• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
göz altı ışık dolgusu

Yüzün en ilgi çeken ve ön planda olan unsurlarından biri gözlerdir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak göz çevresindeki bölgede morlukların, kırışıklıkların ya da göz altlarında torbalanmaların olması yüzde mutsuz, yaşlı ya da yorgun bir ifade oluşmasına neden olabilir. Göz çevresinde meydana gelen bu sorunlar birçok kişi açısından yalnızca estetik kaygıya yol açan bir neden değildir. Aynı zamanda öz güven eksikliğine, sosyal açıdan uyumsuzluğa ve çeşitli psikolojik sorunlar yaşanmasına neden olabilir.

Göz çevresinde bu tür sorunlar cinsiyetten ve yaştan bağımsız olarak ortaya çıkabilir. Göz altlarındaki torbalanmalar genellikle ileri yaşlardaki kişilerde görülmekle birlikte göz çevresindeki koyulaşmalar çok daha erken yaşlarda meydana gelebilir. Ayrıca alt göz kapağında başlayan ve aşağı doğru inen ağlama oluğunun deride meydana getirdiği hafif çökme şeklindeki hat yüzde yaşlı bir ifade oluşmasına neden olabilir.

Göz altı ve göz çevresinin cilt yapısı yüz bölgesinin kalanından farklı özelliklere sahiptir. Bu bölgedeki deri, cilt altı destek dokusu görevini üstlenen yağ dokusu ile derideki kolajen elastin lifleri oldukça gevşek ve ince bir yapıya sahiptir. Bu yüzden yaş almaya bağlı olarak ciltte meydana gelen bozukluklar ilk olarak göz çevresi ve göz altı bölgesinde kendini gösterir.  Göz çevresi yüzün deformasyonlara en açık bölgelerinden biridir. Göz çevresinin daha sağlıklı ve genç bir görünüme erişmesi için göz altı ışık dolgusu yönteminden faydalanılabilir.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu burun, alt göz kapağı ile yanak arasındaki bölgede zaman içerisinde ortaya çıkan morlukların ve alt göz kapağında hafif-orta düzeydeki torbaların yer aldığı bölgeleri hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin enjekte edilmesine dayanan bir medikal estetik prosedürdür.

Göz altı ışık dolgusu; bölgedeki morlukların renginin açılması, çukurlukların doldurulması, kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanabilir. Son derece sık uygulanan bir prosedür olan göz altı ışık dolgusu aynı zamanda enjeksiyon bölgesinde hücresel seviyede yapılanmayı sağladığından göz çevresinde aydınlanma ve canlanma gibi faydalar elde edilmesinde önemli bir rol oynar.

 

Gözaltı Işık Dolgusunun Yaşı Var mıdır?

Göz altı ışık dolgusu 18 yaşının üzerinde olan ve göz altı bölgesinde yapısal olarak çöküklük olan ya da yaş almaya bağlı olarak göz altı bölgesinde çökme, sönme ve morluk oluşan kişilere uygulanabilir. İleri yaştaki hastalara göz altı ışık dolgusu prosedürüne uygunluk konusunda onay yapılan kişisel değerlendirme sonucu verilmektedir.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Göz altında hafif düzeyde torbalanma, çukurluk ve morluk gibi problemler olan kadın ve erkeklere uygulanabilir. Aşırı düzeyde göz altı torbalanmalarının, alt göz kapaklarında bulunan sarkmalar ile ileri derecede kırışıklıkların ve bazı genetik morlukların göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilmesi söz konusu değildir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu yapılacak olan bölge antiseptik solüsyonla temizlenerek lokal anestezi uygulanır. Daha sonra kapalı uçlu kanül kullanılarak dolgu enjeksiyonu yapılır ve göz altı bölgesinin hacminin artması sağlanır. Göz altı ışık dolgusu kanama ve morluk meydana gelmesi riski nedeniyle iğne ile yapılmaz. Öz altı ışık dolgusunun etkisi enjeksiyonu takiben ortaya çıkmakla birlikte optimum etkinin ortalama 3 hafta sonra görülmesi mümkündür.

Göz altı ışık dolgusunda yüksek akışkanlığa sahip, hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanılır. Hyaluronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir madde olduğundan kullanımı son derece güvenlidir. Alerjik reaksiyona neden olma olasılıkları yok denilecek kadar azdır.

Göz altı ışık dolgusu ortalama 12 ila 18 ay kalıcılığa sahiptir. Ancak bu süre genetik faktörlere, göz çevresindeki problemlerin düzeyine ve kullanılan dolgu miktarına bağlı olarak kişi özelinde değişebilir.

Göz altı ışık dolgusu prosedürü kanül kullanılarak gerçekleştirildiğinden hastanın günlük hayatı kesintiye uğramaz. Uygulamayı izleyen ilk birkaç gün alt göz kapağı ve çevresinde ödem ve morluk oluşabilir. Uygulamadan sonra bölgedeki değişimi hemen fark etmek mümkündür. Uygulamayı takip eden 6 saat bölgeye su değdirilmemeli, gözler ovuşturulmamalıdır. İlk 3 gün baş yüksekte ve sırtüstü uyunmalıdır. Uygulamadan sonra 24 saat sıcak suyla banyo yapmaktan, sauna ve hamam gibi ortamlarda bulunmaktan kaçınılmalıdır. Göz altı ışık dolgusundan sonra 1 hafta yoğun spor aktiviteleri yapılmamalıdır. Ayrıca iyileşme sürecinde göz çevresine doktorun önerdiğinden başka krem sürülmemelidir.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu fiyatları tedavi bölgesinin özelliklerine, tercih edilen dolgu maddesine, enjekte edilecek dolgu maddesi miktarına ve uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimin deneyimine bağlı olarak belirlenir. Kullanılan malzemenin kalitesi ile uygulama süresi de göz altı ışık dolgusu fiyatları üzerinde etkilidir.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Zaman Yapılır?

Göz altında torba, çökme ve morluk gibi sorunların giderilmesi gerekliliğinde göz altı ışık dolgusu yöntemi uygulanabilir. Göz altı ışık dolgusu sayesinde göz altı bölgesindeki yıpranmanın giderilmesi mümkündür.

Özellikle 30’lu yaşlarla birlikte göz altı bölgesinde meydana gelmeye başlayan renk farklılıkları göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu ile giderilir. Enjeksiyonla birlikte göz altındaki torbalanma ve çukurlaşma sorunları ortadan kaldırılır. Cilde esneklik ve pürüzsüzlük kazandırılır. Ayrıca cilt renginin güzelleşmesi sağlanır.

 

Gözaltı Işık Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 

göz altı ışık dolgusu avantajları nelerdir

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu; tedavi bölgesindeki cilt dokularının derinliğindeki hidrasyon seviyesini artırır, cilt rengini iyileştirir. Bölgedeki cildin sertliğini, esnekliğini ve pürüzsüzlüğünü artırdığından ışığın daha iyi yansıtılması söz konusu olur. Göz altı ışık dolgusu cildin nemlenmesinde ve cilde esneklik katılmasında önemli bir rol üstlenir. Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu sayesinde göz altı bölgesi ile yanak arasındaki kontur farkı giderildiğinden yüz daha genç bir görünüm elde eder.

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonundan önce uygulama bölgesi antiseptik solüsyonla temizlenir. Lokal anestezik etkili krem sürülür ve etki ettikten sonra kapalı uçlu kanül kullanılarak dolgu maddesi enjekte edilir. Göz altı bölgesindeki hacim artışını sağlayan bu uygulama göz altı bölgesinde kanama ve morluk oluşumunu önlemek için iğneyle yapılmaz. Göz altı ışık dolgusunda akışkanlığı yüksek ve hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinden faydalanılır. Vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asitin alerjik reaksiyona neden olması riski yok denilecek kadar azdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz altı ışık dolgusundan sonra hastanın gülük yaşantısı kesintiye uğramaz. Uygulamadan sonraki ilk birkaç gün göz kapağında ve çevresinde ödem ve morluk görülmesi olasıdır. Uygulamayı izleyen ilk 6 saat bölgeye su değdirmemek, gözleri ovuşturmamak gerekir. İlk 3 gün boyunca başın yüksekte tutulması ve sırtüstü uyunması önemlidir. Enjeksiyonu izleyen ilk 24 saat sıcak suyla banyo yapmamak, sauna ve hamam gibi ortamlarda bulunmamak dikkat edilmesi gereken noktalardandır. İlk hafta yoğun spor aktivitelerinden kaçınmak gerekir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonundan sonra elde edilen sonuçların kalıcılığı ortalama 12 ila 18 ay arası değişir. Bu süre çeşitli etkenlere bağlı olarak kişi özelinde değişiklik gösterebilir. Kişi özelinde göz çevresi bölgede bulunan ve giderilmesi istenilen problemler, genetik etkenler, enjeksiyon noktaları ve enjekte edilen dolgu maddesi miktarı gibi etkenlere bağlı olarak göz altı ışık dolgusunun kalıcılık süresi değişebilir. Göz atı ışık dolgusu göz altındaki hafif dereceli torbalanma, morluk ve çukurluk gibi sorunları giderme amacıyla uygulanabilir.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?