• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30

 

Boyun Germe

KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
2-4 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
4-6 Hafta

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

Boyun Germe Nedir?

 

Yaş ilerledikçe boyun bölgesindeki deride kırışma ve sarkma meydana gelir. Boyunla çene arasındaki açı kaybolur, gıdı dediğimiz bu sarkma da estetik açıdan sorun yaratır. Çok fazla kilo alıp vermek de bu sorunu daha erken yaşlarda yaşamanıza neden olabilir. Alt çene daha küçük ve geride alan kişilerde de boyun derisinde daha erken yaşlarda bollaşma oluşur. Bu tip sorunların çözülmesi için uygulanan estetik cerrahi operasyona boyun germe estetiği denir. Yüz ve boyun germe ameliyatı olarak da adlandırılan bu operasyon yaş ve genetik olarak yaşanan bu tip sarkmaların başarı ile toparlanması için en uygun ve kalıcı yöntemdir.

 

Boyun Germe Estetiği Neden Yapılır?

50 yaş üzeri kadınlarda yüz ve boyun bölgesinde çok daha fazla yaşanan yaşlanma belirtiler can sıkıcıdır. Estetik anlamda aynada direk olarak görülür. Göz ve alında derin kırışmalar, göz altında çökme, gülme çizgilerinin derinleşmesi, dudak kenarının aşağı doğru inmesi ve boyun kaslarının gevşemesi sonucu oluşan dikey bantlar ile çene altında keseye benzer deri gevşemesi bu belirtilerin en çok görülenleridir. Bu belirtiler ortaya çıktığında yüz, göz kapağı ve boyun germe estetiğini bir arada uyguluyoruz. Sonuçlar kalıcı ve de yılların geriye çekilmesi olarak da açıklanabilir.

 

Boyun Germe Estetiği Kimler için Uygundur?

Boyun germe ameliyatı boyun bölgesinde başlayan yaşlanma belirtilerinin kişiyi olduğu yaştan daha yaşlı gösterdiği bireyler için uygun olmaktadır. Boyun germe estetiği adayı olan kişilerin sağlıklı, sigara içmeyen, sağlıklı beslenen bireyler olması tercih edilir. Yüz ve boyun   germe ameliyatı olmayı düşünen ve aynı zamanda boyun sarkması, boyun kırışması ve gıdı sorunu olan bireyler yüz ve boyun germe ameliyatını birlikte de yaptırabilirler.

 

Boyun Germe Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Boyun estetiği yaptıranlar farklı yöntemler ile bu ameliyatı geçirmiş olabilirler. Çünkü herkesin yüz, boyun ve çene yapısı farklıdır, şekillendirme konusunda yapılacaklar da farklı olacaktır. Bu nedenle estetik ameliyat öncesinde doktorunuzla yapacağınız ön görüşme ve muayene çok önemlidir. Sizin istekleriniz, beklentileriniz ile doktorunuzun değerlendirmesi bir araya gelerek aslında ameliyatın seyri belli olmaktadır.

 • Yüz Germe ile Boyun Germe

Yüz germe ile yapılan boyun germe estetiği ameliyatı, boyun germe estetiğinin en sık gerçekleştirilen türüdür. Bu ameliyat yüz germe ameliyatı ile kombine olarak yapılır. Yüz germe ameliyatında kulak önü ve kulak arkasında kesiler yapılır, yandan orta hatta doğru boyuna kadar gelir. Boyun derisi kaldırılır. Buradaki gevşeklikler “korse” tekniği ile sıkılaştırılır. Sonra boyun derisi yana doğru gerilir ve deri fazlası kulak arkasından alınır. Bu ameliyat tekniği boyundaki deri fazlalığından, boyun derisi sarkmasından kurtulmanın en etkili ve en az iz bırakan yoludur.

 

 

 • Çene Altı ile Boyun Germe

Bu yöntemde çene altından 3-4 cm’lik kesi yapılır. Bu kesi yoluyla çene altındaki deri ve kas altı yağ dokusu azaltılır. Özetle deri altındaki kas ve yağ dokularını şekillendirmeye yönelik bir işlemdir. Ameliyattan sonra boyun derisinin yeni boyun şekline adapte olması beklenir. Bu teknik genç hastalarda özellikle de genç erkeklerde kullanılır. Derinin gevşek ve sarkık olduğu, ileri yaş grubundaki hastalarda bu teknik uygun değildir.

 

 • Derin Boyun Germe

Derin boyun germe ameliyatı, yüz germe ameliyatının boyuna kadar uzanması olarak açıklanabilir. Derin plan yüz germe estetiğinde yüzden boyna kadar ilerlenir. Bu teknik yüz yaşlanmasının erken döneminde olan, boyunda deri altı yağ dokusu aha ince olan, boyun bantları belirgin, deri yüzey yaşlanması azd ve deri gevşekliği de az olan 40-50 yaş arası bireyler için uygundur.

 

 • Derin Boyun Şekillendiren Boyun Germe

Boyun germe ameliyatı esnasında boyunda bulunan derin kas yapılarındaki genişleme, çene altında sarkmalar, yağlanma problemleri düzeltilebilir. Derin boyun yapılarında sorun olan hastalarda bunların düzeltilmemesi, boyun germe ameliyat sonuçlarının eksik kalmasına yol açar. Ancak derin boyun yapılarının şekillendirilmesi daha kapsamlı bir cerrahi ve ileri düzey bir ameliyat tecrübesi gerektirir.

 

 • Açık Orta Hat Boyun Germe

Boyun derisinde yaşanan sarkmanın ileri derecede olduğu, daha ileri yaş grubundaki hastalarda kullanılan bir tekniktir. Boyun orta hattından deri kesilir ve çıkartılır. Dışarıdan bakıldığında görünen dikey bir kesi izi kalır. Boyun deri fazlasının, boyun deri sarkmasının klasik tekniklerle düzeltilmesi mümkün olmayan durumlarda nadiren kullanılır.

 

 • Endoskopik Boyun Germe

Operasyon sırasında daha küçük kesiler yapılarak, uzun ince aletler ve kamera ile dokular izlenerek ameliyat yapılır. Böylece daha küçük iz kalması veya hiç iz kalmaması bir avantaj olacaktır. Fakat bu yöntem cilt fazlalığını tek başına giderecek kadar güçlü değildir. Genelde üst yüz ve alın germe prosedürleri ile birlikte kullanılır.

Operasyon Süreci

Boyun germe İstanbul içinde bir çok farklı merkezde yapılmaktadır. Ancak operasyon süreci çok teknik olan bu ameliyatlarda doktorun deneyimi ve anatomi bilgisi çok değerlidir. Bunlara çok dikkat ederek bilinçli şekilde doktor ve merkez seçmelisiniz.

Boyun germe ameliyatı öncesi operasyon sırasında olası bir kanama ihtimalini ortadan kaldırmak için aspirin benzeri kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir. Sigara ve alkol ameliyattan en az 3 hafta önce bırakılmalıdır. Doktorunuzun size özel önerilerini eksiksiz şekilde uygulamanız sağlığınız için önemlidir. Kullandığınız ilaçlar ve genel sağlık durumunuz ön görüşmede ve muayenelerde değerlendirilir. Yüz ve boyun germe ameliyatı yaptıranlar tarafından yapılan yorumları okuyabilir, öncesi ve sonrası fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

 

İyileşme Süreci

Genellikle operasyonda kullanılan özel dikiş ve pansuman malzemeleri ile ameliyat izlerinin   görünümünün en aza indirilmesi hedeflenir. Cerrahi kesiler doğal deri kıvrımları boyunca yapılır, bu nedenle kulak arkasında ve saçlı deri içinde bırakılır.

Boyun germe ameliyatı sonrası buz uygulamak iyileşme sürecini hızlandırır. Uygulanan ameliyat tekniğine göre yüzde, boyun ve çene bölgesinde birkaç hafta süre ile bir hissizlik yaşanması normaldir. Birkaç hafta içinde azalarak geçecektir.

En az iki hafta ağır spor ve zorlayıcı ev işleri yapmamanız önerilir. Birkaç ay için alkol, sigara içilmemeli; buhar banyosu ve sauna gibi aktivitelerden uzak durulmalı. Güneş ışınlarından kesinlikle korunmalıdır.

Riskler Nelerdir?

 

 • Kanama: Kanama riskini artırmaları nedeni ile operasyonun 3 hafta öncesinden, aspirin ve benzeri ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Tıbbi kontrol altında olmayan hipertansiyon da operasyon kanamaya neden olabilir.
 • Enfeksiyon: Bu tür ameliyatlardan sonra enfeksiyon beklenmez. Nadiren de olsa, enfeksiyon olursa, ek antibiyotik tedavisi ile geçirilir.
 • Sinir hasarı: Yüz ve boyun germe operasyonu sırasında motor ve duyu sinirleri hasar görebilir. Yüz ve boyun germe operasyonu sonrasında yüz hareketlerinde zayıflama olabilir. Bu tip hasarlar zamanla iyileşir.
 • Saç kaybı: Ameliyat esnasında derinin yukarı doğru çekildiği bölgelerde saç kaybı yaşanabilir.

Yaş Sınırlaması

Boyun germe ameliyatı genellikle 40 yaş ve üzerinde hastalar için uygulanır. Çok nadir olarak 30’lu yaşlarda hastalar olmaktadır. Ancak daha erken yaşlarda hastalar için ameliyat dışı yöntemler tercih edilir.

Boyun Germe Estetiği Fiyatları

Boyun germe ya da yüz ve boyun germe ameliyatı fiyatları 2024 yılı için de değişmiştir. Güncellenen fiyatlar için mutlaka muayene olarak daha kesin bilgi alabilirsiniz. Genel olarak fiyat listelerimiz için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Boyun Germe Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Boyun Germe Operasyonu Neden Yapılır?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzde olduğu gibi boyun derisinde de sarkma ve bollaşma oluşabilir. Buna bağlı olarak boyun ve çene arasındaki açı kaybolabilir. Ayrıca; alt çenesi küçük ve geride olanlarla çok fazla kilo alıp verenlerde daha erken yaşlarda boyun altı derisi bollaştığından operasyon gerekebilir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak önünden kulak memesine oradan kulak arkasına dönen bir kesi yapılır. Yüz ve boyun derisi serbestleştirildikten sonra yüzün yumuşak dokusu dikişlerle yukarıya doğru asılır. Fazla deri çıkartılıp kulak önü ve arkasındaki kesiye dikilir. Eğer gıdı bölgesinde yağ toplandıysa liposuction ile alınır.

Kimler Boyun Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Boyun kaslarında deformasyon bulunan kişiler; boyunlarında kırışıklık, sarkma, form kaybı ve sönmüş balon görüntüsü sorunu yaşayanlar; tükürük bezi sarkmış olanlar ve hindi boynu görüntüsü olan kişiler boyun germe ameliyatı yaptırabilir.

Boyun Germe Ameliyatında İz Kalıyor Mu?

Boyun germe ameliyatlarında dikişler genellikle saçlı deri ve kulak arkasına saklandığından yalnızca kulak önünde görünür dikişler bulunur. Yaraların iyileşmesi noktasında kişiden kişiye farklılıklar görülebilmekle birlikte kulak önünde yer alan dikiş izleri de çoğunlukla zaman içerisinde silikleşir.

Boyun Germe İşleminden Sonra Normal Hayatıma Ne Zaman Dönebilirim?

Hastalar boyun germe ameliyatından sonra ortalama 1 hafta ile 10 gün içerisinde işlerine dönebilirler. Ancak belirli bir süre sert boyun hareketleri yapılmaması konusunda dikkatli olunması gerekir. Operasyondan 3 hafta sonra daha ağır tempolu sporlara başlanabilir.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.

2 Comments

 1. müşerref
  24 Nisan 2022 at 15:27

  boyun germe kadın ve erkek için yapıyormusunuz

  • evrenisci
   29 Nisan 2022 at 16:09

   Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?