• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30

BBL

Görünümüne ve güzelliğine özen gösteren pek çok kadın sıkı ve kalkık bir görünüm sağlamaması nedeniyle “Brezilya Poposu”nu tercih ediyor. Brezilyalı kadınların genetik özellikleri nedeniyle diki dolgun ve sıkı formdaki kalçalara sahip olduğu biliniyor. Brezilya Kalçası diğer bir deyişle BBL İstanbul ve diğer şehirlerin yanı sıra tüm dünya genelinde de en fazla yapılan estetik operasyonlar arasında yer alıyor. BBL estetiği operasyonları ile daha yuvarlak ve daha dolgun bir kalça konturu elde edilebilmesi için özel yağ transferi teknikleri kullanılıyor. Ve kişinin kendi vücudundan alınan yağların enjeksiyonu ile daha şekilli kalçalara sahip olunabiliyor.

 

bbl

 

BBL Estetiği Nedir?

 

Brazilian Butt Lift diğer bir deyişle Brezilya kalçası temelde popo estetiği ve kalça şekillendirme amaçlı bir cerrahi işlem olup kadınların; daha dik, daha kalkık ve ideal şekilli kalçalara sahip olmasını sağlıyor. Popo estetiği olarak da isimlendirilen BBL; yağ enjeksiyonu, silikon popo protezi ve dolgu gibi birbirinden farklı tekniklerin kullanılması ile uygulanabiliyor. BBL operasyonlarında doğal görünümden uzaklaşılmaması amaçlanıyor. Poponun daha hacimli ve kalkık olmasının yanı sıra pürüzsüz ve dişiliği vurgulayan hatlara sahip olunmasının sağlanması da popo estetiği operasyonlarının hedefleri arasında yer alıyor.

 

BBL Estetiği Neden Yapılır?

Brezilya poposu ameliyatı yani BBL; kadınların doğal görünümlü, daha hacimli ve genç bir duruş elde etmelerini sağlamaları için uygulanıyor. BBL operasyonları ile poponun sıkılaştırılması, daha dik ve daha hacimli hale getirilmesi yoluyla bel ve basen arasındaki kıvrımların belirginleştirilmesi amaçlanıyor. Bununla birlikte popo estetiği operasyonlarında amaç yalnızca kalçaya yağ enjekte edilip büyütülmesi olmayıp vücudun bir bütün olarak ele alınması ve planlamanın buna göre yapılması gerekiyor. Hastanın beklentilerinin, isteklerinin doğru bir şekilde dinlenmesi, anlaşılması ve gerekli bilgilendirmelerle doğru yönlendirmelerin yapılması operasyonun başarısı ve hasta memnuniyeti noktalarında önemli rol oynuyor.

 

 

BBL Estetiği Kimler İçin Uygundur?

BBL estetiği poposu düşük ve hacimsiz olan, poposu küçük olan, popoda engebe ve çökme bulunan, sırtı ile baseni arasında gerekli kıvrım olmayan kişilere yapılabiliyor. BBL temel olarak daha dik bir popoya ve daha belirgin vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişilere uygulanabilen bir estetik operasyon olarak kabul ediliyor. Hem kadınlara hem de kadınlara yapılabilen BBL estetiği düz, basık ve küçük kalçalar için uygun olup bu operasyonda implant yani silikon kullanılmıyor. Poponun dolgunlaştırılmasında tamamen kişinin kendi yağı kullanılıyor. Bu nedenle, BBL estetiği uygulanmasını isteyen hastanın, yeterli bölgesel yağlara sahip olması gerekiyor. Ayrıca; yoğun derecede popo sarkmalarının olmaması ve cildin yeterli elastikiyete sahip olması da aranılan özellikler arasında bulunuyor.

 

BBL Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

En çok tercih edilen yöntemlerden olan yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme ile son derece doğal sonuçlar alınabiliyor. Bu yöntemde farklı bölgelerde yoğun olan yağ, kalça kısmına enjekte ediliyor. İki aşamalı bu işlemde önce liposuction tekniği ile farklı bölgelerden yağ alınıyor; ikinci aşamada ise alınan yağ popo kısmındaki dolgunluğu ve dik görüntüyü sağlayacak noktalara enjekte ediliyor.

Silikon protezle kalça şekillendirme işleminde kuyruk sokumundan kesiler açılıyor. Ve özel olarak üretilmiş silikon protezler, iki popoda kas içerisinde hazırlanmış olan özel ceplere yerleştiriliyor.

Dolgu yönteminde ise vücudun her bölgesi için özel olarak hazırlanmış dolgu malzemeleri kullanılıyor. Popo bölgesinin şekillendirilip dolgunlaştırılması için de bu yöntemden yararlanılabiliyor. Dolgu yöntemi yağ enjeksiyonu yöntemi ile kombinlendiğinde daha şekilli ve yuvarlak kalçalara sahip olmak mümkün hale gelebiliyor.

 

bbl operasyon süreci

 

Operasyon Süreci

Operasyondan önce hastaya yağ alınacak bölgeler ve operasyonun seyri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi verilmesi gerekiyor. Bu kapsamda liposuction yöntemi ile hangi bölgelerden yağ alınacağı ve alınan yağın poponun hangi bölgelerine yerleştirileceği belirleniyor.

Genel anestezi altında yapılan BBL estetiği ameliyatına liposuction ile başlanıyor. Karnın ön duvarından, karnın yan bölgesinden ve gerekli görüldüğü. Takdirde sırt bölgesinden gerekli yağlar liposuction yöntemi ile çekiliyor. Bu aşamada; yalnızca popoya enjekte edilecek olan yağ değil vücudun kum saati şeklini almasını ya da hastanın istediği vücut hatlarına erişmesini sağlayacak şekilde liposuction yapılıyor. Liposuction yöntemi ile ne kadar yağ alınacağı belirlenirken hastanın sağlık durumunun da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Alınan yağlar kök hücre ile zenginleştiriliyor ve enjekte edilmek için hazır hale getiriliyor. Operasyon yaklaşık 2 – 4 saat arası sürüyor. Diren takılması, vücuttaki sıvının daha kolay dışarı atılmasını sağlayacağından dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. Hastaya operasyonun ardından korse giydiriliyor, poponun daha rahat bir pozisyon alması ve alınan yağların daha düzgün bir şekilde dağılabilmesi için popo yastığı kullanılıyor.

 

İyileşme Süreci

Liposuction yönteminin uygulanması esnasında bölgede, kanüllerin açtığı gözle görülemeyecek küçük kesiler meydana geliyor. Bu kesilere birkaç dikiş atılmakla birlikte izler zaman içerisinde soluklanıp kayboluyorlar. Operasyonun ardından olağan dışı bir durum yaşanmadığı sürece hastanın, hastanede bir gün yatışı gerekiyor. Ertesi gün taburcu edilen hasta haftada bir gün duş alabiliyor. Hastanın sürekli uzanma pozisyonunda olmasındansa tempolu yürüyüş yapmasının iyileşme sürecini hızlandırdığı biliniyor. Hastaların ameliyattan sonra bir ay süre ile özel korse şort giymesi gerekiyor. Ortalama 2 hafta süre ile doğrudan kalçanın üzerine oturulması ve sırtüstü yatılması önerilmiyor. Operasyondan sonra hafif şiddette ağrılar söz konusu olabilse de doktor tarafından reçete edilen ağrı kesicilerin kullanılması ile bu sorunun önüne geçilebiliyor.

Operasyondan sonraki iyileşme süresi; ameliyat esnasında uygulanan yönteme ve hastaya göre değişiklik gösterebiliyor. Süre yağ ve dolgu enjeksiyonlarında genellikle bir gün iken, protez uygulamalarında bir haftaya kadar uzayabiliyor. Ancak genellikle üç günlük bir süre sonunda hasta günlük yaşamına dönebiliyor. Bununla birlikte popoyu zorlayacak ağır işler ve ağır spor egzersizleri gibi faaliyetlerden uzak durulması dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

 

Riskler Nelerdir?

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi BBL estetiği operasyonlarında da bazı risklerle karşılaşılması olasılığı bulunuyor. BBL estetiği operasyonlarında kullanılabilen dolgu enjeksiyonları, enfeksiyona yol açabiliyor. Ancak, enfeksiyona neden olsa bile doku içerisine yayılmış olduğundan çıkarılma durumu da söz konusu olamıyor. BBL estetiği operasyonlarında kullanılan yöntemlerin uygulanması sürecinde hastalar için hayati tehlike yaratabilecek herhangi bir müdahale uygulanmıyor. Operasyondan önceki hazırlık sürecinde de hasta için hayati tehlike oluşturabilecek, kalıcı zarar neden olabilecek her tür durum detaylı bir şekilde değerlendiriliyor ve uygunluk kontrolleri yapılıyor. Buna dayanarak estetik operasyonların genel olarak hayati bir tehlike içermediği uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile yapılan popo şekillendirme işlemlerinde, operasyondan 1-1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmının kaybedilmesi durumu yaşanabiliyor. Rezerv olduğu takdirde işlem tekrar edilebiliyor. Son yıllarda yağ enjeksiyonu ile ilgili yapılan bazı çalışmalar sonucunda yağ hücrelerinin kalıcı olma olasılığının artırıldığı biliniyor. Özellikle operasyondan sonra kişi zayıflamadığı takdirde operasyon büyük ölçüde kalıcı oluyor.

 

Yaş Sınırlaması

BBL estetiği operasyonları 18 yaşının üzerinde ve operasyona engel bir sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabiliyor.

Genel anestezi kullanılarak yapılan BBL estetiği operasyonları liposuction tekniklerini de içermekte olup operasyonun tamamı baştan sonra yaklaşık 2 ile 4 saat arası bir sürede tamamlanıyor. Başka bir operasyonun kombine edilmesi ya da alınan yağın fazla olması durumunda sürede değişiklik olabiliyor.

BBL estetiği ameliyatı sırasında hastanın herhangi bir ağrı ya da acı hissetmesi söz konusu olmuyor. Operasyonun ardından hafif şiddette ağrılar olabilse de hastaların serum ve ağrı kesici takviyeleri ile bu dönemi son derece konforlu bir şekilde atlatması sağlanıyor.

BBL estetiği ameliyatı esnasında hastaların vücudunda herhangi bir kesi oluşturulması söz konusu olmuyor. Bölgeden yağ alımı liposuction cihazına bağlı bulunan çok ince kanüller aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Alınan yağlar yine bu çok ince kanüllerin kullanımı ile popoya enjekte edildiğinden izler çok kısa bir süre içerisinde kaybolmaya başlıyor.

Sağlık Bakanlığı onaylı olarak faaliyet gösteren merkezlerin internet siteleri üzerinde fiyat belirtmeleri yasal olarak kabul edilmiyor. BBL İstanbul genelinde çok sık uygulanmakta olup bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız +90 542 830 80 62 no’lu telefondan kliniğimizi arayıp BBL estetiği fiyatları ve BBL estetiği ameliyatları ile ilgili olarak bilgi alabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılarak yapılan popo şekillendirme işlemlerinde operasyondan bir süre sonra yağ dokusunun bir kısmının kaybedilmesi söz konusu olabiliyor. Aktarılan yağlar hastanın operasyondan sonraki kilo dalgalanmalarından da etkileniyor. BBL ameliyatının sonuçlarının kalıcı olması için hastanın düzenli bir diyete ve aktif bir yaşam tarzına sahip olması, ciddi ölçüde ağırlık dalgalanmalarından uzak durması gerekiyor.

BBL estetiği operasyonlarının ardından hastalar genellikle 3 günlük bir süre sonunda normal yaşamlarına dönebiliyorlar. Ancak; zorlanmalarına neden olabilecek ağır işlerden ve ağır spor egzersizleri türü faaliyetlerden uzak durmaları gerekiyor.

BBL Estetiğinde Enjeksiyon Nereye Yapılır?

Brezilya poposu estetiği ameliyatında yağ enjeksiyonu yapılacak bölge çok önemlidir. Daha geniş kalçalar elde etmek için basenlere yağ enjeksiyonu yapılır. Daha yuvarlak ve belirgin kalçalara sahip olmanın sırrı ise poponun üst kısımlarına yağ enjekte edilmesidir. Bu sayede poponun daha yukarıda görünmesi sağlanır.

BBL ameliyatı kapsamında dikkat edilmesi gereken diğer nokta yağların deri ve kalça kasları arasına verilmelidir. Kalça kasları içinde yaklaşık 4 mm genişliğinde damarlar vardır. Kasların içine enjeksiyon yapılırsa yağlar damar içine kaçarak yağ embolisine neden olabilir.

 

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?