kalıcı çözümler üretmek için SEO çalışmaları kapsamında ihtiyaç duyulan ücretli ve ücretsiz pek çok farklı araçtan faydalanır. Böylece müşterilerinin arama motoru sonuçlarında hedeflenen sıralamaya ulaşmasına katkıda bulunur.

Dünya genelinde en çok tercih edilen arama motoru hiç şüphesiz Google’dır. Bu yüzden diğer arama motoru optimizasyonu çalışmalarına göre Google arama motoru optimizasyonu çalışmaları çok daha önemlidir. Google arama motoru algoritması sürekli güncellenmekte ve karmaşık bir hal almaktadır. Bu sayede hileden arındırılmış ve doğru sonuçlara ulaşılması hedeflenmektedir. Google arama motoru sonuçlarında başarılı bir performans sergilemek için, Google SEO optimizasyonu çalışmalarında çeşitli kriterlere önem vermek ve web sitesi içeriklerini ilgili kriterleri göz önünde bulundurarak hazırlamak gerekir. SEO çalışmaları sağladıkları fayda nedeniyle Google arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almayı hedefleyen web siteleri için olmazsa olmazdır.

Google SEO çalışmaları yapılırken birçok farklı faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Bu faktörlerin her biri, web sitesinin arama motoru sonuçlarındaki yerini doğrudan etkileme özelliğine sahiptir. Web sitelerinin görsel açıdan etkileyici bir tasarıma sahip olması hiçbir zaman başarılı bir sıralama sonucu için yeterli değildir. Aynı zamanda kullanıcı açısından faydalı içeriklere sahip olmalıdır. Kullanıcı dostu ve birbiriyle uyumlu içerikler, kullanıcıların aradıkları bilgiye kolayca ulaşmasını sağlar. Bu kriterlerin her birini sağlayan web sitelerinin, başarılı SEO çalışmaları yaptığını söylemek mümkündür.

Sayfa: https://simur.org/seo/

SEO Kapsamlı Bir Süreçtir

Web sitelerinin arama motoru sonuçlarındaki sıralamaları belirlenirken etkili olan en önemli kriterlerin başında hedef anahtar kelimeler gelir. Web sitelerinde kullanılan anahtar kelimelerin web sitesi ile ilgili olması ve ilgili anahtar kelimelerde yoğunluk sağlanması gerekir. Doğru anahtar kelimelerin temel alınması yoluyla yapılan backlink çalışmaları, web sitelerinin daha üst sıralarda listelenmesinde önemli bir rol oynar.  Ancak anahtar kelimelerin içeriklerde çok fazla kullanılmasının spam olarak algılanabileceği, eksik anahtar kelime kullanımının da web sitesinin arama motoru sonuçlarında gerilemesine neden olabileceği unutulmamalıdır.

Web sitesi başlığının titizlikle yapılmaması yani web sitesi başlığının öneminin göz ardı edilmesi en sık yapılan SEO hataları arasında yer alır. Site başlığına resim koyulduğunda, arama motoru botları nezdinde web sitesi görünürlüğünü engellemek söz konusu olabilir. Google arama motorlarında JavaScript kullanılan menüler okunmadığı ve indekslenmediği için web sitesi sayfalarının aramalarda görünmesi söz konusu değildir. Bunlara ek olarak web sitesi sayfalarının arama motoru sonuçlarındaki sırasının korunması ve sayfaların daha üst sıralara çıkmasının sağlanamsı noktasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri içeriğin güncel tutulmasıdır.

Sayfa: https://simur.org/seo/kurumsal-seo/

Doğru SEO Stratejileri İle Doğru Kitlelere Ulaşabilirsiniz

Web sitesinin, Google ve diğer arama motorlarında yapılan hedef anahtar kelime sıralamalarında yükselmesi, buna bağlı olarak içerikle ilgili arama yapan kullanıcıların web sitesine ulaşabilirliğinin kolaylaşması amacıyla planlanan ve uygulanan stratejilerden oluşan kapsamlı süreç SEO olarak adlandırılır. Web sitesi özelinde hedef anahtar kelimeler arama motoru sonuçlarında üst sıralarda listelenmeye başlayınca, web sitesinin organik trafiği artar. Organik trafik artınca web sitelerinin dijital kazanımı arttığı gibi, reklam maliyetleri de düşer.

İlgili web sitesi adresinin internet kullanıcıları tarafından doğrudan tarayıcının adres satırına yazılması ve bu şekilde giriş yapılması, marka bilinirliğinin en önemli göstergeleri arasında yer alır. Direkt ziyaret olarak adlandırılan bu durum Google nezdinde en önemli sıralama kriterleri arasında yer alır. Herhangi bir web sitesine giren kullanıcının ilgili web sitesinde ne kadar zaman geçirdiği Google açısından önemli unsurlardan biridir.

İçeriklerin web sitesi ziyaretçileri tarafından yapılan aramaların amacını karşılaması, istenen bilgilerin web sitesi sayfalarında olup olmaması, sayfanın tasarım ve içerik açısından uygun bir şekilde yapılandırılıp yapılandırılmaması, metin içindeki cümlelerin anlaşılabilir ve yazıların okunaklı olması dikkat edilmesi gereken noktalar arasında sıralanabilir. Web sitesi ziyaretçilerinin sayfadan hemen çıkma oranı, web sitelerinin performansının yanı sıra kullanıcıların web sitesi ziyareti esnasındaki davranışlarıyla ilgili önemli bilgiler sunar. Söz konusu web sitelerini öneren web siteleri yani backlink, SEO açısından önemli faktörlerdendir. Bir web sitesi ne kadar çok kişi tarafından öneriliyorsa Google açısından o kadar iyi kabul edilir. Ancak backlinklerin farklı domainlerden ve IP adreslerinden gelmesi gerekir. Sosyal medya platformlarında etkinlikler ve içerikler paylaşmak, bağlantıya tıklayıp gire kişi sayısı sayesinde Google sıralamalarını doğrudan etkiler.

Site: https://simur.org/

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?