• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30

Vücut Estetiği Nedir?

 

Vücut estetiği, bir vücut şekillendirme operasyon grubudur. Bölgesel yağlanma sorunu olan kişiler için, daha estetik ve sıkı bir görünüm elde edebilmek üzere yapılan farklı plastik cerrahi uygulamalardan oluşan büyük ve önemli bir ameliyattır. Vücut şeklinde yaşanan sorunların giderilmesi amaçlı yapılan Vücut Estetiği operasyonu kişiye özel olarak belirlenir ve yine kişiye özel gerekli olan farklı işlemlerin birlikte yapılması ile uygulanır. Her hastanın ihtiyacı olan işlemler farklıdır, farklı kombinasyonlar olabilir. Hatta teknikler bile farklı olabili. O nedenle vücut estetiği, kişiye özel bir estetik süreçtir.

 

Vücut Estetiği Neden Yapılır?

Bedenimizde zamanla ve yaş alımı ile, hatta yaşam tarzımızla birlikte bir takım form değişiklikleri yaşanır. Sık kilo alıp vermeye bağlı sarkmalar, fizyolojik yaşlanma, genetik mirasla gelen sorunlar ve özellikle kadınlarda hamilelik sonrası bedende yaşanan sarkmalar estetik anlamda ciddi sorunlar  yaratabilir. Bu sorunlar göbek bölgesi, bel çevresi, göğüsler, kalçalar ve bacak bölgesi dahil bedenin farklı bölgelerinde sarkma ve yağlanma şeklinde kendini gösterir. Vücut Estetiği ile tek operasyonla tüm bu sorunları çözmek gelişen teknolojilerin de desteği ile mümkün olmaktadır.

 

Vücut Estetiği Kimler için Uygundur?

Vücut estetiği, vücutta operasyonel ve görsel sorunların belirlenerek, uygun cerrahi girişimlerle düzeltilmesidir. Bu şekilde düşünüldüğünde hasta herhangi bir nedenle vücudunda beğenmediği bir yeri, istediği şekle çevirmek için bu yönteme başvurabilir. Her kadının ve her erkeğin güzel ve estetik açıdan kusursuz normlara ulaşma arzusu yüzyıllardan beri vardır. Erkekler düşük yağ oranlı atletik bir görünümü tercih ederken; kadınlar ise ince bel, dik bir popo ve şekilli göğüsler ister. Bu isteklerin doğrultusunda vücut estetiği planlaması yapılır. Tabii uygun olanlar…

Bu estetik ameliyatları olmak için de 18 yaşı tamamlamış olmak gerekir. Çok ileri yaşlar bu ameliyatlar için uygun olmayabilir. Bu konuda doktorunuzun önerilerini dikkate almanız gerekir.

 

Vücut Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Vücut şekillendirme ameliyatı, vücuda sanatsal bir bakış ile estetik cerrahi kapsamında uygun olan düzenlemeler yapmaktır. Kesinlikle Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi almış uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü birden fazla işlem aynı anda yapılarak sonuca ulaşılacak vakalar ele alınır. Ameliyatlar detaylıdır ve deneyim ister.

Vücut şekillendirme ameliyatı kapsamında birçok farklı operasyon yapılabilir. Aynı anda birden farklı teknik de uygulanabilir. Vücuttaki yağ dağılımı vücudun her bölgesinde ve her hastada farklılık gösterir. Dolayısı ile plastik cerrahın hem operasyonel hem de normal yaşamda kadın ve erkek vücuduna anatomik olarak çok hakim olması gerekir. Bu hakimiyet kapsamlı bir eğitim, bilgi ve beceri ile yerleşir. Gelişen teknolojiler de bu değerlerle birleşince ortaya çok başarılı sonuçlar çıkmaktadır. Güvenilir ameliyatlar başarı ile sonuçlanmaktadır.

Vücut estetiği konusunda vücut bölge bazında değil, bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Kadınlarda vücut hatları ile orantılı kollar, yuvarlak göğüs hatları, ince bel , yuvarlak kalça hatları ve basen olmayan bacak içlerinin düzgün olduğu hatlar isteniyor. Erkekler ise daha kaslı kol ve göğüsler, üçgen vücut hatları, karın kaslarının (six-pack) olduğu, belde yağlanmanın olmadığı genel vücut hatlarını tercih ediyor. Bu hedeflere yönelik vücut estetiği ameliyatları tercih edilmektedir.

 

Operasyon Süreci

Vücut estetiği İstanbul ilinde yaşayanlar için belki çok daha fazla avantaja sahip. Bu alanda hizmet sunan en iyi vücut estetiği yapan estetik cerrahlar genellikle İstanbul’da bulunmaktadır. Büyükşehir avantajı dolayısıyla çok fazla seçenek var, ancak önemli olan sizin için doğru uzmana ulaşmanızdır.

Vaser liposuction, yani ultrasonik liposuction uygulaması vücut estetiği ameliyatlarında deriye çok yakın çalışma avantajı ile ön plana çıkıyor. Komplikasyon yaratmadan yüzeyel liposuction yapılmasına imkan tanıması ile vücutta bir sanat çalışması yapmak artık daha mümkün oluyor. Vaser liposuction yöntemi yağların ses dalgaları ile birbirinden ayrıldığı, sadece yağ üzerine çalışma imkanı sunan bir uygulamadır. Kas, sinir, damar ile bağ dokuya zarar vermeden çalışır. Böylece hem vücudu şekillendirmek hem de iyileşme sürecinde hastanın sorun yaşamadan geçirmesi gibi önemli avantajlar sunabiliyoruz.

– Vücutta daha ileri düzeyde deri gevşemesi bile olsa,  kol estetiğinde kısa izler bırakarak kol germe ve Vaser liposuction ile yağları alma,

– Doğum yapmış kadınlarda orta düzeyde der gevşemesi bile olsa,  iz olmadan karın germe estetiği veya kısa izler bırakarak karın germe ve Vaser liposuction kombinasyonu,

– Meme estetiğinde meme büyütmede yağ enjeksiyonu; meme küçültmede yağların Vaser Liposuction ile alınıp gereken yerlere yeniden enjekte edilmesi,

-Erkek vücut estetiğinde hi-definition ile kol, göğüs, karın, adonis gibi kas gruplarının belirginleştirildiği 4 boyutlu liposuction yapılması gibi farklı uygulamalar ile istenen vücutlara kavuşmanızı sağlıyoruz.

Hedef artık hastalarımızı daha sportif ve daha çekici hatlara kavuşturmaktır. Bu bakış açısı ile gerçekleştirilen operasyonların neticesi de, doğal olarak çok daha farklı ve daha kalıcı olmaktadır.

Kalp hastalığı, diyabet, tiroid gibi metabolik rahatsızlıkları bulunan ve düzenli ilaç kullanımı olan kişilere öncelikle bazı tahliller yapılmalıdır. Olası risk faktörleri netleştirilmelidir.

Her ne kadar yaş bu uygulamaya bir engel olmasa da, derinin elastikiyetinin yaşa bağlı olarak kaybedilmesi nedeniyle çok ileri yaştaki hastalara  vücut estetiği uygulamayı önermiyoruz.

 

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyon öncesinde, vücutta sadece belirli bir bölgeye takılı kalmadan, çok disiplinli ve ciddi tecrübe gerektiren cerrahi bir girişim ile vücut kontürünü tek bir ameliyat ile yeniden oluşturuyoruz. Operasyonda yağ fazlası olan bölgelerden yağ alma, karın germe, kalça estetiği gibi farklı işlemler bir arada yapılabilir. Operasyon öncesinde size en detaylı şekilde yapılacakların tümü anlatılır ve hemfikir olarak ameliyatı planlamaya başlarız.

Vücut şekillendirme estetiği için uygulanacak operasyonlarda minimal kesi hedeflenir. Bu da iyileşme sürecini hızlandırır, kolaylaştırır ve vücut toparlandığı andan itibaren yeni kontür görülmeye başlamış olur.

 

Vücut Şekillendirme Sonrası Neler Yapılır?

Vücut Şekillendirme estetiği size tek seansta tüm vücut yenilenmesi kazandıran bir grup estetik operasyondur. Hastalar sağlık durumları takip edilmek üzere 1 ya da 2 gece hastanede gözlem altında tutulur. Yine tüm kontroller yapıldıktan sonra taburcu edilir. Yaklaşık 1 hafta içinde günlük  hayatlarına geri dönüş yapabilirler.

Estetik uygulamaların ardından görülebilen şişlik, morarma ve ödem olması normaldir. Bu durum hücresel düzeyde iyilşmenin başlamasının önemli bir işaretidir. Bu aşamada doktor kontrolleriniz, size reçete edilen ilaçların düzenli şekilde alınması ve yine doktorunuzun uyarı ve önlemlerine uymanız iyileşme süreciniz için çok önemlidir.

Vücut Estetiği Fiyatları

Vücut estetiği fiyatları kişiye özel olarak belirlenir, çünkü her hastanın yaptırmak istedikleri ve vücuduna uygulanması gereken estetik operasyonlar farklı olacaktır. Bu nedenle öncelikle muayene  olmanız, isteklerinizi doktorunuza en iyi şekilde ifade etmeniz gerekir. Yapılacak değerlendirmelerde size uygulanacak vücut estetiği kapsamındaki tüm uygulamalar ve teknikler ile size özel vücut estetiğii fiyatları çıkartılır.

Herkese göre planlanan vücut estetiği fiyatlandırması da tabii farklı olacaktır. Vücut estetiği fiyatları için bizimle iletişime geçebilir ve bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?