• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30

Kullanıcıların bilgi edinmek ya da alışveriş yapmak amacıyla internet üzerinde arattığı kelime öbeklerinden organik trafik elde edilmesi, dönüşümün ve karın artırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar SEO sürecinin konusunu oluşturur. Web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yükselmesi amacıyla düzenli olarak geliştirilmesi ve daha yüksek performans sağlayacak değişikliklerin yapılması gerekir. Bu süreçte gerçekleştirilen optimizasyon çalışmaları kapsamında, Google ve diğer arama motoru yönergeleri ve güncelleştirmeleriyle sıralama faktörleri incelenmelidir. SEO ajansı hizmetlerinden faydalanmak, arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda listelenme ve web sitesine daha fazla sayıda kullanıcı çekme imkanı sunar. Web sitesine arama motorları üzerinden gelen organik trafik halihazırda o ürüne ya da hizmete ihtiyacı olan kullanıcıları hedeflediği için dönüşüm oranı en yüksek olan çalışmaların başında gelir.

Sayfa: https://simur.org/seo/

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları site içi ve site dışı optimizasyon çalışmaları şeklinde ikiye ayrılır. Arama motorlarının kullanıcı prensiplerini incelemek, Google’ın kullanıcı deneyimini ilk sıraya koyulduğunu son derece açık bir şekilde gösterir. Web sayfası kullanıcıların arama niyetine göre optimize edildiğinde, iyi deneyim yaşayan kullanıcılar Google’a iyi sinyaller göndereceği için web sitelerinin User Experience yani kullanıcı deneyimi konusunda optimize edilmesi gerekliliği göz önünde bulundurulmalıdır. Daha sonra arama motoru botlarının web sitesini en kolay şekilde tanıması ve taraması amacıyla teknik çalışmalar gerçekleştirilir. Ardından site dışı çalışmalar aracılığıyla web sitesi bilinirliğini artırmak mümkündür.

Başarılı bir SEO çalışması yapmak için arama motorlarının çalışma mekanizmaları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Google arama sonuç yönergelerini kullanıcılarla paylaşmakta olup; Google yönergelerine en uygun çalışmaların yapılması sayesinde istenen sonuçları alma imkanı elde edilebilir.

Arama Motoru Algoritması Nasıl Çalışır?

Google, Yahoo, Yandex ya da Bing fark etmeksizin tüm arama motorları kullanıcıların sorgu yapması ve yapılan sorgulara en uygun sayfaların kullanıcıların karşısına çıkarılması amacıyla tasarlanmıştır. Arama motorları bu özellikleri sayesinde tek bir kelimelik sorgu sonucunda binlerce web sitesini aynı anda kullanıcıya sunabilir.

Arama motorlarının çalışma prensibi genellikle Google veya diğer arama motorlarının, Spider olarak da adlandırılan tarayıcı programlarla tüm web sitelerini düzenli olarak taramasına dayanır. Bu tarama sonucu elde edilen indeks, yapılan sorguyla eşleştirilen algoritmalar aracılığıyla son kullanıcıya listelenir. Web sitesi sahiplerinin kendi web sitelerine yönelik olarak arama motorlarının çok daha hızlı ve iyi sinyallerle indeksleme yapması için yapılan çalışmalar genel olarak optimizasyon çalışmaları olarak adlandırılır.

SEO çalışmalarını anlamak ve anlamlandırmak için SEO sürecinde dikkat edilmesi gereken metriklerle ilgili bilgi sahibi olmak gerekir. Trafiğin kalitesi, web sitesine giriş yapan kullanıcıların web sitesinde satılan ürün ve hizmetlerle ilgili olup olmadığını gösteren en önemli metriklerden biridir. Web sitesine giriş yapan kullanıcı sayısı organik trafik olarak adlandırılmakta olup organik trafiğin kalitesi, SEO çalışmalarının başarısını kanıtlar niteliktedir. Kaliteli bir trafik aynı zamanda web sitesinin dönüşüm oranını artırmakta, hedef anahtar kelimelerin Google arama motoru sonuçlarında üst sıralarda listelenmesi diğer bir başarı metriği olarak kabul edilmektedir.

Sayfa: https://simur.org/seo/seo-hizmeti/

Doğru SEO Stratejileri İle Doğru Kitleye Ulaşın

Sektörünün lider ismi Simur Digital iş ortaklarına yönelik olarak SEO stratejileri üretirken öncelikle anahtar kelime analizi ve araştırması sürecini tamamlar. Arama niyeti, arama sıklığı ve rekabet gibi unsurlar değerlendirilerek faaliyet gösterilen sektör özelinde en uygun anahtar kelimeler tespit edilerek SEO çalışmalarına başlanılır.

Kullanıcıların web sitesi sayfaları arasında mümkün olduğunca hızlı bir şekilde geçiş yapabilmesi ve web sitesinin mobil cihazlarda herhangi bir sorun söz konusu olmadan çalışması, Google arama motoru sıralama kriterleri arasında yer alan en önemli faktörlerdir. Site hızı optimizasyonu yapılarak web sitelerinin mobil uyumlu olması sağlanabilir.

SEO projelerinin başarısı için belirli aralıklarla rutin kontroller yapılması ve oluşan hataların giderilmesi gerekir. Web sitesi yazılım problemlerinin yanı sıra Google güncellemelerinin neden olması olası sorunlar ve diğer teknik detayların sıklıkla gözden geçirilmesi önemlidir. Böylece web sitesindeki sorunların giderilmesi ve web sitesinin güncel kalması sağlanarak arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesine katkı sağlanabilir. Zaman içinde organik trafikte yaşanan değişiklikler, web sitesine yeni kullanıcıların giriş oranı ile en çok trafik alan sayfalar günlük, aylık ve yıllık olarak incelenmelidir. Bunun sonucunda etkili stratejiler belirlenmesi sağlanabilir.

SEO çalışmalarının giderek önem kazanmasının en önemli nedeni, organik trafik pazar payının yüksekliğidir. Büyük hacimli web sitelerinde satışa dönülen kullanıcı etkinlikleri genellikle organik trafikten gelmektedir. E-ticaret sitelerinin dışında kalan web sitelerinde ise teklik ve telefon dönüşümlerinin çoğunluğu organik aramalardan gelmektedir. Bunun sonucunda kalite ve kalite puanı artmaktadır.

Arama motorları için en önemli unsurlardan biri, web sitelerinin kaliteli ve kullanıcılara hitap eder özellikte olmasıdır. Arama motorları web sitelerinin az ya da çok sayfası olmasıyla değil, bunun yerine ilgili sayfaların üst kategorilerle ya da ürün sayfalarıyla kurduğu iletişime odaklanırlar.

Site: https://simur.org/

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?