• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30

 

 

 

Dolgu Uygulaması

 


KALIŞ SÜRESİ
1 Gün

HASTANEDE KALMA
Yok

ÇALIŞMA SÜRESİ
10-15 Dakika

ANESTEZİ
Lokal Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
3-7 Gün

TAKİP ZİYARETİ
Yok

 

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

 

Dolgu Uygulaması Nedir?

 

Dolgu uygulaması zamanın yüzünüzde yarattığı izleri silmek, tekrar dinamik ve aydınlık bir yüze sahip olmak için uygulanan en kolay ve hızlı estetik uygulamalardan biridir. Genellikle botoks uygulaması ile birlikte yapılır. Güvenli, pratik ve de konforlu şekilde uyguladığımız dolgu maddesi de bizlere en uygun olan içeriklere sahiptir.

Medikal estetik alanında en sık tercih edilen yöntemlerin başında gelen yüz dolgusu, hyalüronik asit bazlı olduğu için son derece güvenlidir. Anti-aging alanında en popüler uygulamalardan biri olan yüz dolgu enjeksiyonları yüzdeki ince çizgilerin ve de kırışıklıkların giderilmesinde çok başarılıdır. Ayrıca dudak dolgunlaştırma, elmacık kemiklerini belirginleştirme ya da yüzde lift etkisi yaratmak için sık kullanılır.

Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu, güneşin olumsuz etkileri ve zamanla birlikte meydana gelen ince çizgilerle derin kırışıklıkları doldurmak ve yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan kozmetik bir uygulamadır. Yüz dolgusu etkisini ne zaman gösterir derseniz, bu işlemin etkisi uygulama bölgesi ve uygulanan doza göre değişebilir. Hemen ertesi gün etkileri görmeye başlayacağınız bu uygulamanın tam olarak oturması ise 3-4 gün içinde olacaktır. İşlemin kalıcılığı 4-12 aya kadar uzayabilir. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yapılan bu işlemin sonuçları en etkili şekilde hemen görebilirsiniz. Yüz dolgusu ne kadar sürer sorusuna da uygulanacak alanlara göre işlem 10-30 dakika aralığında sürebilir diyebiliriz.

 

Dolgu Uygulamaları Estetiği Neden Yapılır?

Yüz dolgu uygulamaları çok tercih edilen medikal estetik bir uygulamadır. Yaşla birlikte ciltte oluşan kırışıklık, çizgi oluşması ve elastikiyet kaybı ile estetik görünümde sorunlar başlar. Bu sorunların giderilmesinde en hızlı ve güvenilir yöntem olarak dolgu uygulamaları ve botoks gelmektedir. Uygulamanın kolaylığı, süresinin hızlı olması, öncesi ve sonrası gibi çok teferruatlı detayların olmaması ile bu yöntemler daha çok tercih ediliyor. Ayrıca çabuk etki etmesi ve uzun süre de kalıcı olması bu işlemleri çok daha çekici kılıyor.

Dolgu uygulamaları İstanbul şehrinde çok ciddi bir potansiyele sahip. Uygulama yapan doktor ya da güzellik merkezlerinin sayısı oldukça fazla. Burada güzelleşmek ve daha iyi görünmek için yaptıracağınız işlemin güvenli bir yerde ve doğru malzemelerle yapılması önemli. Kesinlikle estetik bir uzmanın yapması gereken bu işlemler neler, dolgu uygulamaları neden yapılır birlikte bakalım:

 

 • Burun kenarlarında oluşan nazolabial çizgiler
 • Dudak kenarlarından aşağı doğru inen çizgiler
 • Dudak üstü ince çizgiler
 • Derin sivilce ve yara izleri
 • İnce dudakları dolgunlaştırma
 • Gözaltlarında oluşan çökmeleri doldurma
 • Çene hattını netleştirme
 • Elmacık kemiği belirginleştirme
 • Yüze hacim kazandırma ve yüzde lift etkisi yaratma

 

 

Dolgu Uygulamaları Estetiği Kimler için Uygundur?

Yüze dolgu uygulamaları, bağışıklıkla ilgili hastalıkları olan, yara iyileşmesinde sorun yaşayan, diyabet hastası, kanser hastası ve de alerjik risk grubundaki kişilere yapılmaz. Yüz dolgusu uygulamaları bu kişiler haricinde kalan ve tabii muayene sonrası uygun gördüğümüz tüm hastalara yapılabilir.

 

 

Dolgu Uygulamaları Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Yüz dolgusu uygulamaları başlığı altında farklı alanlara yapılacak dolgular vardır. Şimdi bunlara birlikte bakalım:

 

 • Dudak dolgusu: Yaşla birlikte dudaklar incelir, şeklini ve dolgunluğunu kaybeder.  Dudakları yeniden eski haline kavuşturmak, dudak konturunu belirgin hale getirmek, dudaklarda asimetri varsa bunu düzeltmek için hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanıyoruz.
 • Burun ve ağız çevresindeki çizgiler: Burnun iki yanından başlayarak dudak kenarlarına doğru inen nazolabial dediğimiz çizgiler yağ dokusunun zamanla yer değiştirmesi nedeniyle oluşur. Yüze yorgun ve yaşlı bir ifade veren bu çizgileri hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile yumuşatabiliyoruz.
 • Yanaklar, şakaklar ve alt çene: Yaşla birlikte bu alanlardaa yağ dokusu azalır, yüzde görünür bir hacim kaybı oluşmaya başlar. Bu durum ciltte sarkma, cildin incelmesi gibi belirtiler gösterir. Hyalüronik asit bazlı dolgular ile alt çene hattı belirginleştirilir, yanak ve şakaklara yeniden hacim verilir, yüze genç bir ifade kazandırılır.
 • Gözaltı torbaları ve çökmeler: Gözaltı torbaları ve hatta burada oluşan yine zaman içinde yağ kaybı ile göz altı çökmeleri yaşanır. Yine yüz dolgu uygulamaları ile bu bölgeler doldurularak kapatılır. Bu ince dokunuş, yanaklardan gözaltlarına doğru düz bir görünüm yaratır ve yüze dinlemiş, canlı bir görünüm verir.
 • Kaş düşüklüğü: Sarkmış gözkapakları ya da aşağı doğru inmiş kaşlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir.  Yüz dolgu estetiği ile kaşları yukarı doğru kaldırmak, bakışlara ve hatta yüze daha dinamik, genç bir ifade vermek mümkün.

 

Operasyon Süreci

Dolgu uygulamaları İstanbul için çok tercih edilen bir yüz gençleştirme yöntemidir. Özellikle hızlı çalışma hayatı ve bu hayattan uzak kalamamak gibi durumlarda daha hızlı ve güvenli olan yüz dolgusu ve botoks uygulamaları tercih ediliyor.

Yüz dolgusu sonrası hastaların yorumları ve görünümleri ise bu işlemi yaptırmak isteyen ancak çekinen hastalar için çok değerli oluyor. Tabii bir diğer önemli konu da yüz dolgusu uygulamaları için operasyon sürecinin kısa ve de sadece enjeksiyon ile yapılıyor olması.

Yüz bölgesine dolgu yapılacak bölge işlem öncesi muayenede belirlenir. Muayene sonrasında hasta ile yapılacak uygulamanın detayları için hemfikir olmamız önemlidir. Enjeksiyon yapılacak bölgelere anestezi özelliği olan kremler sürülür ve bölgenin tam olarak uyuşması beklenir. Dolgu uygulaması yapılacak olan noktalar işaretlenir ve uyuşma tamamlandığında işleme başlanır.

Yüz dolgusu uygulaması 10-30 dakika arasında sürer ve tamamlanır. Bazı ciltlerde iğne izi çok az belli olabilir ancak işlem sonrasında 1-2 saat içinde bu izler kendiliğinden geçer.

İyileşme Süreci

Yüz dolgusu ne kadar sürer sorusuna cevabımız yaklaşık olarak 10-30 dakika arası olacaktır. Uygulamanın yapıldığı iğne izleri uygulama sonrasında 1-2 saat içinde kendiliğinden geçer.  Uygulamadan hemen sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Uygulama için enjeksiyon yapılan bölgede hafif bir şişme ve kızarma oluşabilir. Uygulamanın ardından 1-2 gün içinde bu belirtiler tamamen geçer.

Yüz dolgusu uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni ise aslında bu özel maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır. Kısaca kullanımı güvenlidir.

 

Riskler Nelerdir?

Yüz dolgu uygulamaları İstanbul ili kapsamında çok fazla yerde yapılıyor, ancak burada önemli olan doğru güvenilir markalı ürünleri kullanıyor olmaları ve tabii yüz anatomisi üzerinde deneyimli şekilde bu uygulamayı yapan uzmanları tercih etmektir. Aksi takdirde kötü malzemelerle yapılan işlemlerin sonucu maalesef sağlıksız olmakta ve geri dönüşü olmayan cilt ve estetik sorunlarına neden olmaktadır.

Yüz Dolgu Estetiği Fiyatları

Yüz dolgusu fiyatları kişiye özel ve ihtiyaçları belirledikten sonra sunulabilir. Yapılacak ön muayenenin ardından hastanın yüz bölgesinde dolgu ihtiyacı olan bölgeler belirlenip, fiyatlandırma ancak bu şekilde yapılabilir. Bazı hastalarda sadece bir bölge sonuca götürmeyecek olabilir. Farklı bölgeler değerlendirilerek bir fiyat belirlemek mümkün olacaktır.

Yüz dolgusu fiyatları İstanbul için de farklılık gösterebilir. Bu nedenle en doğru bilgi için bizi arayarak detayları edinebilirsiniz.

 

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?