• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
Kaş Kaldırma

KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
2-4 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
2-3 Ay

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

 

Kaş kaldırma estetiği ameliyatı; yaşla birlikte yüz bölgesinde meydana gelen sarkma kaşları da etkiler ve aşağı doğru inmeye başlayan kaşlarla baş başa kalırız. Görünümü değişen kaş bölgesinin farklı yöntemlerle kaldırılması ve eski görünümüne kavuşturulması işlemine de kaş kaldırma estetiği diyoruz.

Yaş ilerledikçe yüzde sarkma ve kırışıklık gibi istenmeyen sorunlar oluşmaya başlar. Yaşlanma süreci ile birlikte ilk kırışmaya başlayan ise alın, göz çevresi ve kaş bölgesidir. Kaş düşüklüğü günümüzde belki de en basit estetik uygulama ile düzeltiliyor. Kaş kaldırma ameliyatı ile kırışan iki kaş arası çatık bölgedeki izler, alnın düşmesiyle kaşların üzerine gelen ağırlığın hafifletilmesi ile kaşların eski formuna sokulması sağlanır. Genç ve orta yaş grubu hastalarda kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli oluyor, ancak ilerleyen yaşlarda sadece kaş kaldırma estetiği yeterli olmayabiliyor. Kaş kaldırma ameliyatına ek olarak göz kapağı estetiği, alın germe estetiği de eklenebilir.

Kaş kaldırma İstanbul bölgesinde yoğun olarak yapılan estetik uygulamalardan biridir. 

 

Kaş Kaldırma Estetiği Neden Yapılır?

Yaşla birlikte yüz bölgesinde cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar. Kırışıklıklar ve sarkmalar estetik görünümde sorunlara neden olmaya başlar. İlk görünen yerler ise genellikle kaş ve alın bölgesidir. Kaşlarda ve üst göz kapaklarında meydana gelen sarkmalar, zaman geçtikçe gözlerin üstünde toplanmaya başlar ve görüşü zorlaştıracak kadar da ileri seviyeye ulaşabilir. Yüz ifadesini çok etkileyen kaşların sarkması yorgun, sinirli ya da gergin yüz ifadesi oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle en erken dönemde yapılacak kaş kaldırma estetiği ile kimse fark etmeden tekrar eski görünümünüze kavuşun.

 

Kaş Kaldırma Estetiği Kimler için Uygundur?

Kaş kaldırma ameliyatı genellikle genç ve orta yaş hastalar için uygulanır.  30 yaş sonrasında kaş kaldırma yerine şakak asma gibi daha ileri dereceli ve yüzü gençleştirmeye yönelik uygulamalar da tercih edilebilir. Bu konu hasta ile yapılacak görüşme muayenesinde değerlendirilir.

quels sont les types de lifting des sourcils

 

 

Kaş Kaldırma Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Kaş kaldırma hastanın ihtiyacına göre ameliyat ya da cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilir. Her iki tercihin de kendine özel avantajları ve dezavantajları vardır.

Cerrahi yöntemlere kaş askısı, klasik kaş kaldırma ve ‌endoskopik kaş kaldırma; ameliyatsız yöntemlere ise ‌botoks ve ‌ulterapi örnek olarak verilebilir.

 

  • ‌Botoks Uygulaması ile Kaş Kaldırma:

Botoks uygulaması ile kaş kaldırma estetiği, yüzünüze uygun bir kaş şekli tasarlanması aşaması ile başlar. Kaşlar yüzde olması gereken pozisyona getirilerek yüz ile uyumlu hale oturtulur. Daha yumuşak, genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olması temel hedeftir.

Botoks ile kaş kaldırma estetiğinde botoks, kaşın doğal hareketlerini yapmasını engellemeyecek şekilde küçük dozlarda yapılır. Ameliyatsız bir işlem olduğu için operasyon en fazla 10 dakika sürer. İşlem sırasında botoksu oluşturan ‌botulinium toksini ince uçlu iğnelerle, işlem öncesinde yüzde belirlenen noktalara kaşın kalkmasını sağlayacak şekilde enjekte edilir. ‌Botoks ile kaş kaldırma estetiği etkisi, işlemden birkaç gün sonra daha belirgin olarak ortaya çıkar. Bu işlem 4-6 ay aralığında kalıcıdır.

 

 

  • ‌Ulterapi ile Kaş Kaldırma Estetiği:

‌ Ultherapy ‌HIFU ‌(High-Intensity ‌Focused ‌Ultrasound) yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisidir. Bu işlemde cildi sıkılaştırma ve yenileme sağlanır. ‌Ulterapi tedavisi ile ciltte herhangi bir yara izi meydana gelmeden cildin 4.5 mm derinine kadar ulaşabiliyoruz. ‌Ulterapi ile kaş kaldırma işlemi ortalama 10 dakika sürer. ‌Ulterapi işleminin etkileri hemen görülse de ortalama olarak 3 aylık bir sürede istenilen etkiye ulaşır.

 

  • Endoskopik Kaş Kaldırma Estetiği:

Endoskopik kaş kaldırma estetiğinde küçük ve ince kameralar kullanılır, böylece kesi olmadan ilerlenir. Hiç kesi olmadığı için iz de olmaz. Genel ya da lokal anestezi ile yapılır. ‌Endoskopik kaş kaldırmada saçlı derinin iç kısımlarında birkaç farklı noktadan küçük delikler açılır ve bahsettiğim küçük ince kameralar bu deliklerden içeri girerek işlemi gerçekleştirmemizi sağlar.

Ameliyat sonrasında, ağrı kesici verilir. Dikişler ortalama 10 gün sonra alınır. Operasyonun izi saçlı deri içinde kalacağı için sorun yaşanmaz. ‌Endoskopik kaş kaldırma ile, ameliyatsız uygulamalara göre çok daha kalıcı sonuçlar elde edebiliriz.

 

  • Klasik Kaş Kaldırma Estetiği:

Klasik kaş kaldırma estetiği ameliyatının bir diğer adı da şakak germe ameliyatıdır. Bu ameliyatta şakak bölgesinden saçlı deri çıkartılarak bu bölge gerilir. Bu ameliyatın en büyük dezavantajı saçlı deri bölgesinde yapılan uzun dikiş hatlarının zaman içerisinde genişleyerek saçsız alanlar yaratmasıdır.

esthetique classique du lifting des sourcils

 

  • Kaş Askısı Estetiği:

Kaş askısı, lokal anestezi altında uygulanır. Saç çizgisi önünden açılan küçük bir delik içinden geçen dikiş ile kaş istenilen şekilde asılır. Bu yöntemin dezavantajı ise istenilen etkinin uzun süre kalıcı olamamasıdır. Kaşlar zamanla ve mimik kullanımının yoğunluğuna bağlı olarak 6 ay ila 2 yıl arasında eski haline dönebilir.

İyileşme Süreci

Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında kaşlarınızın çevresine bant takılır. İyileşme döneminde alnınıza soğuk kompres uygulayarak ödemin daha hızlı inmesine destek olabilirsiniz. Ameliyat sonrası alnınızda ‌şişlikler olabilir, bu durum normaldir. Ancak morluk konusuna dikkat etmeniz gerekir. Morluk oluşması durumunda hemen bizimle iletişime geçmeniz önerilir. Ameliyatın ardından üçüncü günde saçları çok dikkatlice yıkayabilirsiniz. Ameliyattan sonraki yedinci günde dikişleriniz alınacaktır. Geçici bir süre kaşlarınızı ve alnınızı hareket ettirmekte zorluk ve hissizlik yaşayabilirsiniz. Tüm bu paylaştıklarımız ameliyatın normal iyileşme süreci içinde beklenen durumlardır.

 

Riskler Nelerdir?

Kaş kaldırma estetiği ile ilgili çok fazla risk yaratacak durum bulunmaz. Kanama ya da enfeksiyon ihtimali yok denilecek kadar azdır. Eğer olursa antibiyotik tedavisi ile enfeksiyon geçirilir.

Bu ameliyatlarda dokuları askıya alan dikişlerin görevlerini yapmaması durumu olabilir. Bu durumda yeniden dikiş atılması gerekebilir. Bazı durumlarda kaşlarda his kaybı da yaşanabilir. Bu da birkaç hafta içinde geçecek detaylardır.

Saçlı bölgelerde bir işlem uygulandığı için saç dökülmesi yaşanabilir, ancak kısa bir süre sonra saçlar yeniden çıkmaya başlar, kalıcı bir sorun yaşanmaz.

 

kaş kaldırma

 

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatları

Kaş kaldırma İstanbul da en çok yapılan estetik uygulamalardan biridir. Yüz bölgesindeki görünüm bir çok kişi için çok önemlidir. Bu nedenle yüz bölgesinde ilk önce sorun yaşanmaya başlayan kaşlara yapılacak estetik uygulamalar araştırılır. Kaş kaldırma İstanbul için çok fazla doktor ve kliniğe ulaşırsınız ancak doğru kişileri bulmanız sağlığınız için çok önemlidir.

Endoskopik kaş kaldırma fiyatları 2024 yılında bize en çok sorulan sorulardan biridir. Bu fiyatlar tek şekilde belirlenmemektedir. Hastanın ihtiyaçları, ameliyatı lokal ya da genel anestezi ile yapmak gibi bir çok detay ile birlikte belirlenir.

Ameliyatlı ya da ameliyatsız kaş kaldırma fiyatları da yapılacak uygulama şekline göre değişir. Bu nedenle öncelikle hastanın muayene edilmesi gerekir.

Kaş kaldırma dolgu fiyatları da kullanılacak dolgu ya da botoks malzemesinin ne kadar az ya da çok olması ile de belirlenir.

İple kaş kaldırma fiyatları 2024 yılında değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzemelerin yurtdışından getiriliyor olması bu fiyatlandırma için önemlidir.

Kaş kaldırma estetiği ile ilgili öncelik sizin ihtiyaçlarınızla isteklerinizin birlikte değerlendirilmesidir. Bu nedenle randevu alarak bize yapacağınız ziyaret ile sizi muayene ederek birlikte karar vermemizi öneriyorum.

 

Kaş Kaldırma Hakkında En Çok Sorulan Sorular

En İyi Kaş Kaldırma Yöntemi Hangisidir?

Endoskopik yöntem en sık uygulanan ve ameliyatsız olarak en kalıcı ve etkili sonuçları vermesi bakımından pek çok kişi tarafından en iyi kaş kaldırma yöntemi olarak kabul edilmektedir. Yara izinin oluşmaması ve şişliklerin de az miktarda olması bu yöntemin avantajları arasındadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma ameliyatlarında birden farklı teknik kullanılabilmektedir. En sık kullanılan yöntemde; endoskop olarak adlandırılan ince ve küçük kameralar yardımıyla; saçlı derinin iç kısımlarında birkaç farklı noktada delik açılarak ve iz bırakılmadan kaş kaldırma ameliyatı gerçekleştirilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatını Kimler Yaptırmalıdır?

Kaş kaldırma ameliyatı genelde; yüzünde yorgun bir görüntü oluşan ya da kaş kısmının gözün üzerine yapmakta olduğu baskı nedeni ile görüş alanı kısıtlanmakta olan hastalara uygulanır. Bununla birlikte kaş kaldırma ameliyatı hastalar tarafından yalnızca estetik kaygılar ile de tercih edilebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatını Kimler Yaptırmalıdır?

Kaş kaldırma ameliyatı genelde; yüzünde yorgun bir görüntü oluşan ya da kaş kısmının gözün üzerine yapmakta olduğu baskı nedeni ile görüş alanı kısıtlanmakta olan hastalara uygulanır. Bununla birlikte kaş kaldırma ameliyatı hastalar tarafından yalnızca estetik kaygılar ile de tercih edilebilir.

Kaş Kaldırma Sonrasında İyileşme Dönemi Nasıldır?

Kaş kaldırma ameliyatından sonra hastanın hastanede yatmasını gerek olmayıp bir iki günlük dinlenme yeterlidir. Son derece hızlı iyileşen bir operasyon olan kaş kaldırma ameliyatı çok az miktarda şişliğe ve morluğa neden olabilir.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
 

[/vc_column_text]

En İyi Kaş Kaldırma Yöntemi Hangisidir?

Endoskopik yöntem en sık uygulanan ve ameliyatsız olarak en kalıcı ve etkili sonuçları vermesi bakımından pek çok kişi tarafından en iyi kaş kaldırma yöntemi olarak kabul edilmektedir. Yara izinin oluşmaması ve şişliklerin de az miktarda olması bu yöntemin avantajları arasındadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma ameliyatlarında birden farklı teknik kullanılabilmektedir. En sık kullanılan yöntemde; endoskop olarak adlandırılan ince ve küçük kameralar yardımıyla; saçlı derinin iç kısımlarında birkaç farklı noktada delik açılarak ve iz bırakılmadan kaş kaldırma ameliyatı gerçekleştirilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatını Kimler Yaptırmalıdır?

Kaş kaldırma ameliyatı genelde; yüzünde yorgun bir görüntü oluşan ya da kaş kısmının gözün üzerine yapmakta olduğu baskı nedeni ile görüş alanı kısıtlanmakta olan hastalara uygulanır. Bununla birlikte kaş kaldırma ameliyatı hastalar tarafından yalnızca estetik kaygılar ile de tercih edilebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatını Kimler Yaptırmalıdır?

Kaş kaldırma ameliyatı genelde; yüzünde yorgun bir görüntü oluşan ya da kaş kısmının gözün üzerine yapmakta olduğu baskı nedeni ile görüş alanı kısıtlanmakta olan hastalara uygulanır. Bununla birlikte kaş kaldırma ameliyatı hastalar tarafından yalnızca estetik kaygılar ile de tercih edilebilir.

Kaş Kaldırma Sonrasında İyileşme Dönemi Nasıldır?

Kaş kaldırma ameliyatından sonra hastanın hastanede yatmasını gerek olmayıp bir iki günlük dinlenme yeterlidir. Son derece hızlı iyileşen bir operasyon olan kaş kaldırma ameliyatı çok az miktarda şişliğe ve morluğa neden olabilir.

[/vc_column][/vc_row]

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?