• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
dudak dolgusu

Dudak dolgusu son birkaç yılın en popüler medikal estetik prosedürleri arasında yer almaktadır. Dudaklarda arzu edilen estetik görünümün kazandırılmasının en pratik ve etkili yolu olan dudak dolgusu sayesinde daha güzel ve dikkat çekici bir görünüme sahip olmak mümkündür. Dudak dolgusu dudaklara hacim kazandırılması için sıklıkla uygulanan bir prosedür olup doğala yakın dolgu maddelerinin enjeksiyonu yoluyla gerçekleştirilir. Dolgu maddelerinin enjeksiyonu sonucunda istenilen dudak şekline ve daha çekici bir görünüme kavuşmak mümkündür. Dudak dolgusundan en etkili ve doğal sonuçların elde edilebilmesi için  kişinin istediği dudak şeklinin yüz yapısıyla uyumlu olması ve yüz şekliyle uyumlu bir tasarım yapılması gerekir. Bu sayede simetrik, çekici ve feminen dudaklara kavuşmak mümkündür.

Dudak dolgusu enjeksiyonu çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman içinde kaybolan dudak hacminin de geri kazandırılmasını sağlar. Yüzdeki diğer bölgeler gibi dudakların da zaman içinde hacim kaybetmesi olası bir durum olduğundan bu tür sorunların ortadan kaldırılması amacıyla dudak dolgusu enjeksiyonuna sıklıkla başvurulur.

 

Dudak Dolgusu Nedir?

Alt ve üst dudak oranlarının uyumlu bir şekilde artırılması, yaş alma nedeniyle dudaklarda ortaya çıkan hacim kaybının giderilmesi ve daha estetik görünümlü dudaklara sahip olunması amacıyla uygulanan medikal estetik prosedür dudak dolgusu olarak adlandırılır. Dudakların istenen hacme sahip olması ve estetik görünümlerinin iyileştirilmesi amacıyla dudakların iç kısımlarına ve çevresine dudak dolgusu enjekte edilebilir.

Alt dudağın üst dudaktan üçte bir kadar daha dolgun bir yapıda olması güzel ve çekici dudakların sırrı olarak kabul edilir. Ayrıca gülümseme sırasında da diş etleri görünmemelidir. Dudakların genişliği, simetrisi, hacmi, alt ve üst dudaklar arasındaki orantı gibi etkenler de güzel dudakların sahip olması gereken kriterleri şekillendirmektedir. Doğal nedenlerle ince bir dudak yapısına sahip olan veya yaş alma sonucu dudaklarında incelme meydana gelen kişilerin yüzlerinde mutsuz ve yorgun bir ifade ortaya çıkması olasıdır. Bu tür sorunların giderilmesinde kullanılabilecek en etkili yöntem dudak dolgusu enjeksiyonudur.

Dudak dolgusu enjeksiyonundan doğal ve etkili sonuçlar alınması için ilk adım kişinin yüz yapısıyla uyumlu olacak şekilde bir dudak tasarımının yapılmasıdır. Dudak dolgusu yapılacak kişinin dudaklarının kenarlarından aşağı doğru sarkma olası halinde dudak dolgusu enjeksiyonu ile bu görünümün giderilmesi mümkündür.

Dudak dolgusu yönteminde genellikle hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri enjekte edilir. Dudak dolgusu ortalama 12 ila 18 ay arası kalıcılığa sahiptir. Bununla birlikte kalıcılık süresi; kişinin yapısal özellikleri, enjekte edilen doz miktarı, çevresel şartlar, kişinin mimik kullanım alışkanlığı ve kullanılan dolgu maddesinin özellikleri gibi etkenlere göre değişebilir. Dudak dolgusunun kalıcılık süresi prosedürün düzenli aralıklarla tekrarlanması halinde uzayabilir. Dudak dolgusu enjeksiyonu her hastada standart noktalara yapılmamakta olup bunun nedeni prosedürün kişi özelinde tasarlanması ve uygulanması gerekliliğidir. Dudak yapısı kişiden kişiye farklılaştığından dudak dolgusunun enjekte edileceği noktalar kişi özelinde ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda belirlenir.

 

Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dudak dolgusu dudaklarının boyutu ve şekli nedeniyle hoşnutsuzluk yaşayan kişiler arasında oldukça popüler bir medikal estetik prosedürdür. Dudak dolgusu enjeksiyonu yalnızca dudaklarda arzu edilen görünümün yakalanmasını değil aynı zamanda dudaklardaki deformasyonların giderilmesini de sağlar.

Yaş alma nedeniyle hacim kaybı görülen dudaklara ilaveten dudak dolgusu, dudak çevresinin de daha dinamik, canlı ve genç bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu sayede hem estetik açıdan daha iyi bir orantı yakalanır hem de dudaklardaki biçim bozuklukları giderilerek gülüş estetiği sağlanabilir.

Dudak dolgusu genellikle sahip olduğundan daha dolgun ve çekici dudakları hedefleyen kişilere uygulanan pratik ve konforlu bir medikal estetik prosedürdür. Dudak dolgusunun, enjekte edildiği bölgeye hacim kazandırma özelliği vardır. Bu nedenle hem ağız çevresinde hem yüzün farklı bölgelerinde gençleştirme sağlanması amacıyla dolgu enjeksiyonundan sıklıkla yararlanılır.

Dudaklar, hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin enjeksiyonu sonucu daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Hyaluronik asit dudakları nemlendirme özelliğine sahip olduğundan dudak dolgusu sonrası çekici ve dolgun dudaklar elde edilebilir.

Dudak dolgusu enjeksiyonu planlanırken birinci öncelik kişinin doğal görünümünün bozulmaması olmalıdır. Profilden ya da cepheden abartılı bir görünüme neden olacak dudak dolgusu enjeksiyonlarından kaçınılmalıdır. Kişiye özel tasarım ve planlama yapılarak alt ve üst dudak uyumu sağlandığında en etkili ve doğal sonuçların alınması mümkündür. Eğer dudakların yeniden şekillendirilmesi isteniyorsa dudak şekli, kişinin yüzüyle en uyumlu olacak şekilde belirlenmelidir. Ayrıca ilk dudak dolgusu enjeksiyonunda kesinlikle yüksek dozlarda dolgu maddesi enjekte edilmemesi konusunda dikkatli olunmalıdır.

Dudak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Yaş alma nedeniyle dudak kenarında çeşitli problemler oluşan kişiler için dudak dolgusu etkili bir tedavidir. Dudaklarının hacim kazanmasını, dudak yapısının şekillendirilmesini ve dudaklarındaki simetri sorunlarının giderilmesini isteyen kişilere dudak dolgusu yöntemi uygulanabilir.

 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu enjeksiyonu yapılacak hastanın beklentilerinin ve ihtiyaçlarının doğru bir şekilde anlaşılması ve analiz edilmesiyle planlanmalıdır. Dudaklarda bir asimetri varsa muayene sürecinde tespit edilir. Dudakların hangi bölgesine hangi miktarda dolgu maddesinin enjekte edileceği kişi özelinde belirlenir.

Dudak dolgusu enjeksiyonunun hasta özelinde planlanması kadar dikkat edilmesi gereken diğer nokta titizlikle ve mutlaka bu alanda yeterli deneyime sahip bir doktor tarafından gerçekleştirilmesidir. Sahip olduğu yapısal özellikler nedeniyle dudak bölgesinde çok fazla sinir sonlanması vardır. Bu nedenle dolgu enjeksiyonuna geçilmeden önce bölgeye lokal anestezik etkili krem sürülerek uyuşması ve hastanın işlem sırasındaki konforunun artırılması sağlanır. Dolgu maddesi, uyuşma sağlandıktan sonra çok ince uçlu iğneler ya da kanüller kullanılarak gerçekleştirilir.

 

Dudak Dolgusu Fiyatlar

Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu maddesi ve enjekte edilen toplam doz gibi kişi özelinde değişen birtakım özelliklere göre belirlenir.

 

Dudak Dolgusu Ne Zaman Yapılır?

Dudak dolgusu, 18 yaşının üzerinde ve dudak dolgusu enjeksiyonuna engel durumu olmayan kişilerin; dudaklarına yönelik hacim ve simetri kazandırma, şekillendirme, boyutlandırma ve yaş almaya bağlı olarak dudak kenarında oluşan sorunları giderme ihtiyacı oluştuğunda uygulanabilir.

 

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 

dudak dolgusu avantajları

Dudak dolgusu enjeksiyonu dudakların dolgunlaştırılması, simetri kazandırılması, gerginleştirilmesi ve boyutlandırılması amacıyla kullanılabilecek en hızlı, pratik ve konforlu prosedürdür. Bu sayede kişinin istenilen görünüme kolayca sahip olması sağlanabilir.

Dudak Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu kişi özelinde planlanıp uygulanması gereken bir medikal estetik prosedürdür. Kişinin mevcut dudak yapısına ve elde edilmek istenilen görünüme göre enjeksiyon noktaları ve enjekte edilecek dolgu maddesi miktarı belirlenir. Dudaklar sinir sonlanmasının yoğun olduğu bölgelerdir. Bu nedenle uygulama sırasında hastanın konforunu artırmak amacıyla ilk olarak enjeksiyon yapılacak bölgelere lokal anestezik etkili krem sürülür. Kremin etki etmesinden sonra ince uçlu iğneler ya da kanüller kullanılarak hasta özelinde belirlenen noktalara dolgu maddesinin verilmesiye dudak dolgusu prosedürü tamamlanır. 

Dudak Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Dudak dolgusu enjeksiyonundan sonra uygulama bölgesinde şişlik ve morluk meydana gelebilir. Doğal olmakla birlikte bu durumun minimize edilebilmesi için tedavinin ardından her iki saatte bir on beşer dakika süreyle uygulama bölgesine soğuk kompres yapılmalıdır. İlk gün yumuşak besinler tüketilmeli, ağır spor aktivitelerinden uzak durulmalı, hamam ve sauna gibi sıcak ortamlardan kaçınılmalı ve doğrudan güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. 1 hafta havuza ve denize girilmemelidir. Bu nokta olası bir enfeksiyon riskinin önlenmesi açısından çok önemlidir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dudak dolgusunun kalıcılığı genelikle 6 ila 12 ay arasında değişiklik gösterebilir. Dudak dolgusunun kalıcılık süreci her hasta özelinde farklı olabilir. Kişinin mimik kullanım alışkanlığı, kullanılan dolgu maddesinin özellikleri, dolgu maddesinin enjekte edildiği noktalar, enjekte edilen dolgu maddesi miktarı ve pek çok farklı etken dudak dolgusunun kalıcılık süresini ekleyebilir. Dudak dolgusunun kalıcılık süresi, prosedürün düzenli olarak tekrarlanması halinde zaman içerisinde uzayabilir. Dudak dolgusunun en iyi etkiyi sağlaması için kişi özelinde ihtiyaç ve beklentilere göre belirlenen noktalara enjeksiyon yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu Yaş Sınırı Nedir?

Sağlık açısından gerekli olmayan estetik prosedürlerde genellikle 18 yaş sınır olarak kabul edilir. Dudak dolgusu da normal şartlar altında 18 yaşının üzerindeki kişilere, dudak dolgusu enjeksiyonuna engel bir durum olmadığının tespiti halinde uygulanır. Diğer yandan 18 yaşının altındaki kişilere ailelerinin onay vermesi ve doktorun dudak dolgusu enjeksiyonu uygulanmasına engel bir durum olmadığını tespit etmesi halinde 18 yaşının altındaki kişilere dudak dolgusu enjeksiyonu yapılabilir. Ancak tercih edilen dudak dolgusu enjeksiyonunun 18 yaşının üzerindeki bireylere uygulanmasıdır.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?