• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30
Yüz Germe

KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
4-6 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
2-3 Ay

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

Yüz Gerdirme Estetiği Nedir?

 

Yüz gerdirme estetiği ameliyatı, tıp alanında bilinen adı ile ritidektomi; yüzdeki kırışıklıkların ve zamana karşı yaşanan sarkmaların germe ve asma yöntemleri ile estetik anlamda yok edildiği bir cerrahi yöntemdir.

Yüz bölgesinde zamanla yaşanan sorunlar can sıkıcı olabilir. Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak yoğunluk olarak farklı olmakla birlikte herkes için görünür hale geldiğinde müdahale edilmesi gerekebilir.

Yaşlanma etkilerine bağlı olarak cildimizde kırışıklıklar, yaşlanma lekeleri ve de ciltte sarkmalar oluşur. Sağlıksız beslenme, düzensiz uyku, hareketsizlik, sigara, alkol, stres gibi yaşam tarzı sorunları bu problemlerin çıkışını daha da hızlandırmaktadır.

Yaşlanma etkilerine bağlı yüzümüzde oluşan problemler:

 

 • Göz kapaklarında sarkma ve aşağı düşme
 • Göz çevresinde derin çizgiler
 • Göz altlarında morluk ve torba oluşması
 • Alın çizgilerinin derin ve belirgin olması
 • Kaşlarda düşme
 • Burun çevresinde derin çizgiler
 • Dudak kenarlarında çizgiler
 • Yanakların aşağı sarkması
 • Çene altında sarkma
 • Boyun bölgesinde çizgiler ve sarkmalar

Bu problemlerin hepsi yüz gerdirme estetiği ile çözülebilir. Yüz gerdirme İstanbul çevresinde birçok klinik ve hastanede uygulanıyor, ancak önemli bir ameliyat olduğu için doğru ve deneyimli bir estetik cerrah ile iletişime geçmelisiniz. İstanbul en iyi yüz germe doktoru kesinlikle sizin için doğru olan doktordur. Herkesin ihtiyaçları ve beklentileri farklıdır, önemli olan bunu en iyi şekilde anlayacak ve uygulayacak doktoru bulabilmektir.

 

Yüz Gerdirme Estetiği Neden Yapılır?

Belli bir zamana kadar estetik cerrahi dışında kalan medikal işlemler çok daha fazla tercih edilmektedir. Botoks, dolgu, radiofrekans ve lazer cihazları birçok merkezde erken yaşlarda oluşan yüz bölgesi sorunları için kullanılıyor. Ancak 40 hatta 50 yaş sonrası çoğu kişinin yüzünde ve hatta boyun bölgesinde belirgin şekilde ilerleyen problemler estetik cerrahi dışında kalan işlemlerle düzelmez. Bu aşamada yüz germe ameliyatı yapılması gerekir. Özellikle çene çizgisi ve boyun bölgesi deri gevşemeleri, kulak önündeki deri kıvrılmaları rahatsız edici olur. Bu problemler de ancak yüz gerdirme ile düzeltilebilir.

 

 

Yüz Gerdirme Estetiği Kimler için Uygundur?

İlerleyen yaşla birlikte yaşanan yüz ve boyun bölgesindeki kırışma ve sarkma sorunları hem kadınlarda hem de erkekler de görülebilir. Cinsiyet fark etmez, bu ameliyat herkese uygulanabilir.

Yüz germe ameliyatı genellikle 40 yaşın üzerindeki kişiler tarafından tercih edilir. Ancak genetik durum, cildin yapısı, beslenme ve diğer faktörleri iyi değerlendiren kişiler 50 yaşına kadar da sorun yaşamayabilir. Çok da geç kalmadan yapılan estetik dokunuşlar ise çok daha doğal görünür. Fakat bazı durumlarda bu tip estetik ameliyatlar daha genç kişilerde de uygulanabilir. Yüz gerdirme ameliyatı ile birlikte aynı anda burun, göz kapağı, alın germe, kaş kaldırma gibi diğer estetik ameliyatlar da kombine şekilde yapılabilir.

 

 

Yüz Gerdirme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Yapılan uygulama aynı olsa da yüz gerdirme ameliyatında iki farklı çeşit vardır diyebiliriz.

 

 • Klasik Yüz Germe: Adından da anlaşılacağı gibi tüm yüze uygulanan ve hatta diğer estetik ameliyatlarla da kombine yapılabilen tam kapsamlı ameliyattır. Tüm yüz derisi kaldırılarak uygulanır ve başarılı sonuçlar elde edilir.
 • Mini Yüz Germe: Yüz ya da boyunda çok fazla esneme ve sarkma olmamışsa, daha erken yaşlarda bu tür germe işlemini tercih ederiz. Daha çabuk iyileşmesi açısından da çok istenilen bu tür yüz germe için doktorunuzun kararı önemlidir.

Operasyon Süreci

Yüz gerdirme estetiği için ameliyat sırasında kanama ihtimalini artıran aspirin, E vitamini gibi ilaç ve vitaminleri ameliyat öncesinde doktorunuzun önerdiği sürede almayı bırakın. Bitki çaylarına ara verin. Özellikle sigara ve alkolden de uzak kalmalısınız. Sigara yüz germe ameliyatı sonrasında iyileşme sürecini yavaşlatır. Sigara kullanımını ameliyattan en az 3 hafta önce bırakmalısınız.

Operasyon kulak üzeri saçlı deri alanından başlanarak, kulak önünden aşağı doğru ve kulak arkasından kulak arkası saçlı deriye kadar yapılan cerrahi kesi ile başlar ve yüz derisi kaldırılır. Yüzde sarkma yaşanan yüz kasları ve yumuşak doku özel dikişler ile asılır. Deride fazlalık olan   kısım alınır.  Böylece şakak, yanak ve çene bölgesindeki deri sarkmaları ortadan kalkar.

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Yüz gerdirme esnasında göz kapağı estetiği ve boyun germe estetiği de kombine olarak yapılabilir.  Bu nedenle herkesin ameliyat süresi farklı olabilir. Genellikle ameliyatlar 4 ile 7 saat arasında değişen sürelerde olabilir.

İyileşme Süreci

Yüz germe ameliyatından sonra yüzde genel bir şişlik ve morarma yaşanabilir. Uyuşukluk ve gerginlik hissi olması da doğal kabul edilir. Ameliyatta bazı yüz sinirleri anestezi işleminden etkilenebilir, bu nedenle yüzde hafif asimetriler olabilir. Bu durum 3-5 gün içinde kendiliğinden düzelir.

Yüz gerdirme ameliyatından sonra sadece gözler, burun ve ağız açık olacak şekilde sargı yapılır. Bu sargılar ameliyattan sonra yapılacak kontrollerde uygun olduğunda yaklaşık 2-3 gün sonra açılır. Bazı ameliyatlardan sonra doku içinde sıvı birikmemesi için dren takılabilir. Drenler en geç 2 gün sonra çıkartılır. Dikişler kendi kendine eriyen türden değilse 1 hafta içinde alınır.

Ameliyat sonrası 2. günden itibaren ayağa kalkabilir ve evdeki rutin ama ağır olmayan işlerinizi yapabilirsiniz. Dikişlerin alınması ve şişliklerin de inmesi ile işinize dönebilirsiniz.

Yüz germe ameliyatından sonra bir kaç ay süre ile ağır egzersizlerden, aşırı güneş ışınlarından ve yüzünüze yapılacak işlemlerden kaçınmanız önerilir.

Riskler Nelerdir?

Yüz germe estetiği sonrasında ciddi bir kanama yaşanması ihtimali yok denecek kadar azdır.  Ancak hematom dediğimiz, küçük kan birikmeleri sorun olabilir. Bu nedenle bu ameliyattan sonra mutlaka “dren” ile deri altındaki sıvı birikmelerini engellemek gerekiyor.

 Yine enfeksiyon da bu ameliyattan sonra nadir görülebilecek bir komplikasyondur.
Genellikle yaşanan sorunlar sigara kullanımına bağlı olan sorunlardır. Eğer sigara kullanıyorsanız ve önerilen zamanda bırakmadıysanız, hatta ameliyattan hemen sonra yeniden içmeye başlarsanız, ciltte his kaybı yaşayabilirsiniz. Bu ameliyat sırasında cilt ince bir tabaka olarak kaldırılır ve içerdeki kan dolaşımının deriyi beslemeye yeteceği öngörülür. Bu aşamada içilen sigara kılcal damarları tıkayarak bizim yaptığımız bu öngörüyü bozar. Eğer deri yeterli kan dolaşımını alamaz ise kulağa yakın, yani kanın en zor ulaştığı bölgeden başlayarak mor ve   siyah bir renk almaya başlar. Bu da o bölgede iyileşmenin gecikeceği ve iz kalacağı anlamına gelir.

Saçlı deride hissizlik ve saç dökülmesi de nadiren yaşanır. Ancak dökülen saçlar ve kaybolan his bir süre sonra tekrar geri gelecektir.

Yaş Sınırlaması

Yüz germe ameliyatları sanılanın aksine sadece 40-50 yaş ve üzerindekilere yapılmıyor. Yüzde yaşanan sorunların erken yaşta ortaya çıktığı kişilere de uygulanabiliyor.

Yerçekiminin etkisi, sigara kullanımı, fazla güneş ışığına maruz kalmak, aşırı kilo alıp vermek gibi faktörler yüzde yaşlanmaya neden oluyor. Dışarıdan bakıldığında kişinin yüzü sarkmış ve yıpranmış görünüyor. Bu durum cilt yapısına, yaşam koşullarına ve genetik yapıya göre değişiyor. Tüm bunların tedavisi ise yüz germe ameliyatı oluyor. Günümüz şartlarında henüz 30 yaşındayken bile bu sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle kişinin yaşına değil, cilt ve dokusuna göre değerlendirme yapılıyor.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 

Yüz germe ameliyatı fiyatları 2024 yılında güncellenmiştir. Kullanılan ekipman, ilaçlar ve malzemeler en kaliteli tıbbi markalardan kullanılır. Bu nedenle eğer ameliyatla ilgili fiyat almak isterseniz, muayene olmanız ve sizin ihtiyaçlarınıza yönelik bir fiyatlandırma çıkartılması gerekir.

Yüz estetiği fiyatları 2024 yılı için mutlaka bizi arayarak detaylı bilgi edinmenizi öneririm.

 

Yüz Germe Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Meme Estetiği ile ilgili sorularınızı sayfaya yorum atarak sorabilirsiniz. Uzman doktorumuz Evren Tevfik İşçi 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt verecek.

Yüz Germe Ne İşe Yarar? Yüz Germe Kimlere Yapılır?

Yüzümüzdeki kas deri yağ tabakası ve bağ dokusunda zaman içerisinde bir takım değişiklikler olur. Bunlar yüzün yaşlanmasıdır. En çok derinin çeşitli dış etkenlerle yıpranması ve esnekliğini yitirmesi kırışması ve sarkması olduğu gibi bağ dokularının gevşemesi ve yağ yastıkçıklarının sarkması şeklinde kendini belli eder. Bu gibi durumlarda görünüşü düzeltmek için yüz germe ameliyatı yapılır.

Yüz Germe Öncesinde Bir Hazırlık Gerekiyor Mu?

Her ameliyatta olduğu gibi ve ancak özellikle tüm germe ameliyatlarında ki buna yüz germe ameliyatı da dahildir, sigara içmek çok zararlıdır. Ameliyata karar verildiği anda sigara bırakılmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrasında İz Kalıyor Mu?

Yüz germe ameliyatı izin gizlenebilmesi için saç çizgisi önü veya içi kulak la yüzün bitişim yeri kulak arkasında ve ensede saç çizgisinde kesilerle yapılır. Bu yüzden izler çoğunlukla çok belli olmaz. Kişinin bünyesine göre izin miktarı görünürlüğü rengi ve kabarıklığı değişebilir ancak yüz germe ameliyatı sonrası kötü iz çok nadirdir.

Yüz Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Sigara kesinlikle içilmemelidir.
 • Yaralara temiz bakılmalıdır.
 • Doktor tavsiyelerine harfiyen uyulmalı kontroller aksatılmamalıdır.
 • Mümkünse baş yüksekte olacak şekilde yatılmalıdır.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.

6 Comments

 1. Gülsün Tepe
  25 Nisan 2022 at 09:30

  Yüz germe ameliyatı hakkında fiyat bilgisi alabilir miyim

  • evrenisci
   29 Nisan 2022 at 16:09

   Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

   • Filiz
    22 Haziran 2022 at 22:24

    Sizinle işetişime geçmek istiyorum

    • evrenisci
     23 Haziran 2022 at 10:32

     Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. Elif Kerter
  13 Nisan 2023 at 15:34

  Merhaba stadyum 1-2 de lipödem ameliyatı yapıyor musunuz?

  • Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
   18 Nisan 2023 at 12:22

   Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?