• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
Karın Germe

KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
4-6 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
6 Ay

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

Öncesi & Sonrası Galeri

Sağlık bakanlığı tarafından aldığımız Sağlık Turizmi yetki sertifikamız sadece yabancı hastalara yönelik olduğu için Türkçe içerik olan sayfalarda öncesi – sonrası kullanımı yapamamaktayız.

Karın Germe Estetiği Nedir?

Karın germe estetiği, tıp dili ile abdominoplasti, farklı nedenlerden dolayı karın bölgesinde yağ fazlalığı ya da deri sarkması gibi sorunları olan kişiler için uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Karın germe ameliyatı hem kadın hem erkekler için uygulanabilir. Ancak kadınlarda kilo alıp verme, hormonal dengesizlikler ya da hamilelik sonrası dönemde çok sık görülen karın bölgesindeki gevşeme ve sarkmaların estetik cerrahi olarak uygulanan basit bir operasyon ile cildin gerdirilmesi ve düzgün bir görünüme kavuşturulması için daha çok tercih edilir. Bu şekilde sarkmış olan deri gerilerek ortadan kaldırılır, fazla yağlar alınır ve karın bölgesi düzleştirilir.

Karın Germe Estetiği Neden Yapılır?

Abdominoplasti olarak bilinen karın germe estetiği, bir tür estetik cerrahi operasyondur. Karın bölgesi estetiği olarak uygulanan operasyonlar içinde en etkili olan yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle hamilelik döneminden sonra karın bölgesindeki kaslar ve deri, bebeğin gelişimi ile birlikte genişler. Her kadının cilt yapısı ve kas oranına göre bu genişlemenin, geri toparlanması da farklı olur. Çoğunlukla da tam anlamıyla eski şekline dönemez. Bu şekilde karın bölgesinde deformasyon meydana gelir. Yine hamilelik döneminde çok fazla kilo alımı ve ikiden fazla doğum yapmış kadınlarda da bu tip deformasyonlar yaşanabilir.

Çok fazla kilosu olan kişilerin hızla kilo vermesi nedeniyle de özellikle karın bölgesinde ciltte sarkma yaşanır. Sporla bile toparlanamayan bu sarkmalar yine estetik operasyon ile düzeltilebilir. Hamilelik sonrasında karın duvarında yer alan bağ dokusunun gevşemesi, karın duvarının öne doğru çıkık hale gelmesi, karında şişkinlik görünümünün, bolluk ve çatlakların oluşması ile istenmeyen bir görüntü meydana gelir. Oluşan bu görüntünün yok edilmesi ve karın bölgesinin eski görünümüne kavuşması çoğu zaman spor ve diyet gibi kişinin kendi kendine uygulayacağı yöntemlerle tam anlamıyla mümkün olmamaktadır. Karın germe ile bu sorun tek bir operasyonla ortadan kalkar.

Karın Germe Estetiği Kimler için Uygundur?

İstanbul’da en iyi karın germe doktoru ile tanışmaya hazır mısınız? Çünkü karın germe konusunda iddialıyız. Vücudunuz beslenme ve egzersize cevap vermiyor, karın bölgesindeki deri sarkma aşamasına gelmişse siz bu operasyon için aday olabilirsiniz. Özellikle karın bölgesinde sarkma olsa da, vücut kontürü düzgün olan kadın ve erkekler bu ameliyat için en ideal adaylardır. Özellikle birden fazla doğum yapmış, karın bölgesinde sarkma olmuş kadınlar için özellikle çok kısa sürede başarılı sonuç alıyoruz.

Karın germe ameliyatı olanların yorumları 2024 yılı için size önemli bir rehber olacaktır. Öncelikle hastalarımızın yazdığı yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ameliyata karar vermeden önce, konu ile ilgili tüm beklentilerinizi çok iyi belirlemeniz ve doktorunuzla paylaşmanız çok önemlidir.

Karın Germe Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Karın germe estetiği operasyonu planlanma aşamasında hastanın çok iyi şekilde muayene edilmesi, tahlillerinin değerlendirilmesi ve cilt yapısı göz önünde bulundurulur. Karın bölgesindeki derinin elastikiyeti, deride meydana gelen sarkmanın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin durumu çok önemli faktörlerdir.

Karın bölgesindeki deride sarkma ve çatlaklar fazla değilse Mini Karın Germe ameliyatı ya da liposuction gibi daha basit türde ameliyatlar değerlendirilir. Klasik Karın Germe genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi yaşanması ve karında bulunan deri esnekliğinin çok azalmış olduğu durumlarda uygulanır.

Mini karın germe estetiği için, sadece göbek deliği altında bulunan bölge gerilir. Bu operasyonun bel ve kasıklara bir etkisi olmaz. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta derecede ve karnın alt kısmında olduğu durumlarda tercih edilir.

Operasyon Süreci

Karın germe estetiği operasyonu öncesinde yapacağımız muayene sırasında sizden sağlığınızla ilgili önemli taleplerimiz olacaktır. Özellikle sigara içiyorsanız, ameliyattan en az 4 hafta öncesi ve ameliyattan 2 hafta sonrasına kadar sigaradan uzak kalmanızı öneriyoruz. Operasyonun başarısı ve sizin sağlıklı sonuca ulaşmanız için bu son derece önemli. Düzenli olarak içtiğiniz ilaçlar, metabolik bir rahatsızlığınız varsa mutlaka belirtmelisiniz. Kan sulandırıcı ilaç konusunda önerilerimizi uygulamanız da ayrıca önemlidir. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon kapmamaya dikkat etmelisiniz.

Karın germe ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Bu konuda da anestezi uzmanı ile görüşmeniz sağlanarak tüm sorularınız yanıtlanır.

Karın germe ameliyatı, yapılacak uygulama türüne bağlı olarak 2–5 saat arasında sürebilir. İç çamaşırı altında ve göbeğin 8–10 cm altında kalan yerden bir kesi hattı yapılır. Göbek çevresine ise göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyat bitiminde kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır. Bölgede toplanması muhtemel fazla sıvıyı dışarı almak için dren adı verilen bir minik tüpler yerleştirilir. Karın germe ameliyatı sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanır. Normal şekilde ayağa kalktığınız anda sonda çıkarılır. Karın germe ameliyatının hemen sonunda siz ameliyathaneden çıkmadan uygun bir korse giydirilir.

İyileşme Süreci

Operasyonu takip eden birkaç gün ameliyat bölgesinde şişlik ve ağrı yaşanması normaldir, bu ağrılar ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir düzeyde olacaktır. Ameliyat bölgesinde sıvı birikmesini engellemek üzere takılan drenler 1-3 gün, atılan dikişler ise 2-3 hafta sonra alınır.

Karın germe ameliyatı sonrasında giyeceğiniz korse ile bölgenin toparlanması desteklenir. Size reçete edeceğimiz ilaçları düzenli kullanmanız ve kesinlikle yatarak dinlenmeniz önerilir.

Başlangıçta dik durmada zorluk yaşansa da erken dönemde yürüme başlatılacaktır. Dikişlerin alımı, pansumanlar, yıkanma ve korse kullanımı hastanın durumuna ve cerrahın ameliyattaki tercihlerine bağlıdır ve ameliyat sonrası dönemde planlanacaktır.

Karın germe operasyonu sonrasında tekrar normal hayata dönüş birkaç hafta alacaktır. Uygun şekilde hafif egzersiz yapılması iyileşme sürecini olumlu etkiler, şişliği azaltır, kan pıhtısı atma riskini düşürür.

Riskler Nelerdir?

Karın germe estetiği, cerrahi bir operasyondur. Bu operasyon vücudun şekillendirilmesi konusunda deneyime ve bilgiye sahip bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Beklentilerinizin doktorunuzun görüşleri ile bir araya geldiğinde ortaya başarılı bir operasyon süreci çıkacaktır. Tabii ki tüm cerrahi operasyonlarda görülebilen anestezi kaynaklı riskler de olasılık dahilindedir.

Karın germe estetiği sonrasında görülebilecek özel riskler arasında ameliyat yeri enfeksiyonu, kan veya sıvı birikimi, pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir. Yara yeri enfeksiyonu drenaj ve antibiyotik ile iyileşir. Kan veya sıvı birikimi ameliyatta genellikle yerleştirilen drenler ile nadiren görülür.

Yaş Sınırlaması

Karın germe operasyonu yapılması için çok özel bir durum yoksa 18 yaş sonrası yapılması uygun olmaktadır. Ameliyat konusunda karar verirken hastamızın yaşını da göz önüne alırız, ancak genel sağlık durumu, vücut yapısı ve metabolik hastalıkları gibi bir çok faktörü birlikte değerlendiriyoruz.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı konusunda öncelikle hastamızı ön muayeneden geçirerek nasıl bir ameliyat yöntemi uygulanacağını belirleriz. Her vücudun yapısı ve ihtiyaçları farklıdır, bu nedenle karın germe ameliyatı fiyatları 2024 yılında mutlaka muayene sonrası belirlenebilir. Karın germe İstanbul en iyi doktor aramalarınızda karşınıza çıkacak tüm sonuçları çok iyi değerlendirmelisiniz. Doğru bir estetik cerrah ile birlikte ilerlemeniz çok önemlidir. İstanbulda en iyi karın germe doktoru, sizin için en uygun doktor olmalı ve her konuda kendisine her an ulaşılabilir olmalıdır.

Karın Germe Ameliyatından Ne Kadar Süre Sonra Cinsel İlişki Yaşanabilir?

Sıklıkla uygulanan bir estetik cerrahi prosedürü olan karın germe ameliyatı yani abdominoplasti, çeşitli nedenlere bağlı olarak karın bölgesinde sarkma olan kişilerin daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlar. Karnın orta ya da alt kısmında bulunan yağların alınması ve sarkmaların düzeltilmesi yoluyla uygulanır.

Karın germe ameliyatında uygulanan tekniğe göre farklı kesiler yapılır ve ciddi dikişler atılır. Bu aynı zamanda, iyileşme sürecinde hastanın kendini zorlamaması gerektiği anlamına gelir. Ameliyattan sonra iyileşme süreci tamamlanmadan cinsel ilişkiye girilmemelidir. Aksi takdirde ameliyat bölgesindeki dikişlerin açılması gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

Cinsel ilişki sırasında fazlaca efor harcandığı gibi karın kaslarında önemli bir hareketlilik meydana gelir. Bu nedenle iyileşme süreci tamamlanana kadar karın kasları zorlanmamalıdır. Karın kaslarında tam iyileşme sağlanmadan zorlanmaya neden olunursa karın içinde sıvı birikimi meydana gelebilir ve iyileşme süresi uzayabilir. Karın duvarı iyileşmeden cinsel ilişkide bulunulması halinde ameliyat sonucu oluşan kesi izi belirgin bir hal alabilir.

Tüm bu nedenlere bağlı olarak karın germe ameliyatından sonra cinsel ilişkiye girmek için en az 4 ila 6 hafta boyunca beklenmelidir. Ayrıca karın germe ameliyatından sonra cinsel ilişki sırasında maksimum özen gösterilerek hastanın uzun ve olumsuz bir süreçle karşı karşıya kalması önlenmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Meme Estetiği ile ilgili sorularınızı sayfaya yorum atarak sorabilirsiniz. Uzman doktorumuz Evren Tevfik İşçi 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt verecek.

Karın Germe Ameliyatı Neden Yapılır? Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Karın derisi yaşlanmaya, kilo alıp vermelere bağlı olarak esnemeye, gebeliklerdeki genişlemelere bağlı olarak zamanla elastikiyetini kaybeder bollaşır ve sarkar. Aynı zamanda karın içi basıncın arttığı gebelik ve aşırı kilo alma durumlarında karın ön duvarında da gevşeklikler ve karında dışarıdan belli olan bir bombeleşme olur. Bu gibi durumlarda karın germe ameliyatı yapılır.Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Karın germe ameliyatı 2-4 saat arası sürebilir.Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sigara içmenin en dramatik etkilediği ameliyatlar germe ameliyatlarıdır. Karın germe ameliyatlarından önce sigara bırakılmalı ve yaralar tam iyileşene kadar içilmemelidir. Doktorunuz ameliyat sonrası hareketleriniz kısıtlayabilir. Ağır yük taşımanızı yasaklayabilir. Ayrıca kabızlık ve ıkınma karın duvarını zorlayıcı etkileri nedeniyle kaçınılması gereken durumlardır. Özellikle bacak toplar damarlarında kan pıhtısı oluşmasını engellemek için ameliyattan sonra en kısa sürede hasta ayağa kalkabilmeli ve ev içinde de olsa yürüyüş ihmal edilmemelidir. Yatakta yatarken doktorunuz baldır kaşarını çalıştırıcı egzersizler verebilir.
Liposuction ve karın germe gibi ameliyatlardan sonra diyetimize dikkat etmeli ve ideal kilomuzu elden geldiğince korumalıyız.Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Hamilelikte Sorun Yaşar Mıyım?

Hamilelik karın duvarı ve derisini zorlayacağı için düzeltilen yapıların yeniden bozulmasına neden olabilir.Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?