• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
vaser liposuction

Liposuction insan vücudundaki istenmeyen yağ hücrelerinin uzaklaştırılması için kullanılan bir prosedürdür. Genellikle vücudun kalça, karın, uyluk, kolların alt kısmı, bel gibi inatçı yağ birikintilerinin toplandığı bölgelerine liposuction yapılır.

VASER, “Rezonansta Ses Enerjisinin Titreşim Amplifikasyonu” anlamına gelmektedir. Yağ hücrelerini parçalamak ve sıvılaştırmak için ultrason dalgalarını kullanan ve bu sayede uygulama bölgesindeki yağların daha kolay alınmasını sağlayan bir liposuction tekniği olarak tanımlanabilir. Ultrason teknolojisinin kullanıldığı bu modern liposuction prosedürü vücuttaki yağ hücrelerini çevreleyen hücrelere ve dokulara minimum hasar vererek parçalar. Özellikle çok miktarda inatçı yağın bulunduğu bölgelerde yağ alımının kolaylaştırılması için Vaser liposuction prosedürünün uygulanması tercih edilir.

 Vaser Liposuction Nedir?

 

Liposuction cilt altındaki inatçı yağ birikintilerinin ortadan kaldırılmasını sağlayan kozmetik bir prosedürdür. VASER liposuction ise yağ hücrelerini parçalayan, derin dokulardan gevşeten bu sayede yağın prosedür sırasında daha etkili bir şekilde alınabilmesini sağlayan bir liposuction yöntemidir. VASER teknolojisinde yağ hücreleri arasındaki bağların bozulması için güçlü dalgalardan yararlanılır. Daha kontrollü ve nazik bir kozmetik prosedür olan VASER liposuctionın alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulanması çok önemlidir.

Vaser liposuction yaşam tarzı değişiklikleriyle giderilmesi mümkün olmayan inatçı yağ birikintilerinin giderilmesine etkili olan bir tedavi prosedürüdür. Uygulama bölgesindeki fazla yağların alınmasını ve daha ince bir görünüm sağlanması için vücudun şekillendirilmesini içerir.

 Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

 

Vaser liposuction bir kilo verme yöntemi değil bir vücut şekillendirme yöntemi olduğu için kilo vermek için değil vücudun belirli bir bölgesinin estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşturulması amacıyla uygulanır. Vaser liposuction prosedürünün genel sağlık durumu iyi olan, ideal kilosunda ya da ideal kilosuna yakın olan, vücudunda düzenli diyete ve egzersize dirençli inatçı yağ birikintileri olan kişilere uygulanması tercih edilir. Vaser liposuction prosedürü özellikler sırt ve üst karın bölgelerinin tedavisinde önerilen bir yöntemdir. Ultrason dalgaları geniş yağ alanlarını parçalayıp sıvılaştırabildiği için büyük hacimlerde yağ kaybının hedeflendiği kişiler için son derece uygun bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir.

Vaser liposuction hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilen güvenilir bir prosedürdür. Bölgesel yağlanmanın olduğu ve diğer bölgelerle orantısız bir görünüme sahip olan tüm bölgelere Vaser liposuction uygulanması mümkündür. Vaser liposuction kadınlarda ve erkeklerde bel, karın ve sırt bölgesindeki diyete ve spora dirençli yağların alınması ve vücudun diğer bölgeleriyle orantısal bütünlüğün sağlanması için oldukça etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda erkeklerde sıklıkla görülen jinekomasti sorununun giderilmesinde de Vaser liposuction prosedürü tercih edilebilir.

Doğumdan sonra eritilmesi mümkün olmayan göbek ve simit bölgesi yağlanması görüldüğü aynı zamanda alt karında deri çatlaklarının ve sarkmanın da olduğu durumlarda Vaser liposuction ve karın germe ameliyatının kombine edilmesiyle tatmin edici sonuçlar alınabilir.

Vücudu için sağlıklı olan kiloyu 6 ay ve daha uzun süre koruyamayan kişilere Vaser liposuction prosedürü önerilmez.

 Vaser Liposuction’ın Avantajları Nelerdir?

 

Vaser Liposuction yalnızca küçük kesiler yapılmasını gerektirdiğinden minimal invasive bir işlemdir. Dikişe gerek kalmadan minimum yara iziyle prosedür tamamlanır. Geleneksel liposuction prosedürüne göre daha az travmatik bir yöntemdir. Daha az kanamaya ve morarmaya neden olmasının yanı sıra Vaser liposuction sonrası iyileşme süresi çok daha kısadır. Vaser liposuction prosedüründe ultrason dalgaları yalnızca yağ hücrelerini hedefleyip parçalar. Bu yakındaki kan damarları ve sinirler gibi yapıların hasar görme olasılığının son derece düşük olduğu anlamına gelir. Vaser liposuction, klasik liposuction prosedüründen farklı olarak selülitli alanların giderilmesine önemli rol oynar. Güvenli bir prosedür olduğu kanıtlanan Vaser liposuction’ın minimum yan etkisi vardır. Özellikle daha geniş alanların tedavisi için uygulanması durumunda geleneksel liposuction prosedürüne göre daha az kan kaybına neden olduğu bilinmektedir. Geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında yağ kümeleri bırakma olasılığı daha düşük olduğundan Vaser liposuction ile daha çok yağ alınabilir. Aynı zamanda klasik yöntemlere göre çok daha az ağrılıdır. Ultrason enerjisi uygulama yapılan bölgedeki cildin güçlenmesini ve sıkılaşmasını destekleyen kolajen üretimini uyarır. Bunun sonucunda cildin çukurlaşması önlendiği gibi daha pürüzsüz bir cilde sahip olma imkanı elde edilebilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

 vaser liposuction nasıl yapılır

Tüm liposuction yöntemleri temelde aynı prensipte çalışmaktadır. Bu kapsamda uygulama bölgesinde bulunan inatçı yağ birikintileri parçalanır. Daha sonra cildin altında bulunan yağı emmesi için anestezi, tuzlu su ve kanüller kullanılarak vücuttan çıkarılır.

VASER liposuction nazik ve hassas bir şekilde uygulanmalıdır. Bu yöntem uygulama bölgesinin altındaki sağlıklı dokuya zarar vermeden yağ dokusu ve alttaki kaslar arasındaki bağlantıyı bozmayı başarır. Bu özelliği nedeniyle VASER liposuction vücut şekillendirme konusunda en iyi itibara sahip yöntemlerden biri olarak kabul edilir.

Vaser liposuction uygulanmadan önce hastanın prosedüre uygunluğu değerlendirilir. Hasta uygulama esnasındaki ve sonrasındaki süreç hakkında bilgilendirilir. Tedavinin uygulanacağı alan küçükse işlem sırasında genellikle hafif sedasyonlu lokal anestezik kullanılabilir. Vücudun daha büyük bölümlerinin tedavi edildiği durumlarda ise genel anestezi tercih edilebilir.

Vaser liposuction yöntemi, tedavi edilecek olan vücut bölgesine tümesan sıvı olarak da bilinen anesteziklerle karıştırılmış tuzlu bir sıvının enjekte edilmesini gerektirir. Bu yöntem yağ hücrelerini parçalamak için manuel hareket, lazer ya da su basıncının yerine yüksek frekanslı ultrason dalgalarını kullanır. Uygulama bölgesindeki yağ dokularının parçalanması için uygulama bölgesine Vaser ultrasonik problar yerleştirilir. Titreşim, yağ hücrelerini gevşetir ve vücudun tedavi edilen bölgelerine enjekte edilerek şişen sıvıyı emülsiyon haline getirir. Emülsifikasyon süreci başladığında sıvının ve yağ hücrelerinin çıkarılması için küçük bir kanül kullanılır. Bölgede kalan lokal anestezik madde uygulamadan sonraki ağrı ile baş edilmesi noktasında önemli bir rol oynar. Vaser liposuction yönteminin uygulanış şekli estetik cerraha prosedür üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Hasta uygulamadan sona istediği pürüzsüz ve şekilli görünüme kavuşur. Vaser liposuction prosedürünün ne kadar sürede tamamlanacağı tedavi edilecek alanın özelliğine, büyüklüğüne ve ne kadar yağ alımı yapılacağına göre değişiklik gösterebilir. Genellikle 1 ile 2 saat arasında Vaser liposuction uygulaması tamamlanır.

Vaser liposuction klasik liposuction prosedürüne göre çok daha az risk taşır. Bununla birlikte sonuçta tıbbi bir prosedür olması nedeniyle bazı risklerle karşılaşılması riski vaser liposuctionda da vardır. Yağların ısıtılması ya da sıvılaştırılması için kullanılan ultrason cihazının yanlış kullanıma bağlı olarak cildi ve dokuları yakması söz konusu olabilir. Fazla yağın alındığı deri sıkılaşmaya tepki vermediği için sarkık, çukurlu ve dalgalı bir görünüm kazanabilir. Ayrıca vaser liposuctiondan kaynaklı olarak ciltte renk pigmentasyonunda değişiklik oluşabilir. Bu tür risklerle karşı karşıya kalınmaması için prosedür mutlaka yeterli deneyime ve uzmanlığa bağlı estetik cerrahlar tarafından uygulanmalıdır.

Vücudun hemen her bölgesine uygulanabilen Vaser liposuction; iç bacak, dış bacak, diz içleri, karın, basenler, sırt, bel, gıdı ve göğüslerde etkili sonuçlar alınmasını sağlar.  Vaser liposuction; meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, yüz germe, karın germe gibi farklı estetik cerrahi prosedürleri ile kombine olarak uygulanabilir.

Vaser liposuction prosedüründe özel frekanstaki ses dalgaları kullanıldığı ve bu ses dalgaları yalnızca yağ dokuyu etkilediği için uygulama bölgesindeki damarlar, kaslar ve bağ doku zarar görmez. Bunun doğal bir sonucu olarak Vaser liposuction prosedüründen sonra oldukça hızlı bir iyileşme süreci yaşanır. Aynı zamanda klasik liposuction yöntemlerine göre daha az morarma, kanama ve ödem oluşur. Bu sayede hastalar Vaser liposuction prosedüründen sonra genellikle 3-4 gün içinde günlük yaşamlarına dönebilirler.

Uygulama bölgesinde ortaya çıkan ödem genellikle 3 ile 6 hafta arasındaki dönemde düzelebilse de bu süreç kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ödemin tamamen kaybolmasıyla birlikte Vaser liposuction uygulamasının sonuçları daha net bir şekilde görülmeye ve hatlar daha net ortaya çıkmaya başlar. Ödemin daha hızlı bir şekilde giderilebilmesi için doktorun önerisi doğrultusunda masaj terapilerinin uygulanması söz konusu olabilir. Uygulamadan sonra yağ parçalama süreci bir süre daha devam ettiğinden proteinden zengin karbonhidrattan zayıf bir diyet uygulanması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayabilir.

Hastaya uygulanan prosedüre, hastanın ihtiyacına ve derinin elastikiyet durumuna göre ortalama 2-3 hafta süreyle korse giyilmesi gerekir. Hasta iyileşme sürecinde her gün en az 35 dakika yürüyüş yapmalıdır. Operasyondan sonraki ilk birkaç gün ağrı hissedilmesi olasıdır. Bu durumda basit ağrı kesiciler kullanılabilir. Doktorların önerileri prosedürden sonraki ilk 2 hafta egzersiz yapılmaması yönündedir. Ağrı egzersizlere geçilebilmesi için 4 ile 6 hafta beklenilmelidir.

Vaser Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser liposuction yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre hastaya lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanır. Tedavi edilecek bölgeye tümesan sıvı olarak adlandırılan ve anesteziklerle karıştırılmış haldeki tuzlu bir sıvı enjekte edilir. Yağ hücrelerinin parçalanması için manuel hareket, lazer ya da su basıncı yerine yüksek frekanslı ultrason dalgalarından faydalanılır. Bölgeye vaser ultrasonik problar yerleştirilerek titreşim yoluyla yağ hücreleri gevşetilir. Bu sayede uygulama bölgesine enjekte edilen ve şişen sıvı mülsiyon haline gelir. Emülsifikasyon süreci başlayınca sıvı ve yağ hücreleri kanülle çıkarılır. 

Vaser Liposuction Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Vaser liposuction sonrası hastalar genellikle 3-4 gün içinde günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam ederler. 3 ila 6 hafta içinde uygulama bölgesindeki ödem kaybolunca sonuçlar net bir şekilde görülür ve hatlar belirginlik kazanır. Vaser liposuction uygulanan bölgenin özelliklerine, hastanın ihtiyacına ve derinin elastikiyetine göre tedaviden sonra 2 ila 3 hafta korse giyilmesi gerekliliği doğabilir. İyileşme sürecinde her gün en az 35 dakika yürüyüş yapılması önerilir. Operasyonun ardından ilk birkaç gün hafif şiddette ağrı hissedilebilir.

Vaser Liposuction Ne Kadar Kalıcı?

Vaser liposuction uygulamasından sonra elde edilen sonuçların kalıcı olması için hastaların birtakım yaşam tarzı değişiklikleri yapılması gerekir. Uygulamanın ardından hastanın vücudundaki yağ parçalama süreci bir süre daha devam edeceği için daha iyi bir sonuç almak isteyen hastalar proteinden zengin ve karbonhidrattan zayıf bir diyet uygulamalıdır. Uygulama yapılan bölgede yeni yağ hücrelerinin oluşması söz konusu olmasa da bölgedeki yağ hücrelerinin hacminin artmasına bağlı olarak kilo alımı ve yağlanma görülebilir. Bu durumun önlenmesi için dengeli bir beslenme programı uygulanmalı ve düzenli egzersiz yapılmalıdır.

Vaser Liposuction Yaş Sınırı Nedir?

Vaser liposuction uygulanması için genel kural hastanın 18 yaşından büyük olmasıdır. Ancak bu, 18 yaşından büyük olan herkese vaser liposuction yapılabileceği anlamına gelmez. Vaser liposuction ideal kilosunda ya da ideal kilosuna yakın olan, vücudunda düzenli diyet ve egzersiz ile giderilmesi mümkün olmayan dirençli yağ birikintileri bulunan kişilere uygulanabilir. Bu ve diğer bazı noktalarda gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra vaser liposuction prosedürünün uygunluk kararı kişi özelinde verilmektedir.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?