• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30

Bacak Germe Estetiği

Farklı sebeplerden dolayı deri elastikiyetinin kaybolması ve deri altı yağ dokusunun azalması sonucunda bacaklarda sarkmalar meydana gelebiliyor. Ayrıca yüksek miktarda kilo verme dolayısıyla da pek çok kadın özellikle bacaklarının iç yüzünde gevşeme ve sarkma sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bacakların kalçadan dize kadar olan bölgesi uyluk olarak adlandırılmakta olup bu bölgedeki deride meydana gelen dalgalanmalar ve sarkmalar en çok rahatsızlık veren sorunlardan biri olarak kabul ediliyor. Bu noktada hem yaşam konforlarını artırmak hem de estetik kaygılarından kurtulmak isteyen kişiler bacak germe estetiği ameliyatını tercih edebiliyorlar.

 

bacak germe

 

Bacak Germe Estetiği Nedir?

 

Bacakların üst kısımlarında; yaşlanma, doğum, kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı gerginliğin kaybedilmesi söz konusu olabiliyor. Buna bağlı olarak da uylukların iç kısımlarında gevşemeler ve sarkmalar oluşabiliyor. Cilt gerginliğinde kayıplar oluşuyor, cilt altı yağ dokusu inceliyor; genellikle uyluğun iç kısmındaki bacak derisi aşağı doğru sarkıyor, uyluğun orta kısmına ya da dize doğru yığılmalar oluşabiliyor. Bu sarkmalardan ve düzensizliklerden kurtulmak için ise en doğru seçenek olarak bacak germe estetiği operasyonlarına başvuruluyor.

 

Bacak Germe Estetiği Neden Yapılır?

Yaşlanmanın ve yerçekiminin etkisi, derinin elastikiyetinin giderek kaybolması ve deri altı yağ dokusunun azalması gibi nedenlerden dolayı özellikle uyluk iç kısmında bulunmakta olan bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkabiliyor. Kilo alıp verme, hareketsizlik, doğum yapma ve yaşlanma gibi etkenlere bağlı olarak bu bölgedeki gevşeme hızlanabiliyor. Ancak bacak germe estetiği operasyonlarına başvurularak bu sorunlar ortadan kaldırılabiliyor.  Bacak germe estetiği operasyonları ile vücudun uyluk bölgesinde meydana gelen cildin bollaşıp sarkması sorunu ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

 

 

Bacak Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Kilo alıp verme, yaşlanma ve güneş gibi etkenlere bağlı olarak özellikle uyluğun iç kısmı ile kalça kısmında, dokularında sarkma ve gevşeme meydana gelmiş olan herkes için bacak germe estetiğinin uygun olduğu biliniyor.

 

Bacak Germe Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Bacak germe estetiği İstanbul operasyonu ile bacakların üst kısımlarında ve iç tarafında oluşmuş deri bolluğu ile yağlanmanın ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Cilt bolluğunun çok az olduğu zayıf hastalarda, operasyon esnasında kasıkların iç tarafında yatık bir iz bırakacak şekilde deri fazlası çıkarıldıktan sonra gerilerek dikiliyor. Deri bolluğunun fazla olduğu ve yağlanması bulunan hastalarda ise liposuction yöntemi ile birlikte uygulama yapılması tercih ediliyor.

Diz çevresinde genelde yağ birikimi ile ilgili sorunlar yaşanıyor. Çoğunlukla dizin iç ve dış bölümünde fazla yağlanma meydana geliyor ve bu yağlanmadan dolayı bacakların estetik görünümünde bozulmalar oluşabiliyor. Bu bölgedeki şekil bozukluğunun giderilmesi için diz bölümüne liposuction uygulanabiliyor.

Diz altı bölümünde de ayak bileklerinin ya da tüm diz altı bölümünün kalın olması gibi durumlarla karşılaşılabiliyor. Bu tür sorunları çözümlemek için liposuction ile alt bacak inceltme uygulaması yapılabiliyor.

Operasyon Süreci

Bacak germe estetiği operasyonundan önce ilk olarak hastadaki sarkmanın derecesinin değerlendirilmesi gerekiyor. Bunun için bacak içlerinde bulunan yağ miktarının ölçümlenmesi, sarkıklığın ölçümlenmesi ve kesi alanı hakkında hastanın detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi gerekiyor. Bacak germe estetiği operasyonlarında dikiş izleri genellikle bacağın içinde kalıyor ve kasık bölgesine doğru uzanıyor. Böylece dışarıdan bakıldığında da herhangi bir dikiş izinin gözlenmesi söz konusu olmuyor.

 

bacak germe operasyon süreci

Eğer hastada deri sarkması yalnızca kasık bölgesinde görülmekteyse deri bolluğu, iç çamaşırının altında gizlenebilecek bir izden girilerek toparlanabiliyor. Eğer derideki bolluğun, hastanın kasıklarından bacağın iç orta kısmına kadar torbalanma şeklinde ilerlemesi söz konusuysa bacak germe işlemi gerçekleştiriliyor. Bacak germe işlemlerinde bacakların yan kısmında dikey bir iz kalmakla birlikte önden ve arkadan bakıldığında iz belli olmuyor.

Bacak germe estetiği ameliyatlarının tam donanımlı hastanelerde yapılması gerekiyor. Genel anestezi altında yapılan bacak germe estetiği ameliyatları yaklaşık 2 saat kadar sürmekte olup normal şartlar altında hastanın bir gece hastanede kalması isteniliyor. Bacak germe estetiği operasyonlarında kasık çizgisinin üzerinden bacağın iç yüzüne doğru fazlalık yapan bir miktar deri çıkartılıyor, bacağın iç yüzünün derisi yukarıya doğru gerdiriliyor ardından kasık çizgisi üzerinde yeniden dikiliyor. Bu sayede hem bölgede fazlalık olan yağlar çıkarılıyor hem de derinin gerginliği sağlanmış oluyor. Bazı hastalarda ihtiyaç görüldüğü takdirde bacak germe estetiği ile birlikte liposuction işlemi de kombineli olarak uygulanabiliyor.

Bacaklarda tamamen kusursuz bir görünümün sağlanabilmesi amacıyla bacak içi estetiğiyle bacağın diğer sarkan bölümlerinin de tamamlanması planlanabiliyor. Bacaklardaki sarkmalar genellikle uyluk derisinde meydana geliyor. Bacak iç üst kısımları derinin en ince olduğu yer olduğundan yaşlanma dolayısıyla bu bölgelerde sarkma yaşanabiliyor. Bu durumda uzmanlar, kişinin kalça derisinin ve sırt derisinin de toplanmasını önerebiliyorlar. Kombine ameliyatlar yapıldığı takdirde hastanın popo dokusu belirginleştiriliyor, uyluğun ön ve arka yüzündeki deride de gerilme sağlanıyor.

İyileşme Süreci

Bacak germe estetiği operasyonlarından yaklaşık bir hafta sonra yürüyüşe başlanabilse de yaklaşık 4 hafta süre ile spordan ve ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması gerekiyor. İyileşme sürecinin hızlandırılmasında hastaların sigara kullanımını bırakması da önemli bir rol oynuyor. İlk bir hafta süresince hastanın yatarken ve otururken bacak yüksekliğinin kalp seviyesinde tutulmasına özen gösterilmesi gerekiyor. İç bacak germe operasyonu uygulamalarında, operasyondan sonra oluşan izin genişlemesinin önlenebilmesi için uyluk hareketlerinin 1 ay süre ile kısıtlanması gerekiyor. Bacak germe estetiği operasyonlarından sonra bir miktar ağrı hissedilebilmekle birlikte ağrılar, doktorun reçete ettiği ağrı kesiciler ile kontrol edilebilir düzeyde oluyor. Bacağın iç yüzünde hafif ölçüde morarmalar ve şişlikler görülebiliyor. Ancak bunlar operasyondan yaklaşık birkaç hafta sonra tamamen ortadan kalkmış oluyor. Bacak germe estetiği operasyonlarından sonraki iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte genellikle 7 ile 10 gün arasında iyileşme gerçekleşiyor. Erken dönemde yer alan izler de zaman içerisinde silikleşmeye başlayabiliyor.

Bacak germe estetiği operasyonları doğrudan hastanın bacaklarında gerçekleştirildiği için dikiş bölgesinin korunması ve ameliyattan sonra birkaç hafta süre ile korse kullanılmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Hastanın doktorunun tavsiyelerine eksiksiz ve düzenli bir şekilde uyması iyileşme süreci üzerinde doğrudan katkı sağlayabiliyor. Dikiş bölgesinin hijyenine dikkat edilmemesi, yeteri kadar istirahat edilmemesi ve ağır hareketler yapılması sonucunda hasta dikiş bölgesi ile ilgili sorunlar yaşayabiliyor.

 

Riskler Nelerdir?

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bacak germe estetiği operasyonlarında da nadir olmakla birlikte kanama ve geç iyileşme türü sorunlarla karşı karşıya kalınması söz konusu olabiliyor. Bununla birlikte giderek gelişen tıbbi tekniklere bağlı olarak uyluk germe ameliyatında karşılaşılması olası risklerin minimum düzeye indirildiği biliniyor. Bacak germe operasyonunun ardından kişinin aşırı kilo alıp vermeye devam etmeye devam etmesi ve sağlıksız yaşam şartlarına sahip olması durumunda bacak derisinde yeniden sarkmalar yaşanması söz konusu olabiliyor.

Yaş Sınırlaması

Bacak germe estetiği operasyonu kilo kaybı stabilize olan, tıbbi durumunda herhangi bir risk olmayan ve vücut şekillendirme operasyonu sonrası ile ilgili gerçekçi hedeflere sahip olan her yaş grubundaki yetişkinler için uygulanabilen ameliyatlardan biri olma özelliğini taşıyor.

Bacak Germe Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Hastane koşullarında ve genel anestezi altında gerçekleştirilen bacak germe ameliyatı ortalama 2 ile 4 saat arasında bir sürede tamamlanıyor. Hastalar olağandışı bir durum yaşanmadığı takdirde genellikle operasyonun ertesi günü taburcu ediliyorlar.

Ağrı ya da Acı Hissedilir Mi?

Bacak germe ameliyatı esnasında hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmiyor. Ameliyattan sonra hafif düzeyde ağrılar oluşabilse de doktorun reçete ettiği ağrı kesicilerin kullanımı ile bu ağrıların önüne geçilebiliyor. Ameliyattan sonra oluşan ağrılar birkaç gün içerisinde ortadan kalkıyor.

Operasyon Sonrasında İz Kalır Mı?

Bacak germe operasyonundan sonra gözle görülebilir ya da hastayı rahatsız edebilecek, çok büyük bir iz kalmıyor. operasyon sonrasında ortaya çıkan iz, derinin zaman içerisinde kendisini yenilemesi ile birlikte çok daha az fark edilir bir hale gelmeye başlıyor.

Bacak germe Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Bacak germe İstanbul ve diğer metropollerde son dönemlerde ön plana çıkan operasyonlar arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı onaylı olarak faaliyet gösteren merkezlerin internet siteleri üzerinde fiyat belirtmeleri yasal olarak kabul edilmiyor. Bu nedenle +90 542 830 80 62 no’lu telefondan kliniğimizi arayıp bacak germe estetiği fiyatları ve bacak germe estetiği ameliyatları ile ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

Bacak Germe Ameliyatı Geçici Mi?

Bacak germe ameliyatından sonra; yaşlanma, gebelik ve kilo alıp vermeye bağlı olarak ameliyat bölgesinde kontur değişiklikleri yaşanabiliyor. Hasta operasyondan sonra kilo kaybetmeye devam ederse ciltte sarkma cepleri oluşabiliyor. Hızla kilo alırsa incelmiş durumdaki deri daha fazla gerileceğinden cilt çatlakları ve geniş skarlar oluşabiliyor.

Ne Zaman Normal Hayata Dönebilirim?

Ameliyatın yapıldığı gün ayağa kalkabilen hastalar operasyonu izleyen 2. ya da 3.gün banyo yapabiliyorlar. Bacak germe ameliyatından sonra hastalar genellikle bir hafta kadar sonra işe başlayabiliyorlar. Ameliyattan bir ay kadar sonra da spor yapmaya başlayabiliyorlar.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?