• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30

Liposuction

KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
4-6 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
6 Ay

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün
Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

Öncesi & Sonrası Galeri

Sağlık bakanlığı tarafından aldığımız Sağlık Turizmi yetki sertifikamız sadece yabancı hastalara yönelik olduğu için Türkçe içerik olan sayfalarda öncesi – sonrası kullanımı yapamamaktayız.

 

 

Liposuction nedir?

Liposuction; kilo problemleri olmayan fakat bölgesel olarak zayıflama yöntemleriyle yok edilemeyen yağlara  sahip kişiler için, fazla yağ dokusunun alınması ve vücuda şekil kazandırılması için uygulanan cerrahi yönteme verilen isimdir. Halk arasında genellikle ‘’lipo’’ ya da ‘’yağ aldırma’’ olarak da isimlendirilir. Bu estetik uygulama özellikle karın bölgesi, kalça, basen, bel ya da diz gibi inatçı ve bölgesel yağlanmaların görüldüğü yerlere uygulanır.

 

  Liposuction Neden Yapılır?

  Liposuction, yağ aldırma işlemini yaptırabilmek için öncelikle operasyon öncesi ve sonrası hakkında kapsamlı  şekilde bilgilendirilmelidir. Bu şekilde yağ aldırma operasyonu sonrası hem hasta gerçekçi beklentilere sahip olur, hem de doktorun belirlediği şekilde bu operasyonun gerçekleşmesi konusunda bilgi sahibi olur.

  Liposuction birçok yerde yazıldığı gibi, hızlı kilo verme amacına yönelik yapılan bir operasyon değildir. Yani hızlı kilo vermek için liposuction bir yöntem değildir. Hedef bölgesel incelme ve vücut biçimlendirme için inatçı yağlardan kurtulmaktır. Liposuction için karar veren kişinin bu konuyu öğrenmesi çok önemlidir, çünkü maalesef basında yanıltıcı yazılar yayınlanmaktadır. Liposuction kilo vermek için değil, yağların alınarak yağ alınan bölgenin şekillendirilmesi için yapılır.

   

  Liposuction Kimler İçin Uygundur?

   Her estetik operasyonda olduğu gibi liposuction yaptırmayı düşünen kişilerin işlem öncesinde kapsamlı sağlık muayenesinin yapılması önemlidir. Öncelikle hamile ya da emzirme döneminde olan kadınlar liposuction yaptıramaz. Cilt yaşının ve yapısının da önceden gözden geçirilmesi önemlidir. Yaş ilerledikçe cilt elastikiyetinin azalması ve yaşlanan ciltlerin genç ciltler kadar etkili sonuçlar elde edememesi nedeniyle, liposuction işlemi ardından cilt germe gibi ek estetik işlemlere de gerek olabilir. Bu uygulamalara da yine doktorunuz muayene sonrasında karar verecektir.

   

  Liposuction

  Liposuction operasyonu diyabet, kalp ya da akciğer rahatsızlıkları ile dolaşım sorunları yaşayan hastalarda risklidir. Yakın bir zamanda, liposuction yapılacak bölgeye yakın bir yerde ameliyat geçirildiyse yine aynı şekilde liposuction yaptırmak için hastanın tam iyileşmeyi beklemesi önerilir. Hasyanın sağlık geçmişi ile ilgili tüm detayları önceden paylaşmaları kendi sağlık durumları açısından büyük önem taşır ve riskleri de ortadak kaldırır.

  Her cerrahi operasyonda olduğu gibi bu işlemde de öncelikle bir uzman doktor görüşü gerekmektedir. Liposuction uygulaması bir zayıflama yöntemi değildir, yalnızca bölgesel incelmeyi ve vücut hatlarının daha düzgün hale gelmesini sağlayan bir yöntemdir. Eğer bölgesel dirençli yağlanmalar dışında bir kilo probleminiz varsa öncelikle kontrollü bir diyet ve spor programı uygulayarak kilo fazlanızdan kurtulmanız, bunun ardından diyetle uzaklaşmayan yağ fazlalıkları için bu yönteme başvurmanız daha uygun olacaktır.

   

  Liposuction Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

   

  • Ultrasonik Liposuction: Kısaca “UAL” olarak bilinen bu yöntemde sert yağlanmanın olduğu bölgelere uygulama yapılır.
  • Yüzeysel Liposuction: Yüzeysel yağlar üzerinde etkili olan bu yağ aldırma yöntemi, çok gerekli ise eğer  daha derin tabakalarda bulunan yağların parçalanması ve alınması için de kullanılabilir. Ciltte sarkmaların önüne geçilmesi için etkili bir yöntemdir.
  • Şişirme ile Liposuction: Bu tekniğin uygulandığı bölgeye işlem öncesinde anestezik etkisi bulunan ilaç uygulanır. Bunun amacı bölgeyi uyuşturmak ve işlem sonrası ağrıları da önleyebilmektir. Bu teknikte dikkat edilmesi gereken temel husus, ne kadarlık bir yağ alımının yapılması gerektiğidir. Çünkü bu çeşit liposuction uygulamasında fazla yağ alımı yapılırsa çoğu kez yağ alınan bölgede çökme yaşanabilir.
  • Emme Destekli Liposuction: “SAL” olarak bilinen bu teknik uygulanırken küçük bir tüpten yardım alınır. Bu tüp emme hareketi ile yağı vücuttan çeker.
  • Güç destekli Liposuction: “PAL” olarak bilinen bu yöntem SAL yöntemiyle benzerlikler gösterir. Bu yöntemin farkı, çok fazla yağ olan bölgelere uygulanabilir olması özelliğidir. Bir makine ile uygulanan bu yöntemde, fazla olan yağları çekme işlemini üstlenen kanüllerin doğru noktaya ilerlemesi bu makine sayesinde yapılabilir.
  • Lazer Liposuction: Estetik alanında “LAL” olarak bilinen, halk arasında da “lazer lipoliz” olarak isim verilen bu yöntem, uygulama açısından orta derecede yağ birikimi olan hastalar için idealdir.
  • Vaser Liposuction: Ultrasonik olarak ses dalgaları ile yağ alımı ihtiyacı olan bölgeden yağ çekimi işlemine verilen isimdir. Yapılan uygulamayla yağlar rahatlıkla parçalanır ve sıvı halde vücut dışına çekilir. Vaser liposuction yönteminin avantajı, yağ hücreleri parçalanırken etrafındaki dokulara zarar vermemesidir. Ayrıca vaser liposuction yaptıran kişiler, çok hızlı iyileşerek günlük yaşantılarına rahat bir dönüş yapabilirler.

  – Radyo Frekans Destekli Liposuction: “RFAL” olarak bilinen bu teknikte iki farklı aşama vardır. İlk olarak yağ çekme kanülleriyle bölgeden yağ çekimi gerçekleştirilir, ardından da radyofrekans cihazı kullanılarak yağ alınan bölgedeki cilt ısıtılır. Bunun faydası, cildin operasyon sonrası daha sıkı olabilmesi içindir.

  Islak (Tümesan) Teknik Liposuction

  Bu prosedürde uygulama bölgesine intravenöz sıvılar enjekte edilerek bölgenin uyuşması ve aşırı kanama riskinin azaltılması amaçlanır. Uygulama bölgesindeki doku şişip sertleşeceğinden yağ daha kolay alınır. Solüsyonun enjeksiyonunun ardından küçük kesiler yapılarak vakum makinesine bağlı kanüller buradan deri altına yerleştirilir. Kanülün ileri geri hareket ettirilmesiyle fazla yağlar emilir.

   

   

  Liposuction Hangi Bölgeler için Tercih Edilir?

  Liposuction operasyonu zayıflama ve kilo verme amaçlı işlem değildir. Lipsuction, yağ aldırma operasyonudur ve vücudun kontürünü düzeltmeyi hedefler. Sadece bölgesel yağlanma konusunda sıkıntı yaşayan bölgeler için yapılmalıdır. Genellikle liposuction operasyonu için tercih edilen alanlar:

   

  • Basen bölgesi
  • Karın ve çevresi
  • Bel ve simit denilen bel çevresi
  • Kollar
  • İç bacak
  • Erkeklerde meme bölgesi
  • Sırt bölgesi

   

   

  Liposuction Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Liposuction düşünüyorsanız, bu konu ile ilgili araştırma yaparken, konusunda uzman ve deneyimli bir Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah tercih etmelisiniz. Hasta-doktor uyumu ve operasyon öncesinde çok iyi şekilde dinlenmeniz, beklentilerinizin doktprunuz tarafından değerlendirilmesi gerekir. Liposuction yaptırmaya karar veren herkesin, daha önceden bu operasyonu yaptıran kişilerden yorum alması da faydalı olacaktır.

  Liposakşın işleminde doktorun hangi teknolojiyi kullanacağıdır. Kullanılacak  teknolojinin hastanın vücut yapısı ve sağlık durumuna göre belirlenmesi gerekir. Her hastanın vücut yapısı ve sağlık durumu birbirinden farklıdır.

   

  Liposuction Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Liposakşın sonrasında hastanın vücudunda bulunan sıvı dengesi çok iyi takip edilmelidir. Hasta operasyon sırasında belirli bir ölçüde sıvı kaybeder ve operasyonda kullanılan ilaçların tansiyon düşürücü olması nedeniyle de bir gün hastanede takip edilmeleri önerilir. Operasyon sonrasında ciltte toparlanmanın olması açısından bölgesel korse ile sıkıca flasterlenir; hasta ayağa kalkıp yürümeye başladığında da giyilebilir korse kullanımına geçilir. Korse giyilmemesi liposuction yapılan bölgede girintili çıkıntılı bir çökme olmasına yol açabilir.

  Cilt altı dokuya çok ince kanüller ile girilerek bölgedeki yağın vakum ile emilmesi nedeni ile bu bölgelerde morarma, şişlik  ya da hissizlik olabilir. Bu sorunların hepsi bir kaç hafta içinde geçmektedir.

  Liposuction sonrası doktorun izin vereceği süre sonunda, mutlaka spor ve sağlıklı beslenme düzeninize devam etmelisiniz. Bu konuda uzman bir diyetisyenden yardım almanız önerilir. Liposuction kalıcıdır, ancak kilo almanıza bağlı olarak yağlanma başka bölgelere kayabilir.

  Liposuction Fiyatları

  Vücudunuzda hangi bölgeye ve hangi teknikle liposakşın yapılacağını bilmeden, muayene yapmadan liposuction fiyatları vermemiz mümkün olmaz. Yapılacak muayenede ancak bunlar belirlenerek, size yapılacak işlemin fiyatı verilebilir. Örneğin sırt liposuction fiyatları ile karın bölgesi liposuction fiyatları farklıdır. Ayrıca kullanılan teknik açısından da örneğin vaser liposuction ile lazer liposuction fiyatları da değişmektedir.

  Liposuction’da Ne Kadar Yağ Alınır?

  Liposuction prosedürü sırasında alınabilecek olan yağ belirlenirken; kişinin yaşı, uygulamanın yapıldığı bölge ve hastanın genel sağlık durumu gibi etkenler dikkate alınır. Normal şartlar altında bel bölgesinden 3, karın bölgesinden 2-3 ve kalçalardan 4 litre kadar yağ alınması mümkündür. Ancak önemli olan nokta hastada en doğal ve orantılı görünümün elde edilmesini sağlayacak miktarda yağın alınmasıdır.

  Liposuction Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

  Liposuction vücudun farklı bölgelerine farklı tekniklerle uygulanabilen bir prosedürdür. Liposuction ameliyatının ne kadar süreceği uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve uygulama bölgesinden alınacak olan yağ miktarına göre değişiklik gösterir. Kol bölgesine yapılacak liposuction ameliyatı yaklaşık 45 dakika sürerken karın ve bacak bölgesine yapılacak olan uygulama, alınacak yağ miktarına göre değişmekle birlikte 1-2 saat sürebilir.

  Liposuction Kaç Beden İnceltir?

  Liposuction son zamanlarda sıklıkla uygulanan bir bölgesel incelme ve vücut şekillendirme prosedürüdür. Yağ dokusunun parçalanarak aspiratör cihazıyla ve kanüller yardımıyla emilmesi ve dışarı alınması işlemi liposuction olarak adlandırılır. Liposuction prosedürü zayıflama ya da doğrudan kilo verdirmeye yönelik değildir. Liposuction prosedürü sonucunda hastada kaç beden incelme elde edileceği hasta özelinde değişiklik göstermekle birlikte bir ile beş beden arası incelme sağlanabilir. Operasyon sırasında kişiden 3 ile 4 kilo kadar yağ alınması mümkündür. Alınan yağ saf yağ olup kişinin vücudunda ortalama 5-6 kiloya denk geldiği bilinir.

  Liposuction Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Operasyondan sonra doktorun belirttiği süre boyunca korse kullanılması vücut şeklinin oturması ve derinin toparlanması konusunda büyük öneme sahiptir. Ameliyattan sonraki iyileşme sürecinde sıkılaşma ve vücut şeklindeki değişiklik zamanla belirgin hale gelmekle birlikte ilk 6 ay içinde değişim en üst düzeyde fark edilebilmektedir.

   

  Liposuction İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  Liposuction Nedir? Liposuction Kimlere Yapılır?

  Liposuction cilt altındaki fazlalık yağların kanül ve vakum yardımıyla alınması işlemidir. Özellikle aşırı kilosu olmayan ancak bazı bölgelerde orantısız şekil bozukluğuna neden olan yağ birikimi olan hastalara yapılır.  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

  Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

  Liposuction Zararlı Mı?

  Estetik ameliyatlar görünümü düzeltmek amaçlı yapılsa da, aslında bu girişimlerin birer ciddi ameliyat olduğunu akıldan çıkarmamak gerekir. Bu bağlamda herhangi bir estetik ameliyat için zararlı veya yararlı sıfatını kullanmanın doğru olmadığı kanısındayız. Milyonda bir de olsa oluşabilecek tüm risk ve komplikasyonları bilerek göze alan ve doktor tarafından düzeltilebileceği düşünülen gerçekten bir deformitesi olan uygun kişilere bu ameliyatlar yapılabilir demekle yetinebiliriz.  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

  Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

  Liposuction Türleri Nelerdir?

  Temel olarak kanülle yağ emilmesi işlemi değişmemiş olmakla birlikte yağın parçalanmasını kolaylaştırıcı, cilt sıkılaşmasını artırıcı, kanamayı azaltıcı: lazer, ultrason ve plazma cihazları destek olarak kullanılmaktadır. Genelde bu cihazların da eşlik ettiği ama temelde liposuctiona dayanan ameliyatlar halk arasında lazerli liposuction vaserli liposuction gibi bilinmektedir. Yağın az olduğu gıdı ve kol gibi bölgelerde eritilen parçalanan yağ emilmeden bırakılabilse de biz bu yağ dokusunu da liposuction kanülü ve vakumla vücuttan uzaklaştırmayı tercih etmekteyiz.  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

  Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

  Randevu Saatlerimiz

  Pazartesi: 9:30 – 17:30
  Salı: 9:30 – 17:30
  Çarşamba: 9:30 – 17:30
  Perşembe: 9:30 – 17:30
  Cuma: 9:30 – 17:30
  Cumartesi: 9:30 – 14:30
  Pazar: KAPALI

  Hasta Yorumları

  Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

  Bülent Kıymet
  Bülent Kıymet
  2023-11-02
  Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
  Ilayda Bastug
  Ilayda Bastug
  2023-11-02
  Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
  Aysel Sahin
  Aysel Sahin
  2023-11-02
  Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
  Sudenur Ak
  Sudenur Ak
  2023-10-30
  Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
  Olena Celik
  Olena Celik
  2023-10-30
  2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
  Aysel Tosun
  Aysel Tosun
  2023-10-14
  Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
  I Am (IlyaFallUp)
  I Am (IlyaFallUp)
  2023-05-20
  Not reasonable prices
  Dejb Ddlj
  Dejb Ddlj
  2023-05-18
  Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
  H***** E**
  H***** E**
  2023-05-03
  2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
  Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

  Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

  Yorum Ekle

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?