• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30

 

 

Botox

 


KALIŞ SÜRESİ
1 Gün

HASTANEDE KALMA
Yok

ÇALIŞMA SÜRESİ
10-15 Dakika

ANESTEZİ
Lokal Anestezi

İYİLEŞME SÜRESİ
3-7 Gün

TAKİP ZİYARETİ
Yok

 

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

 

Botoks Nedir?  

 

Botox, ‘’clostridium botulinum’’ adı verilen bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyen bir toksindir ve yüz bölgesindeki bazı kasların kasılmasını engeller. Böylece kasılma yüzünden ciltte kırışıklığa neden olan kaslar, geçici olarak işlem yapamaz.

 

botoks nedir

 Botoks, estetik alanda mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan alın, yüz kırışıklıklarını azaltmak ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacıyla kullanılır. Botoks kırışıklıkları gidermek için kullanılan kolay bir estetik tedavi uygulamadır.

Yüzünüze genç ve canlı bir görünüm kazandırmak, yaşla birlikte ortaya çıkan bu sorunlardan kurtulmanızı sağlamak için botoks uygulaması uygun bir tedavi yöntemi olacaktır.

Günlük hayatınızın içinde yapılabilecek ve konforu açısından uygulaması son derece kolay, rahat ve acısız estetik bir işlem olan botoks sonrasında yüzünüzde herhangi bir iz kalmaz. Yüzünüz doğal, tazelenmiş ve dinç bir görünümle günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Botoks Neden Yapılır?

 

botoks neden yapılır

Botoks özellikle yüz ve boyun bölgesinde sorun yaşayan hastalarımıza önerdiğimiz kombine bir tedavi yöntemidir. Botoks uygulaması yapılabilmesi için uygun yaş aralığı 18-65 yaş arasıdır.

Botoks için tercih edilen bölgeler:

 

 • Ağız ve dudak çevresindeki ince çizgiler
 • Göz çevresindeki çizgiler ve kaz ayaklar
 • Boyunda oluşan kırışıklık ve çizgiler,
 • Kaş çatmaktan kaynaklanan iki kaş arasındaki derin çizgiler,
 • Alın çizgileridir.

Bu alanlar haricinde göz kapaklarındaki istem dışı kas hareketlerinde, tik tedavisinde, nefertiti olarak da adlandırılan boyun germe estetiğinde, kronik baş ağrısı ve migren tedavilerinde, tavşan çizgisi olarak adlandırılan burun kenarlarında, burun ucu kaldırma işleminde, kaş kaldırmada, kol altı ve el terlemelerinde de botox uygulamaları ile başarılı sonuçlar alıyoruz.

 

 

Botoks Kimler için Uygundur?

 

botoks kimler için uygundur

Estetik amaçlı botoks işlemi herhangi bir sağlık problemi olmayan ve alerji sorunu yaşamayan 18-65 yaş arası hemen herkese yapılabilir. Hamile ve emziren anneler için uygun değildir ve yapılmaz.

Botoks işleminde hedefimiz var olan kırışıklıkları azaltmak ve yeni kırışıklıkların oluşumunu engellemek için ortam hazırlamaktır. Çünkü varolan bazı kırışıklıklar derinse, botoks tek başına işe yaramayabilir. Derin kırışıklıklarda botoksa ek olarak dolgu (kollajen veya yağ enjeksiyonu ile) tedavisi de gerekli olabilir. Bunun için yapılacak cilt muayenesi ile son karar verilir.

Özellikle kas ve sinir iletim hastalığı bulunanlarda botoks uygulaması konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Ayrıca pıhtılaşma sorunu olanlara, uygulama yapılacak dönemde enfeksiyon yaşayanlara,botoks yapılmamalı ve süreç takip edilerek yeniden planlama sağlanmalıdır.

Özel bazı ilaçların kullanımı sırasında da botoks yapılmaz. Bu nedenle botoks yaptırmadan önce yapacağımız ön görüşmede bize tüm mevcut hastalıklarınızı anlatmalı ve kullandığınız ilaçları dozları ile paylaşmalısınız.

 

Botoks Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

 

botoks estetiği çeşitleri nelerdir

 

 • Baby Botoks

Baby botoks yüzün donuk görünmesini engelleyen, kırışıkları azaltan ve mimiklerin hareket etmesini sağlayan botoks yöntemidir. Bu yöntemde düşük doz enjeksiyon uygulanır. Böylelikle hem mimikler doğal bir şekilde hareket edecek kadar canlı kalır, hem de cilt kırışmaz. Yaklaşık 15 dakika süren bir uygulamadır.

 

 • Minimal Botoks

Minimal botoks yönteminde kişiye özel botoks tasarımı hazırlanmaktadır. Burada kişinin mimik yapısı, yaşı ve cildin durumu dikkate alınmaktadır.

 

 • Önleyici Botoks

Önleyici botoks yaşlanmaya karşı cildi koruma altına alan yöntemdir. Uygun görülen nispeten daha erken yaşlardan itibaren yapılan botoks uygulamaları kırışıklığı önlemek adına büyük önem taşır. Bu sayede yüz deforme olmadan koruma altına alınmış olur. Önleyici botoks uygulaması minimal dozda uygulanmakta ve herhangi bir mimik kaybına neden olmamaktadır.

 

 • Masseter Botoks

Masseter botoks yüzün alt kısmında yer alan kasların enjeksiyonla inceltildiği uygulamadır Yüzün alt kısmında meydana gelen veya geçmişten gelen şekil bozukluklarını tedavi edebilmek amacı ile bu botoks yöntemi kullanılır.  Kare yüzler küçültülerek orantılı bir yüz şekli de bu yöntemle elde edilir.

 

 • Nefertiti Botoks

Gençleştirici bir etkiye sahip olan Nefertiti botoks, son derece hassas olan çene ve boyun çizgisine uygulanır. Çenenin yeniden şekillendirilmesi ve boyun çizgilerinin yumuşatılması için tercih edilir Sarkan cilt derisi yukarı doğru çekilir ve sıkılaştırılır. Bölge daha canlı bir bir görünüme getirilerek, estetik dokunuş gerçekleştirilir.

 

Operasyon Süreci

 

operasyon süreci

Botoks, iğne ile yapılan bir enjeksiyon işlemidir. Botoks uygulaması yapılmadan en az 20 dakika önce, daha önceden belirlenen uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi kremi sürülür ve bölgenin tam olarak uyuşması beklenir. Tam uyuşma sağlandıktan sonra, uygulamanın yapılacağı bölgeler hijyenik şekilde temizlendikten sonra, enjekte edilecek botoks karışımı yüze uygun olan ince uçlu iğnelerle yüz kasları içine küçük dozlarda enjekte edilir. Tüm işlem yaklaşık 10-15 dakika sürer. Yüzde iz kalmaz. İğne bölgeleri üzerine soğuk kompres uygulanır.

 

İyileşme Süreci

Botoks sinir ve kas arasındaki iletişimi bozar, yani sinirin kaslara ilettiği mimik emirleri engellenir. Böylece kas geçici olarak kasılmayı bırakır ve kasılma nedeniyle meydana gelen mimik çizgileri de hafifler. Bu nedenle temel amacı cilt üzerinde kırışıklıkların geçmesidir. Bunu sağlar.

Botoks, bir dolgu maddesi olmadığı için uygulama yapılan, yani enjeksiyon uygulanan bölgede şişlik ya da dolgunluk olmaz. Enjeksiyon yapılan bölgedeki kasların rahatlaması ile çizgiler, kırışıklıklar hafifler, yüz daha dinç ve canlanmış görünmeye başlar.

Botoks etkisini işlem yapıldıktan yaklaşık 3-4 gün sonra göstermeye başlar, en son halinin görülmesi de 7-10 günü bulur. Bu süre kişiden kişiye, cilt yapısı, yaş, sigara kullanımı gibi bir çok faktörden dolayı değişiklik gösterebilir. Ayrıca uygulanan doz da fark edebilir ve çok önemlidir.

 

iyileşme süreci

 

Riskler Nelerdir?

Botoks uygulaması hem tedavi hem de estetik amaçlı uygulanmaktadır. Son derece güvenli olan botoks için her uygulamada olduğu gibi hijyen ve uygun ekipman kullanımı önemlidir. Ayrıca uygulamayı yapacak kişinin de kesinlikle konusunda uzman ve deneyimli bir doktor olması şarttır. Botoksun bilinen, deneyimlenen kalıcı olan herhangi bir yan etkisi yoktur.

Ancak çok nadir de olarak görülse de geçici doku zedelenmesi, his kaybı görülmesi olasılığı vardır. Yine nadiren gözkapağı düşmesi yaşanabilir, fakat bu geçici bir durumdur. Enjeksiyon esnasında iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama ve sonrasında morarma da görülebilir. Bu morluklar birkaç gün içinde ortadan kalkar. Her estetik  uygulamada olduğu gibi konusunda deneyimli, işinin uzmanı bir hekim seçmenin son derece önemli olduğu asla unutulmamalıdır.

 

Yaş Sınırlaması

Botoks uygulamaları için yaş sınırı geniş bir aralıktadır. 18-65 yaş arasında herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler, kadın ya da erkek fark etmeden botoks uygulaması yaptırabilir. Estetik olduğu kadar farklı tıbbi alanlarda da kullanılan botoks, son yıllarda çok tercih edilmektedir. Yine de ön muayene ile karar verilmesi uygun olmaktadır.

 

Botoks Fiyatları

Kalıcı botoks fiyatları için yapılacak ön muayene ile uygulanacak botoks türünün niteliğine karar verilmesi ile belirlenir. Bu nedenle önce muayene olmanız ve doktorunuzla görüşerek kalıcı botoks fiyatlarını öğrenmeniz önerilir. Botoks fiyat listesi 2024 yılı için de güncellenmiştir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin ve doktorların internet üzerinden fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle mutlaka iletişime geçmeniz önerilir.

 

Botox Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Botoks’un Bir Riski Var Mı?

Botoks oldukça düşük dozlarda uygulanan bir ilaçtır. Doğru yöntemlerle ve uzmanlar tarafından uygulandığı sürece herhangi bir riski bulunmaz. Alerjik reaksiyon görülme olasılığı çok nadirdir. Uygulamanın ardından kısa bir süre içerisinde kendiliğinden düzelen kızarıklıklar, morarmalar ve geçici şişmeler görülmesi normal kabul edilir. Botoks uygulamasını yapacak olan kişinin uygulama bölgesinin anatomisine hakim olması işlemin güvenliği ve başarısı açısından en önemli koşul olarak kabul edilmektedir.

Botoks Tedavisinin Amacı Nedir?

Botoks günümüzde birçok farklı amaçla uygulanan bir medikal prosedürdür. Tedavi edici ve koruyucu nitelikleri nedeniyle yüz kırışıklıklarının ortadan kaldırılması ve aşırı koltuk altı tedavilerinin giderilmesi için uygulanır. Botoks tedavisi zaman içerisinde yüzde oluşan çizgilerin tamamen açılmasını sağladığı gibi belirginleşmeye başlayan ancak henüz yüze yerleşmemiş çizgilerin de derinleşmeden giderilmesi sağlar. Ter bezlerini bloke edici özelliğiyle aşırı terleme sorununu çözümler. Aynı zamanda kaşların kaldırılması, Masseter kasına uygulanması gibi yüz şekillendirme prosedürlerinde ve migren tedavisinde de botoks tedavisi uygulanabilir.

Botox Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Botoxun etkisi uygulamadan 48-72 saat sonra başlar. Maksimum etkiye ise 10-14 günde erişilir. Yüzdeki kırışıklıkların tedavisine yönelik olarak yapılan botoks uygulamasının ilk uygulandığında etkisi yaklaşık 6 ay kadar sürer. Bu süre kişi özelinde uygulama bölgesi, uygulanan doz, bölgedeki kırışıklığın derecesi gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir. Botox uygulamasının düzenli olarak tekrar edilmesi ile birlikte botoxun etkisi 8-10 aya kadar uzayabilir. Ve giderek daha uzun aralıklarla botox tedavisinin uygulanmasına ihtiyaç duyulur.

Botoks Yaptırıldığında Yüz İfadesi Kaybolur Mu?

Günümüzde botoks uygulaması yapılırken kişinin mimik hareketlerinin, doğallığının ve yüz ifadesinin mümkün olduğunca korunmasına yönelik bir anlayış benimsenir. Bununla birlikte botoks uygulamasından sonra kişinin mimik hareketlerinin ne ölçüde etkileneceği uygulama bölgesine, uygulanan doza ve enjeksiyonun yapıldığı noktalara göre değişiklik göstermektedir. Doğru yapılan bir botoks uygulaması yüz ifadesinin kaybolmasına ve değişmesine neden olmaz. Bu nedenle yüz kaslarını ve yüzün anatomik yapısını iyi derecede bilen bir uzman tarafından botoks uygulanmalıdır.

Botoks Uygulaması Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Botoks uygulamasından sonra uzun süre eğilmeyi gerektirecek hareketlerden kaçınılmalıdır. Uygulamadan sonra en az 4 saat baş yüksekte tutulmalı, dik pozisyonda durulmalı ve ilk akşam yüz sütü yatmaktan kaçınılmalıdır. İlk 24 saat uygulama bölgesi ovuşturulmamalı ve bölgeye masaj yapılmamalıdır. Uygulama bölgesine altı saat su değdirilmemelidir. Ayrıca aşırı ısıdan, güneş ışınlarından, hamamdan ve saunadan kaçınılmalıdır. Botoks uygulamasından sonra birkaç alkol alınmamalıdır. Enfeksiyon oluşması riski nedeniyle denize ve havuza girilmemelidir.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks Botulinum toksininin enjeksiyonu ile uygulanan bir medikal estetik prosedürdür. Botoks enjeksiyonundan önce lokal anestezik krem uygulama bölgesine sürülür. Uygulama bölgesi temizlendikten sonra serum fizyolojik ile seyreltilmiş botulinum toksini ufak dozlarla bölgedeki mimik kaslarının içerisine enjekte edilir. Eğer aşırı terleme şikayetinin azaltılması için botoks tedavisi uygulanıyorsa enjeksiyon deri içerisine yapılır. Kas güçsüzlüğünün hali hazırda bulunduğu bölgelerde daha düşük dozlarda enjeksiyon yapılması tercih edilir. Bunun dışında uygulanacak olan doz hasta özelinde uygulama bölgesinin değerlendirilmesi sonucunda belirlenir.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.

6 Comments

 1. Kerime
  1 Aralık 2022 at 10:53

  Adresiniz nerde

  • Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
   15 Aralık 2022 at 14:36

   Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. Merve
  25 Aralık 2022 at 01:57

  Göğüs botoks yapıyormusunuz?

  • Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
   19 Ocak 2023 at 14:25

   Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. Asma
  22 Temmuz 2023 at 14:48

  Hi , I would like to inquire about the price of the botox procedure for face and nick ?

  • Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
   14 Ağustos 2023 at 17:59

   Hello, you can contact us at +90 542 830 80 62 and get detailed information.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
Hello, How may i help you?