• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30
Kepçe Kulak Ameliyatı

KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
1-3 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
6 Hafta

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Nedir?

 

Kepçe kulak ameliyatı estetiği temel anlamda kulak şeklini değiştirmektir. Kulak şeklini değiştirmek için sadece kepçe kulak dediğimiz kulakların açık derecede olması değildir. Kulağın kafa ile yaptığı açı olması gerekenden daha geniş olabildiği gibi, kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımlarda sorun olabilir ve kulak sanki ütülenmiş gibi düz şekilde gözükür. Bu iki nedenden dolayı kepçe kulak ameliyatı estetiği gerekiyor demektir.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Neden Yapılır?

Kulaklarda farklı sorunlar yaşanabilir. Hatta her iki kulakta bile sorun farklı olabilir. Bu nedenle genel anlamda ameliyat için iki neden belirtebiliriz:

 

 • Kulağın kafa ile arasındaki açı genişse ve arkadan bakıldığında açık şekilde görünüyorsa
 • Kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımların olmaması nedeniyle düz görünüm olması nedeniyle kepçe kulak estetiği ameliyatı yapılır.

Kulaklarda yaşanan bu estetik sorun insanları çocukluktan itibaren psikolojik olarak olumsuz etkiler ve özellikle çocukluk çağında bu kişilerin ilerideki yaşamlarını da etkileyebilecek şekilde psikolojik problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle ameliyat ne kadar erken yapılırsa o kadar faydalı olacaktır. Bu sorun direk olarak ortadan kalkacaktır.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Kimler için Uygundur?

Kepçe kulak ameliyatı en küçük yaşlarda bile yapabildiğimiz belki de tek estetik ameliyat olmaktadır. İlkokul çağında çocuklar bile bu ameliyatı olabilir. Bunun sebebi de çocukluk döneminin bu sorunla ciddi olarak etkilenmesidir. Bu sorunları yaşamalarına ortam sağlamadan, en erken yaşta bu ameliyat yapılabilir. Ancak kendileri isterlerse ve de psikolojileri bu ameliyat için uygunsa…

 

Burada temel konu bu tür ameliyatı çocuğun kendisinin olmayı istemesidir. Estetik bir cerrah olarak mutlaka ameliyat öncesinde muayene sırasında çocuklarla tanışarak, çocuklarla tek olarak görüşme yapma taraftarıyım. Bu ameliyatın nasıl olduğunu ve sonrasının nasıl geçirilmesi gerektiği, neler hissedeceğini açıkça açıklıyorum. Eğer detayları öğrendikten sonra çocuk hala bu ameliyatı olmak için istekli ise, o zaman ameliyatı planlamaya başlıyorum. Anne ve babanın etkisi ile bu ameliyatı kabul etmesini istemiyorum. Bu durum bizim ülkemizde gerçekten zor tabii…

Kulak gelişiminin tamamlandığı 6 yaşından itibaren kulak estetiği ameliyatı yapılabilir. Ancak ülkemizde genellikle hastaların bize başvurma yaşı ne yazık ki 18 yaşından sonradır. Çocuk yaşlarda kendi kararlarını veremedikleri için, aileler ameliyattan çekindikleri için süre ileri atılmaktadır.Tüm psikolojik travmaların üzerinden geçen yıllarla yorulmuş hastalar için ise ameliyat sonrası elde edilen  sonuçlar inanılmaz olmaktadır.

 

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Nasıl Yapılır?

Küçük yaşlarda yapılacak olan kepçe kulak estetiği kesinlikle genel anestezi altında yapılır. İleri yaşlarda ise sakinleştirici ilaçlar kullanılarak lokal anestezi altında isteğe bağlı olarak yapılabilir. Ameliyat süresi yaklaşık 1,5 saattir.

Ciddi bir estetik ameliyat sınıfında olmayan kepçe kulak estetiği ameliyatı, alanında uzman bir plastik cerrah tarafından hastane koşullarında yapılmalıdır. Hastanın yaşı da göz önünde bulundurularak lokal veya genel anestezi uygulamasına ameliyat öncesinde karar verilir.

Kulaklarda bulunan sorunun derecesine göre değişmekle birlikte genellikle 45-90 dakikalık bir sürede ameliyat tamamlanır. Hastanı gözetimi tamamlandıktan sonra hastanede kalmasına gerek yoktur.

Sorunun temel nedeni göz önünde bulundurularak, kulak kıkırdaklarına olması gereken şekil verilir ve kulak geriye doğru yeniden şekillendirilir. Ameliyat sonunda kulağa 1-2 hafta süre ile özel bantlar takılır. Ameliyat esnasında uygulanan kesiler genellikle kulak arkasında kalır ve estetik anlamda bir iz bırakmaz.

Oldukça basit ve hızlı bir şekilde yapılabilen kepçe kulak ameliyatı estetiği sonrası iyileşme süreci maksimum 1-2 hafta kadar sürer. Bu sürenin sonunda kepçe kulak görünümü tamamen geçer.

Ameliyattan çekinen ve sonrasında yaşanabilecekleri göze alamayan hastalar için İple kepçe kulak estetiği yapılmaktadır. Kulağında simetri sorunu, kulak kepçesinde açıklık yaşayanlar tercih etmektedir. Bu estetik ameliyat tercihi lokal anestezi ile yapılır ve ileri yaş hastalarda tercih edilir..

 

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde nelere dikkat edilmelidir?

Kulak estetiği ameliyatından bir gün sonra pansuman değiştirilir ve kulağın tümünü kapatacak ama çok sıkmayacak şekilde bir saç bandı takılır. Bu bant yaklaşık 3 hafta devamlı olarak takılmalıdır. Bu sayede eski haline dönmek isteyen kıkırdağı tutan dikişlerdeki yük ciddi oranda azaltılmış olur. Kıkırdak sertleşerek yeni pozisyonunda iyileşmelidir. Saç bandı kulak estetiği sonrasında ilk günlerde ödemi azaltmak, şişliğin daha çabuk inmesini sağlamak ve uyurken kulağın yastığa sürtünmesini önlemektir.

Kulakta birkaç hafta sürecek bir hissizlik yaşanması normal bir durumdur. Bu dönemde saç kurutma ve fön işlemlerinden kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

Kulak Estetiği Riskleri Nelerdir?

Kulak estetiği ameliyatı basit olarak nitelendirdiğimiz bir estetik ameliyattır. Ancak ameliyat olması nedeniyle her ameliyatta olan kanama riski burada da olabilir. Ama kulakta ciddi bir damar bulunmadığı için, bu kanama da daha çok “hematom” dediğimiz kan birikmesi şeklinde yaşanabilir. Ancak ihtimal de çok düşüktür.

Kulak estetiği sonrası çekindiğimiz komplikasyon enfeksiyondur. Kulak kıkırdağı zor iltihaplanır ama eğer bir şekilde iltihap olursa hızla ilerleyerek kulak şeklini bozabilen bir orun yaratır.

Estetik olarak yaşanabilecek bir diğer sorun ise asimetri geliyor. Birçok hastanın zaten ameliyattan önce de bir miktar asimetrisi olabildiği gibi, ameliyata simetrik kulaklarla girip sorunlar giderildikten sonra asimetrik yapı ile çıkılabilir. Bu nedenle işinde uzman ve deneyimli bir plastik ve estetik cerrah tercih etmelisiniz.

Bir diğer sorun da kulakların kafaya çok yakınlaştırılması olarak yaşanabilir. Kısaca kulaklar gereğinden fazla düzeltilmiş demektir. Bu konuda da uzman bir cerrah bu tip bir sorun yaşamanıza neden olmayacaktır.

Kepçe kulak ameliyatı İstanbul için çok ciddi oranda hasta potansiyeli bulunmaktadır. Sizlerin de araştırmış olduğu gibi İstanbul’da çok sayıda cerrah ve hastane bulunur. Sizin için en doğru olanı bulmak için mutlaka araştırma yapmalısınız. Fiyata göre değil, daha önce kepçe kulak ameliyatı yaptıranların yorumlarını okuyarak ve iletişime geçerek karar aşamasına gelmelisiniz.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2024

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2024 yılı için bu ameliyatı düşünmeye başladığınız andan itibaren araştıracağınız detaylarla belirlenir. İster çocuğunuz ister kendiniz için olsun, kesinlikle bütçeniz ile doğru orantıda ancak güvenilir olan hastanelerde ve deneyimli bir plastik ve estetik cerrah ile yola çıkmalısınız.

Kepçe kulak ameliyatı İstanbul’da fiyatlar kulaktaki sorunun tek ya da çift taraflı olması, beraberinde ek sorunlar olup olmadığı, kulak memesi problemi, anestezi tekniğine göre değişmektedir. Yetişkin bir hastada lokal anestezi ile kulak ameliyatı olabilir çocuk hastada genel anestezi gerekir. Bu da kepçe kulak ameliyatı fiyatlarını etkileyen bir faktördür. Kepçe kulak estetiği fiyat bilgisi için bizi arayabiliniz.

İstanbul ücretsiz kepçe kulak ameliyatı için de bilgi verelim. 18 yaş altı çocuk ve genç hastalar için kepçe kulak estetiği fiyatları devlet hastanesinde ücretsiz olarak SGK kapsamında yapılabilir. Burada yine doktorunuz çok önemlidir.

Yine bir teknik olarak İstanbul iple kepçe kulak ameliyatı fiyatı 2024 yılı için mutlaka değişik olacaktır. Bu tekniği kullanan bir uzmanla yola çıktığınızda, ameliyat öncesi muayene sırasında fiyatları öğrenebilirsiniz.

 

Kepçe Kulak Ameliyatından Sonra Kulaklarda İz Kalır mı?

Kepçe kulak ameliyatı, kulak kıkırdağını yeniden şekillendirmek ve fazla kıkırdağı çıkararak kulağı kafatasına yaklaştırmak için yapılır. Prosedür kapsamında kesi tipik olarak kulağın kafa derisinin arkasıyla birleştiği yere yani kulağın arkasındaki kıvrıma gizlenecek şekilde yapılır. Kulağın arkasında kaldığı ve hemen hemen fark edilmeyecek özellikte olduğu için kepçe kulak ameliyatı sırasında yapılan kesi estetik açıdan kaygıya neden olmaz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Türleri Nedir?

Kepçe kulak sorununun giderilmesi amacıyla iki farklı yöntem kullanılabilir. Geleneksel otoplasti prosedürü kapsamında kulağın arkasına küçük bir kesi yapılarak kıkırdak açığa çıkarılır. Fazla deri ve kıkırdak çıkarıldıktan sonra kulak çözülebilir sütürler kullanılarak başa tutturulur. Kulakların koruması ve yerlerinde tutulması için başın çevresi bandajlanır. Bandaj ameliyattan sonra 10 gün boyunca takılır. Genel anestezi altında yapılan geleneksel otopasti ameliyatı yaklaşık 2 saat içinde tamamlanır.

Kepçe kulak ameliyatı lokal anestezi, sedasyon ya da lokal anestezi altında uygulandığı için hastanın ameliyat sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi riski söz konusu değildir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Kepçe Kulak Neden Olur?

Kepçe kulak bünyesel bir özelliktir. Özellikle bir sebebi yoktur. Kulağın belirgin ve kepçe şeklinde görülmesi kulak kepçesindeki kıvrımların yeterli oluşmamış olması ya da kulak kepçesi ile kafatası arasındaki açının olması gerekenden geniş olması nedeniyle olabilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Neden Yapılır? Kepçe Kulak Ameliyatı Kimlere Yapılmalıdır?

Yukarıda belirtilen sebeplerle kulaktaki görünüş bozuklukları düzeltmek için kepçe kulak düzeltme ameliyatı yapılır.

Çocuklar Kepçe Kulak Ameliyatı Yaptırabiliyor Mu? Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Küçük yaştaki çocuklarda yaşıtlarının fiziksel kusurları ile alay etme sık görülen bir durumdur. Bu kusura sahip olan çocukta ciddi psikososyal gelişim bozukluklarına neden olabilir bu nedenli gerekli görüldüğü durumlarda okul çağına gelmiş çocuklara bu ameliyat yapılabilir.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.

10 Comments

 1. SEDAT ÇELİK
  20 Ocak 2022 at 02:02

  Kepçe kulağım var estetik açıdan güzel görünecek şekilde düzeltilmesini istiyorum.

  • evrenisci
   21 Ocak 2022 at 13:55

   Fiyat bilgisi ve randevu alabilmek için, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. Nisa
  9 Şubat 2022 at 07:41

  Ben 13 yaşındayım ve ameliyat olmak istiyorum. SGK kapsamında ücretsiz olabilir miyim

  • evrenisci
   18 Şubat 2022 at 16:43

   Fiyat bilgisi ve randevu alabilmek için, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. Aleyna
  11 Mart 2022 at 02:40

  18 yaşındayım ve tek kulağım kepçe ameliyat olmak istiyorum sgk karşılar mı?

  • evrenisci
   29 Mart 2022 at 11:12

   Fiyat bilgisi ve randevu alabilmek için, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. Rahim Ardin
  23 Mart 2022 at 17:45

  Selam a. Hocam kızım 4 yaşına girecek ve kulakları kepce.
  kulak memesinde vs bir sorun yok sadece üst tarafı açık. Şimdi bu konuda ne yapmalıyız ameliyat düşünuyoruz ancak yaşı küçük olduğu için bide amelıyat sonra si süreçler için bir yandan da buyuzden istemiyoruz. Ameliyat sonrası bant takılması toka tarzı sabit tutmak için birşeyler yapılması ondan sonra kulagın üstünde yatmaması vs. Kızım asla kulağında bant vs seyler ustunde birşey bırakmaz. Bu konuda bize ne önerirsiniz hocam lütfen bize bir yol gösterin

  • evrenisci
   29 Mart 2022 at 11:12

   Fiyat bilgisi ve randevu alabilmek için, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 5. Dilek
  30 Nisan 2023 at 08:07

  Kızım temmuz ayında 5 yaşına girecek kepce kulak ameliyati ucretsiz olabilirmi

  • Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
   7 Mayıs 2023 at 22:18

   Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?