• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30

 

 

Meme Estetiği

 


KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
4-6 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
6 Ay

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün

 

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

 

Meme Estetiği Nedir?

 

Meme estetiği; plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahinin en çok merak edilen ve en çok yapılan ameliyatlarının başında gelir. Genellikle silikon meme protezleri kullanılan bu ameliyatlarda kadınların vücuduna en uygun silikon protezin seçilmesi ile en doğal görünüm elde edilebilir. Bu aşama çok önemlidir. 

 

Meme Estetiği Neden Yapılır?

Meme estetiği meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme olarak 3 farklı amaçla uygulanır. Vücut yapısına göre göğüslerde form küçüklüğü varsa, meme büyütme estetiği yapılır. Meme büyütme estetiğinde yağ enjeksiyonları veya dolgu ile büyütme işlemleri uygulanan operasyonlarda, silikon meme protezleri takıldığı zaman olacak şekilde büyüme sağlanmaz. Yağ dokusu hastanın kendi yağından alınarak yapıldığı için cazip gelse de, bu enjekte edilen yağın bir kısmı zamanla eriyerek yine hacim kaybı yaratacaktır. Bu nedenle silikon meme protezleri meme büyütmede en uygun araçlardır. Silikon meme protesi ameliyatı da en kalıcı yöntemdir.

Vücut yapısına oranla büyük, kişide duruş bozukluğu yaratacak kadar iri ve ağır olan göğüsler için meme küçültme ameliyatı yapılır. Zaman içinde sarkmış ve hacmini kaybetmiş göğüsler için de meme dikleştirme ameliyatı uygulanır. 

Meme Estetiği Kimler için Uygundur?

Kadın güzelliğinin sembolü dolgun, dik ve vücutla uyumlu boyuttaki göğüslerdir. Yüzyıllardan beri değişmeyen bu sembol, günümüzde teknolojik gelişmeler ve estetik operasyonlarla istenilen yapıya kavuşabiliyor. Yapısal ya da gelişimsel faktörler yüzünde göğüslerin daha küçük, daha büyük veya zamanla sarkmış olması; kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, psikolojik sorunlara neden olan bir durumdur. Yaşlanmaya bağlı olarak göğüs dokusunun sarkması, hacminin erimesi de malesef kaçınılmazdır. Kadın hayatında önemli olan hormonal değişiklikler, genetik faktörler, kilo alma ya da verme, hamilelik ve emzirme  de göğüs dokusunun formunu önemli ölçüde kaybetmesine yol açar.

Göğüslerin istenilen şekilde olmaması ise kişinin kendinden utanma, özgüven eksikliği, kıyafet seçiminde zorlanma hatta depresyon gibi psikolojik sorunlar yaşamasına yol açabilir. Fiziksel olarak da duruş bozukluğu, boyun ve bel bölgelerinde fıtığa kadar gidebilen sorunlar, omuz bölgesinde el ve kol sinirlerinin sıkışmasına bağlı uyuşma gibi sorunlar yaşanabilir. Bu sorunların ortadan kaldırılması için yapılacak en başarılı ve kalıcı yöntem meme estetiği olacaktır.

Meme estetiği İstanbul için çok daha fazla kişi tarafından talep edilmektedir. İmkanların daha fazla olması, daha çok hastanenin bu ameliyatları yapması ve güvenilir deneyimli doktorların da İstanbul’da daha çok olması nedeniyle meme estetiği İstanbul için büyük önem taşımaktadır.

 

 

Meme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Meme estetiği operasyonları; kadınlarda göğüs dokusunda bulunan istenmeyen değişik yapıların ve varsa form bozukluklarının ortadan kaldırılmasını ve göğüslerin istenen estetik forma kavuşturulması için uygulanır. Göğüs dokusunun formunu kaybetmesi, yani sarkması, içinin boşalması, bazen göğüs ucunun da genişlemesine yol açabilen bir durumdur. 

Göğüs estetiği operasyonları, birçok kadının en çok istediği ve araştırdığı ilk akla gelen estetik operasyonlar olmaktadır. Meme estetiği, anatomik anlamda uygun olan her yaşta kolayca uygulanabilen, iz olmayacak şekilde, yeni ve modern tekniklerle yapılmaktadır.

Meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme olarak 3 farklı çeşidi vardır.

 

Silikon Meme Protezleri Nasıl Uygulanır?

Silikon meme protezleri seçimi, meme estetiği için en önemli aşamadır. Bu aşamada hastaların istekleri, beklentileri ile birlikte vücut yapılarını değerlendiriyoruz. Memenin ameliyat öncesindeki formu, doku kalınlığı, derinin sıkılığı, meme başının yeri gibi tüm faktörleri inceliyoruz. Detaylı muayene sonrasında hastaya yerleştirilecek olan silikon meme protezinin boyutunu belirleyebiliyoruz. 

Silikon meme protezleri insan vücuduna uygun şekilde üretilen silikonlardan yapılır. Silikon meme protezleri uzun ömürlü malzemelerdir, patlama veya sızdırmaya karşı dirençlidir. Alerji de yapmaz.

Yerçekimine yenik düşen ve yaşla birlikte hacmini kaybeden göğüsler sarkar. Bu göğüslerin tekrar dik ve şekilli hale getirilmesi için meme dikleştirme estetiği uygulanır. Meme dikleştirme operasyonları büyük ve sarkmış göğüsü olanlar için küçültme yapılmasının yanı sıra doğum, emzirme ya da kilo verme sonrası içi boşalan ve sarkan göğüslere büyütme işlemi ile birlikte yapılabilir.

meme diklestirme

Meme Küçültme

Büyük göğüsler zamanında müdahale edilmediğinde fiziksel sorunlar daha da artar. Yer çekiminin etkisi ile şekil kaybı ve sarkmalar çok daha hızlı ve erken yaşlarda olabilir. Kilo alıp verme, hamilelik ve emzirme de göğüslerin formunu olumsuz etkileyebilen durumlardır. Büyük göğüsler daha iri ve hantal bir görünüm yaratır. Boyun, bel, sırt ve omuz ağrılarına, zamanla omurgalarda kalıcı bozukluklara bile neden olur. 

Meme küçültme operasyonlarında amaç, göğüslerin vücuda orantılı bir şekilde yeniden şekillendirilirken küçültülmesidir. Bu operasyonlarda göğüsü dikleştirmek de mümkün olmaktadır. Göğüs küçültme operasyonlarında süt bezleri çıkarılmadığı için ilerleyen yıllarda olabilecek doğum sonrası emzirmeyi  de etkilemez. 

Kanser Nedeniyle Meme Estetiği

Göğüs kanseri, kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Kanser tedavisinden sonra hastanın yaşam kalitesini yükseltmek için önemli bir konu da meme estetiği yapabilmektir. Göğüs kaybı fiziksel, sosyal ve ruhsal açıdan hastaları kötü etkiler. Meme estetiği ile göğüs onarımı ise hastanın yaşam kalitesini yükseltir ve özgüvenini yeniden kazandırır. Meme estetiği operasyonları uygun olan her yaşta kolayca uygulanabilir demiştik, göğüs kanseri sonrası da tamamlayıcı olarak mutlaka önerilmektedir. Hastalar açısından çok önemli ve değerli bir adımdır. 

Silikon Taktırma Fiyatları

Tüm meme estetiği ameliyatları için fiyatlandırma farklı olmaktadır. Sizin istekleriniz ve size uygulanacak yöntem ve teknikler, kulanılacak malzemeler, eğer meme büyütme ise takılacak silikon malzemeler gibi bir çok detayı bir arada belirleyerek fiyatlandırma yapılır. Bu nedenle öncelikle muayene olmanızı ve doktorunuzla bu şekilde görüşmenizi öneriyoruz. 

Silikon memenin fiyatları 2024 yılında da dövize, kullanılacak malzemelerin üretimi ve kalitesine göre değişir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve sorularınız iletmek için bizimle iletişime geçiniz. 

Meme Protezinin Elle Hissedilmesi Olasılığını Azaltan Durumlar Nelerdir?

Meme protezi son derece geniş bir çeşitliliğe sahip olduğundan her hasta özelinde ihtiyaçlara ve beklentilere uygun seçimler yapılması mümkündür. Bununla birlikte meme protezinin elle hissedilmesi ihtimalinin azaltan durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Çok zayıf olmamak diğer bir deyişle yeterli cilt altı yağ dokusuna sahip olmak,
 • Göğüs dokusu ve meme doku taban genişliği yeterli olmak,
 • Normal bir pektoral kas kalınlığına sahip olmak,
 • Kullanılacak silikon protez taban çapını hastanın göğüs dokusu taban çapından daha küçük olacak şekilde tercih etmek,
 • Silikon protezi kas altına yerleştirmek.

 

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.

Silikon meme protezleri meme dokusunun altına yerleştirildikten sonra vücut onu kendine ait bir doku gibi görür ve kapsül adı verilen doku ile çevreler. Silikon meme protezleri kas dokusu arkası ya da  kas dokusu üzerine yerleştirilebilir. Bunun kararını operasyon öncesi yapılan detaylı muayenede belirleriz. 

meme protezleri

Silikon Meme Protezleri ile Meme Büyütme

Meme büyütme estetiğinde silikon meme protezleri ile göğüslerin hacmi artırılır. Göğüs büyütme tüm dünyada en hızlı artış gösteren estetik bir operasyondur. Burada amaç, sadece göğüsü büyütmek değil, aynı zamanda uygun şekli ve formu kazandırmaktır. 

Silikon taktırma için uygun protezin seçiminde, hastanın beklentilerinin yanı sıra; vücudun ve göğüs kafesinin anatomik yapısı, cilt yapısı, derinin sıkılığı gibi faktörler de göz önüne alınmalıdır.

İyileşme Süreci 

Silikon ameliyatı süresi yaklaşık 1-1.5 saat kadardır. Ameliyat sonrasında izlenmeniz için 1 gece hastanede kalırsınız. Ertesi gün kontrollerin ardından taburcu edilirsiniz.

İlk dört gün için özellikle dinlenmeniz önerilir. Bu dönemde protezin kas arkasına ya da kas önüne konulmasına bağlı olarak farklı şikayetler yaşayabilirsiniz. Çok ağrı olmaz, ancak dolgunluk hissi bir kaç gün yaşanabilir. Ameliyat sonrası ilk üç gün süresince şişlik olur, dördüncü günden itibaren azalmaya başlar. Bu tam bir meme estetiği sonrası ödemidir. Silikon ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer sorunuzun da cevabıdır. Giyinme, soyunma, kol kaldırma gibi gündelik hareketlere devam etmeniz önerilir. 

Meme Dikleştirme

Yerçekimine yenik düşen ve yaşla birlikte hacmini kaybeden göğüsler sarkar. Bu göğüslerin tekrar dik ve şekilli hale getirilmesi için meme dikleştirme estetiği uygulanır. Meme dikleştirme operasyonları büyük ve sarkmış göğüsü olanlar için küçültme yapılmasının yanı sıra doğum, emzirme ya da kilo verme sonrası içi boşalan ve sarkan göğüslere büyütme işlemi ile birlikte yapılabilir.

meme diklestirme

Meme Küçültme

Büyük göğüsler zamanında müdahale edilmediğinde fiziksel sorunlar daha da artar. Yer çekiminin etkisi ile şekil kaybı ve sarkmalar çok daha hızlı ve erken yaşlarda olabilir. Kilo alıp verme, hamilelik ve emzirme de göğüslerin formunu olumsuz etkileyebilen durumlardır. Büyük göğüsler daha iri ve hantal bir görünüm yaratır. Boyun, bel, sırt ve omuz ağrılarına, zamanla omurgalarda kalıcı bozukluklara bile neden olur. 

Meme küçültme operasyonlarında amaç, göğüslerin vücuda orantılı bir şekilde yeniden şekillendirilirken küçültülmesidir. Bu operasyonlarda göğüsü dikleştirmek de mümkün olmaktadır. Göğüs küçültme operasyonlarında süt bezleri çıkarılmadığı için ilerleyen yıllarda olabilecek doğum sonrası emzirmeyi  de etkilemez. 

Kanser Nedeniyle Meme Estetiği

Göğüs kanseri, kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Kanser tedavisinden sonra hastanın yaşam kalitesini yükseltmek için önemli bir konu da meme estetiği yapabilmektir. Göğüs kaybı fiziksel, sosyal ve ruhsal açıdan hastaları kötü etkiler. Meme estetiği ile göğüs onarımı ise hastanın yaşam kalitesini yükseltir ve özgüvenini yeniden kazandırır. Meme estetiği operasyonları uygun olan her yaşta kolayca uygulanabilir demiştik, göğüs kanseri sonrası da tamamlayıcı olarak mutlaka önerilmektedir. Hastalar açısından çok önemli ve değerli bir adımdır. 

Silikon Taktırma Fiyatları

Tüm meme estetiği ameliyatları için fiyatlandırma farklı olmaktadır. Sizin istekleriniz ve size uygulanacak yöntem ve teknikler, kulanılacak malzemeler, eğer meme büyütme ise takılacak silikon malzemeler gibi bir çok detayı bir arada belirleyerek fiyatlandırma yapılır. Bu nedenle öncelikle muayene olmanızı ve doktorunuzla bu şekilde görüşmenizi öneriyoruz. 

Silikon memenin fiyatları 2024 yılında da dövize, kullanılacak malzemelerin üretimi ve kalitesine göre değişir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve sorularınız iletmek için bizimle iletişime geçiniz. 

Meme Protezinin Elle Hissedilmesi Olasılığını Azaltan Durumlar Nelerdir?

Meme protezi son derece geniş bir çeşitliliğe sahip olduğundan her hasta özelinde ihtiyaçlara ve beklentilere uygun seçimler yapılması mümkündür. Bununla birlikte meme protezinin elle hissedilmesi ihtimalinin azaltan durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Çok zayıf olmamak diğer bir deyişle yeterli cilt altı yağ dokusuna sahip olmak,
 • Göğüs dokusu ve meme doku taban genişliği yeterli olmak,
 • Normal bir pektoral kas kalınlığına sahip olmak,
 • Kullanılacak silikon protez taban çapını hastanın göğüs dokusu taban çapından daha küçük olacak şekilde tercih etmek,
 • Silikon protezi kas altına yerleştirmek.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?