• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
elmacık dolgusu

Elmacık kemiklerinin çıkık olması genç ve karizmatik bir görünüm sağlamasının yanı sıra yüzün genç bir görünüme sahip olmasının da en önemli unsurlarından biridir. Elmacık kemiklerinin belirgin bir yapıda olması yüzün V şeklinde bir görünüm sergilemesinde ve daha çekici görünmesinde önemli rol oynar. Eğer elmacık kemiklerinde çöküklük ya da deformasyon olması halinde kişinin yüzünde daha yorgun ve yaşlı bir görünüm oluşması mümkündür. Bu nedenle yüz hatlarının belirginleştirilmesi ihtiyacı olan kişilere daha çekici ve genç bir görünüm kazandırılması için sıklıkla elmacık dolgusu prosedürüne başvurulur.

Yaş almaya bağlı olarak özellikle yanak bölgesinde hacim kaybı ve sarkma ortaya çıkar. Buna bağlı olarak elmacık kemiğinin üzerindeki dokuda aşağı doğru sarkma meydana gelir. Bu doku nazolabial bölge üzerine oturunca kişinin yüzünde yorgun ve yaşlı bir görünüm oluşur. Zamanın getirisi olan bu değişimin tersine çevrilmesi, yüzün daha canlı ve genç bir görünüme kavuşturulması için elmacık dolgusu etkili bir yöntemdir.

Popüler bir medikal estetik prosedür olan elmacık dolgusunda herhangi bir cerrahi müdahaleye, kesiye ya da dikişe yer yoktur. Cerrahi prosedür olmadan etkili sonuçlar alınmasını sağladığından en sık uygulanan yüz dolgusu prosedürleri arasında ilk sıralardadır. Elmacık dolgusu yüzün üçgen görünümüne sahip olmasını ve daha çekici bir hal almasını sağlar. Elmacık dolgusu enjeksiyonuyla birlikte yüzde yalnızca altın oran oluşturulmakla kalmaz. Aynı zamanda belirli bir ölçüde lifting etkisi de sağlandığından yaş almaya bağlı olarak yüzde ortaya çıkan sarkmalar giderilebilir.

 

Elmacık Dolgusu Nedir?

Yüzün alımlı görünmesinde elmacık kemiklerininin rolü yadsınamaz. Yanak ve göz arasında konumlanan elmacık kemikleri, yüzün üçgen görünümü almasında önemli rol oynar. Temel olarak gözü koruma görevini üstlenen elmacık kemikleri yüzün genç görünmesindeki kilit unsurlar olduklarından estetik açıdan da önemlidirler. Zaman içinde çeşitli nedenler sonucunda elmacık kemiklerindeki dolgunluk azalabileceği gibi bu bölgedeki düşüklük kişiye özgü yapısal nedenlerden de kaynaklanabilir. Her iki durumda da kişinin yüzünde yorgun ve yaşlı bir görünüm belirir.

Elmacık dolgusu nazolabial oluğun görünümünün hafifletilmesi ve elmacık kemiğinin yükseltilmesi gibi amaçlarla uygulanabilen basit, hızlı ve konforlu bir medikal estetik prosedür olarak öne çıkar. Yüzdeki üçgen hattının belirgin hale gelmesini sağladığı için elmacık dolgusu enjeksiyonundan sonra yüz bir miktar yukarı doğru çekildiğinden daha genç ve zayıf bir görünüm elde edilir.

 

Elmacık Dolgusunun Yaşı Var mıdır?

Elmacık dolgusu 18 yaşından büyük ve genel sağlığında elmacık dolgusu enjeksiyonuna engel bir durumu olmayan kişilere uygulanabilen medikal estetik bir prosedürdür. Bununla birlikte genellikle elmacık dolgusu kişilerin yüzünde 30 yaşından sonra oluşmaya başlayan hacim kayıplarının giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavidir.

 

Elmacık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Genellikle yaş almaya ya da yapısal nedenlere bağlı olarak elmacık kemiğinde yeterli hacim olmayan ve çöküntü bulunan kişilere elmacık dolgusu enjeksiyonu yapılır. Aynı zamanda zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler için de elmacık dolgusu enjeksiyonu oldukça etkili bir yöntemdir. Yüzünün daha çekici bir görünümü olmasını isteyen kişilerde tercih edilen yöntemlerden biri olan elmacık dolgusu; elmacık kemiklerinin birinin diğerine oranla daha küçük ya da büyük olması diğer bir deyişle yüz hatlarında asimetri bulunması durumunda da görünümün iyileştirilmesi için uygulanabilir.

Elmacık dolgusu enjeksiyonunda kullanılan hyaluronik asit bazlı dermal dolgu malzemelerinin enjeksiyonuna dayanan elmacık dolgusu elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi yoluyla yüzde etkileyici bir ifade elde edilmesini sağlar.

Elmacık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hyaluronik asit insan vücudunda doğal olarak bulunan ancak yaş alma sonucu zamanla azalan ve cildin yapı taşlarından olan bir maddedir. Elmacık dolgusunda da hyaluronik asit bazlı dolgu malzemeleriyle enjeksiyon yapılır. Elmacık dolgusu yapılacak hastanın anatomik özellikleri detaylı bir şekilde incelenerek yüzde en doğal ve etkili görünümün oluşması için hangi bölgelere enjeksiyon yapılacağı belirlenir.

Uygulama bölgesine anestezik krem sürülerek uyuşma sağlanır. Ortalama 15 ila 20 dakikada tamamlanan prosedür kapsamında ince uçlu iğneler kullanılması yoluyla yüzün önceden belirlenen bölgelerine enjeksiyon yapılır.

Elmacık kemiği dolgusunda genellikle hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılmakta olup hyaluronik asit vücut açısından herhangi bir zarara ya da enjeksiyon sonrasında yan etkiye neden olmaz. Ancak diğer tüm medikal estetik prosedürlerde olduğu gibi elmacık kemiği dolgusunun da başarılı ve etkili olabilmesi aynı zamanda doğal sonuçlar elde edilerek kişinin görünümünün iyileştirilebilmesi için alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanması gerekir.

Elmacık dolgusu enjeksiyonunun kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilse de genellikle 12 ila 18 aydır. Dolgu enjeksiyonunun ardından bölgede enjeksiyona bağlı olarak kızarıklık nadiren de morluk ya da şişlik görülebilir. Bu durumda doktorun belirttiği süre boyunca buz kompresi yapılması etkili olabilir. Elmacık kemiği dolgusundan sonra birkaç gün süreyle uygulama bölgesine dokunmamak ve bölgeyi ovuşturmamak konusunda dikkatli olunmalıdır.

 

Elmacık Dolgusu Fiyatları

Elmacık dolgusu fiyatları enjeksiyonun yapılacağı kişinin yapısal özellikleri, uygulama bölgesinin mevcut durumu, hangi dolgu maddesinin kullanılacağı, enjekte edilecek dolgu maddesi miktarı ve enjeksiyonu yapacak olan doktorun deneyimi gibi farklı değişkenler doğrultusunda belirlenir.

 

Elmacık Dolgusu Ne Zaman Yapılır?

Elmacık dolgusu etkili sonuçlar alınmasını sağlayan, konforlu ve hızlı bir medikal estetik prosedür olarak genellikle yaş almaya bağlı olarak orta yüz bölgesinde hacim kaybı ortaya çıktığında uygulanır. Orta yüz bölgesindeki hacim kaybı doğuştan gelen bir durum da olabilir. Bunun yanı sıra sonradan yaşanan bazı travmalar ya da kazalar da orta yüz bölgesinde hacim kayıplarına yol açabilir. Bu durumda kişinin görünümünün iyileştirilmesi için elmacık dolgusundan yararlanılabilir.

 

Elmacık Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 

elmacık dolgusu avantajları

Elmacık dolgusu, enjeksiyon bölgesinde dolgunluk oluşturulmasını, elde edilen lifting etkisiyle genel bir toparlanma meydana gelmesini sağlar. Elmacık dolgusu enjeksiyonu yapılan kişilerin yüz hatlarının belirginleştirilmesiyle daha genç ve sağlıklı bir yüz görünümüne sahip olunması mümkündür. Yüzün “V” formuna getirilmesiyle birlikte orta yüz bölgesinin görünümü iyileştirildiğinden daha genç, canlı ve sağlıklı bir görünüme erişilir.

Elmacık Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Elmacık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Elmacık dolgusu hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Uygulamaya başlanmadan önce enjeksiyonun yapılacağı bölgeye lokal anestezik etkili krem sürülür ve bölgenin uyuşması beklenir. Kişi özelinde belirlenen noktalara yine kişi özelinde belirlenen miktarda dolgu maddesi ince uçlu iğneler kullanılarak enjekte edilir. Uygulamanın başarılı olması ve doğal sonuçlar elde edilmesi için kişi özelinde planlama yapılmalı, uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulama gerçekleştirilmelidir. Doğru planlama olmadan elmacık dolgusu prosedürünün başarılı olması ve istenilen etkiyi yaratması mümkün değildir.

Elmacık Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Elmacık dolgusu hastanın günlük yaşantısında kesintiye neden olan bir medikal estetik prosedür değildir. Elmacık kemiği dolgusu yapıldıktan sonraki ilk birkaç gün boyunca hasta uygulama bölgesine dokunmamalı ve bölgeyi ovuşturmaktan kaçınmalıdır. Elmacık dolgusu lokal anestezi altında yapıldığından hasta enjeksiyon sırasında acı ya da ağrı hissetmez. Enjeksiyon sonrası uygulama bölgesinde geçici bir hassasiyet yaşanması mümkündür. Bu hassasiyet kişinin konforunu olumsuz yönde etkilemez. İyileşme sürecinde enjeksiyon yapılan bölgeye darbe almama konusunda titiz bir tavır sergilenmesi sonuçların başarısı açısından çok önemlidir.

Elmacık Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Elmacık kemiği dolgusu medikal estetik bir prosedürdür. Prosedür cerrahi bir işlem içermediğinden elde edilen sonuçlar kalıcı değildir. Elmacık dolgusu sonrası elde edilen sonuçların kalıcılık süresi ortalama 12 ila 18 ay arasında değişiklik göstermektedir. Diğer yandan elmacık dolgusu sonucu elde edilen görünümün kalıcılığını ne kadar süreyle koruyacağı hasta özelinde değişen bir durumdur. Kişinin mevcut yapısı, kullanılan dolgu maddesinin özellikleri, enjeksiyonun hangi noktalara yapıldığı ve enjekte edilen dolgu maddesi miktarı kişi özelinde elmacık dolgusunun kalıcılık süresini etkileyebilir.

Elmacık Dolgusu Yaş Sınırı Nedir?

Elmacık dolgusu 18 yaşının üzerinde olan gerek genetik gerek yapısal nedenlerle yanaklarının belirginleştirilmesini, yaş almayla birlikte yanaklarında hacim eksikliği oluşan ve yüzünün daha üçgen bir görünüme sahip olmasını isteyen kişilere uygulanabilir. Elmacık dolgusu prosedürüne uygunluk kararı yapılan değerlendirmelerden sonra hasta özelinde verilir. Kişi özelinde doğru planlanan ve doğru dozlarda enjekte edilen elmacık dolgusu ile elmacık kemiklerine daha yüksek ve belirgin bir görünüm kazandırmak aynı zamanda yüzün V şeklini vurgulamak mümkün olmaktadır. Ayrıca elmacık kemiği bölgesindeki hacim kaybı giderilebilir.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?