• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
çene dolgusu

Çene her yaşta kadınlarda ve erkeklerde yüzün şeklini ve estetik görünümünü belirleyen en önemli unsurlardan biri olma özelliğine sahiptir. Çenenin bulunduğu konum dolayısıyla çenenin şekli de formu da hem yüzün genel görünümü hem de yüzün tüm unsurlarının birbirleriyle uyumu üzerinde doğrudan etkilidir. Yaş alma ve genetik faktörler çenenin ve çene ucunun ideal şeklinden uzaklaşmasına neden olabilir. Buna bağlı olarak yüzdeki uyumun ve estetik orantının kaybolması gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Çene dolgusu çeneye sahip olması gereken doğal formun kazandırılması, çeneye yüzün diğer unsurlarıyla uyumlu olmasını sağlayacak şekillendirmenin yapılması ve yapısal bozuklukların maskelenmesi amacıyla uygulanabilir. Çene dolgusu kesi ya da dikiş gerektirmeyen bir medikal estetik prosedürdür. Çene dolgusu enjeksiyonu sayesinde çene hattına yönelik düzeltmeler, iyileştirmeler ve şekillendirmeler oldukça pratik ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, çene estetiği uygulamaları kapsamında en çok kullanılan medikal estetik prosedür olma özelliğine sahiptir. Çene dolgusu enjeksiyonu ile çenedeki asimetri, eşitsizlik, çukurluk gibi sorunların düzeltilmesi ve çenenin daha estetik bir görünüme kavuşturulması mümkündür.

Çene ucu yüz görünümü üzerinde en büyük etkiye sahip olan unsurların başında gelir. Çene ucunun normal olarak kabul edilene göre daha geride konumlanması ya da çene ucunun belirgin olmaması gibi durumlar yüz görünümünün estetikten uzaklaşmasına neden olur. Bu tür sorunlara bağlı olarak alın, burun ve elmacık kemikleri gibi yüz bölgeleri olduğundan daha büyük bir görünüm sergileyebilmekte ve estetik açıdan kişide memnuniyetsizliğe yol açabilmektedir. Çene dolgusu estetik bir görünümden uzaklaşmaya neden olan bu tür durumların ortadan kaldırılmasını sağlayan etkili bir medikal estetik prosedürdür.

Çene dolgusu yüzün daha canlı görünmesi amacıyla uygulanan bir yöntem olup bu sayede çene kemiğinin belirginleşmesi ve çene ile ilgili şikayetlerin ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

 

Çene Dolgusunun Yaşı Var mıdır?

Çene dolgusu diğer medikal estetik prosedürler gibi 18 yaşını tamamlamış kişilere uygulanmakla birlikte prosedüre uygunluk kararı kişi özelinde yapılan değerlendirmelerden sonra verilmelidir.

 

Çene Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını tamamlamış, çene dolgusu enjeksiyonuna engel bir sağlık sorunu olmayan ve çenesindeki rahatsızlıklar çene dolgusuyla giderilebilecek olan kişilere bu yöntem uygulanabilir.

 

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu enjeksiyonu yapılmadan önce hastanın yüzü farklı açılardan fotoğraflanır, ihtiyaçları ve uygulanacak prosedürün detayları belirlenir. Yapısal bozuklukların giderilmesi için hangi bölgelere ve hangi doz enjeksiyon yapılacağı planlanır.

Uygulama bölgesine lokal anestezik ekili krem sürülerek etki etmesi beklenir. Daha sonra ince uçlu iğnelerle enjeksiyon tamamlanır. Ortalama 15 ila 20 dakikada çene dolgusu enjeksiyonu tamamlanır. Genellikle tek seans uygulama yeterli olmakla birlikte doktorun uygun görmesi halinde ek enjeksiyon yapılabilir.

Çene dolgusu enjeksiyonundan sonra tedavi edilen bölgede geçici kızarıklıklar meydana gelebilir. Oluşan kızarıklıklar ve şişlikler kesinlikle kapatıcı ürünler ve makyaj malzemeleriyle kapatılmamalıdır. Alkol tüketilmemeli ve yorucu egzersizler yapılmamalıdır. Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmamalıdır.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatları uygulamanın kapsamına, ne kadar dolgu maddesi kullanılacağına, hangi dolgu maddesinin enjekte edileceğine ve doktorun deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

Çene Dolgusu Ne Zaman Yapılır?

Çene büyüklüğü ve çene hattı belirsizlikleri çene bölgesinde en sık görülen şekil bozuklukları arasında yer alır. Kişilerin fiziksel özelliklerine ve kemik yapılarına bağlı olarak asimetri görülmesinin yanı sıra zaman içinde çeşitli nedenlere bağlı olarak çene altı sarkıklığı ile de karşı karşıya kalınabilir. Çene dolgusu çene bölgesinde yaygın şekilde karşılaşılan şekil bozukluklarının giderilmesi ve estetik bir görünüm elde edilmesi için tercih edilebilir. Çene altı bölgesinin kırışık ve çene yapısının zayıf olması ile çene kıvrımlarının ve kavisinin belirgin olmaması durumunda çene dolgusu etkili bir yöntem olabilir. Ayrıca çene gamzeleri de çene dolgusu enjeksiyonu ile düzeltilebilir.

Çene dolgusu çenedeki çukurların doldurulması, çok belirgin noktaların eşitlenmesi ve yüze daha yumuşak bir görünüm kazandırılması için de çene dolgusundan yararlanılabilir. Çenede hacim eksikliği olması, çenenin normalden büyük ya da çene hattının belirsiz olması, çene hattında sarkma ya da asimetri olması halinde yüzün diğer bölümlerinin görünümü de estetikten uzaklaşabilir.

Çene hattının ve şeklinin güçlü ve net bir görünümde olması kadınlarda da erkeklerde de daha çekici bir görünüm sağlar. Ayrıca kişi daha canlı ve genç bir görünüme kavuşur. Bu görünümün sağlanabilmesi için çene kemiği uygun bir doğrultuda ve simetrik yapıda olmalıdır. Eğer çene kemiği muntazam olmasına rağmen çene kemiğinin üzerindeki yağ tabakasında ya da cilt dokusunda sorun bulunuyorsa çene görünümü bozulabilir. Çene dolgusu enjeksiyonu bu tür sorunların giderilmesini sağlayan en etkili yöntemdir.

 

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 

çene dolgusu avantajları

Çene dolgusu cerrahi müdahale gerektirmeyen bir medikal estetik prosedür olduğu için oldukça hızlı ve pratik bir şekilde uygulanabilmektedir. Çene üzerinde ihtiyaç duyulan düzeltmeler sağlanacak şekilde çene dolgusu enjeksiyonu yapıldıktan sonra hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Çene dolgusu enjeksiyonu, çene hattını belirginleştirerek daha genç bir yüze kavuşma imkanı verir.

Çene formunun yüze uygun olması yüzde altın oranı sağlayan en önemli unsurların başında gelir. Özellikle alt yüzde, yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan hacim kaybının giderilmesi noktasında çene dolgusu oldukça etkilidir. Daha oval görünümlü bir çene çizgisi oluşturulmasını sağlayan çene dolgusu belirgin bir hal alan gıdı görünümünün de giderilmesini sağlar. Çene hattını şekillendirilmesi kişinin daha keskin bir görünüm kazanmasını ve çene hattındaki asimetrinin ortadan kaldırılmasını sağlar. Böylece daha orantılı bir yüz görünümüne kavuşulması mümkün olur.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?