• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30
dogal gögüs büyütme yöntemlerii
 • by Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
 • 4 Ekim 2023
 • 19
 • 2

Öncesi & Sonrası Galeri

Sağlık bakanlığı tarafından aldığımız Sağlık Turizmi yetki sertifikamız sadece yabancı hastalara yönelik olduğu için Türkçe içerik olan sayfalarda öncesi – sonrası kullanımı yapamamaktayız.

 

Before & After Gallery

Çoğu kadın mükemmel bir vücuda ve elbette mükemmel şekilli göğüslere sahip olmak ister. Memelerinin daha büyük ve şekilli olmasını isteyen kadınlar meme büyütme estetiği ameliyatı ile istedikleri sonucu elde edebilirler. Meme büyütme ameliyatında farklı teknikler kullanılarak meme dokusunun altına implant yerleştirilir. Ancak bazı kadınlar anestezi ve cerrahi prosedürler konusunda çekinceye sahip olduklarından meme büyütme ameliyatını tercih etmezler. Göğüslerinin boyutu arzu ettiklerinden daha küçük olduğundan öz güven sorunuyla da karşı karşıya kalabilen kadınlar bu durumda daha dolgun göğüslere kavuşabilmek için doğal göğüs büyütme yöntemleri ile çözüm aramaya başlarlar. 

Göğüs Büyütme Doğal Çözüm

Doğal göğüs büyütme amacıyla uygulanabilecek farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerin bazıları hızlı ve etkili bazıları ise uzun vadede kalıcı sonuçlar verirler. En yaygın geçici göğüs büyütme etkisi doğru sutyen seçilerek sağlanabilir. Dekolteli kıyafetlerde dolgulu sutyenler tercih edilerek istenilen göğüs büyüklüğü kolayca yakalanabilir. Mayo ya da iç çamaşırı satın alırken bir neden küçük kap tercih ederek de göğüslerin olduklarından daha büyük görünmesi sağlanabilir. 

Daha Büyük Göğüsler İçin Yoga

Yoga bedenle zihni birleştiren ve hastalıklara içeriden karşı koymayı sağlayan doğal bir şifa aracıdır. Bhujangasana yani kobra pozunda, ayağınızı düz bir şekilde yere birleştirerek karnınızın üzerine uzanmanız ve ellerinizi göğsünüze koymanız gerekir. Her gün 10 kez tekrarlayın.

Ustrasana yani deve pozu, başınız tavana bakacak şekilde diz çöküp ayaklarınıza dokunmak için sırtınızı bükmektir. 10 kez tekrarlayın. Bu poz aynı zamanda sindirim sistemine fayda sağlar. Kol ve uyluk yağını azaltır.

Çift açılı poz olarak da bilinen Dwikonasan ayakta durmayı, iki elinizi de geriye doğru gererek kilitlemeyi ve başınızı dizlerinize değdirmek için eğilmeyi içerir. Bu, büyük göğüsler için en iyi yoga egzersizlerinden biridir.

  Göğüs Büyütücü Gıdalar

  Evde masaj, göğüs büyütme egzersizleri ve daha büyük görünmelerini sağlayacak yiyecekler tüketerek göğüslerinizin boyutunu doğal yollarla artırabilirsiniz.

  Süt ürünleri, meyveler ve kuru yemişler gibi yiyecekler doğal göğüs büyütmeye yardımcı olabilirler. Göğüsler tamamen yağdan meydana gelir. Yağ açısından zengin tam yağlı süt ürünleri tüketmek de göğüs boyutunu büyütebilir. 

  Çemen tohumları daha büyük göğüslere sahip olmayı sağlayan zengin östrojen kaynaklarıdır. Çemen tohumları hardal yağıyla karıştırılıp macun haline getirildikten sonra göğüslere nazikçe masaj yapmak için kullanılabilir. 

  Kuru yemişler göğüs dokusu oluşturmak için gerekli olan zengin bir tekli doymamış yağ kaynağına sahiptirler. Soya fasulyesi de büyük göğüslerden sorumlu bir hormon olan fitoöstrojenler açısından zengindir. Ayrıca kansere neden olan serbest radikalleri de önler. 

  Daha Büyük Göğüsler İçin Masaj

  Doğal yollarla göğüs büyütmenin en etkili yollarından biri masaj yapmaktır. Göğüslere masaj yapmak için keten tohumu yağı, rezene yağı ve zeytinyağı kullanılabilir. 

  Bu yağlardan herhangi biriyle göğüs masajı yaparken ellerinizi her iki memenin etrafında dolaşım şeklinde hareket ettirin. Her iki memeyi de birleştirin. Bu masajı her gün 10 kez tekrarlayın. Ancak göğüslerde şişme ve hassasiyete yol açabileceğinden çok uzun süre yapmayın.

  Daha Büyük Göğüsler İçin Egzersizler

  Göğüslerin boyutunu artırabilecek bir dizi egzersiz vardır. Bazıları şu şekildedir:

  • Her iki kolunuzu da uzatın.  1 dakika boyunca yavaşça geriye doğru hareket ettirin. 1 dakika boyunca yavaşça ileri doğru hareket ettirin.  Ardından 1 dakika boyunca nazikçe serbest bırakın.  Bunu iki dakika boyunca tekrarlayın.
  • Ellerinizi en arkaya ulaşana kadar açın.  Ellerinizi öne ve arkaya getirin. Bunu 1 dakika boyunca tekrarlayın.
  • Kollarınızı vücudunuzun önünde uzatarak 90 derecelik açıyla bükün. Kollarınızı geniş açın ve tekrar bir araya getirin. Bunu 1 dakika boyunca tekrarlayın.
  • İki elinizi dua pozisyonunda birleştirin. Ardından hem ön hem de arkaya doğru gerin. Bunu 15 kez tekrarlayın.
  • Yüzünüz yere bakacak şekilde yere yatın.  İki elinizi de yere koyun. Vücudunuzu yukarı ve aşağı doğru itin. Bunu 15 kez tekrarlayın.

  Takviyeler Göğüs Boyutunu Artırabilir mi?

  takviyeler gögüs boyutunu arttırabilir

  Doğal içeriklerden yapılan göğüs takviyeleri daha büyük göğüslere sahip olmayı sağlar. Göğüs büyütme takviyeleri, göğüs boyutunu etkileyen hormon üretimini artırma yeteneğine sahiptir. Genellikle göğüs dokusuna doğal uyarı sağlayacak ginseng, karayılan otu, dong quai ve rezene tohumu gibi vücudu etkilediği bilinen doğal bileşenler içerirler.

  Tüm bu yöntemlerin yanı sıra kesin ve etkili sonuçlar almanın tek yolu meme büyütme estetiği ameliyatıdır. Meme büyütme ameliyatında kullanılan implantlar seçilirken hastanın beklentileri ve vücut yapısı değerlendirilir. Böylece hastalar ameliyattan sonra vücutları ile orantılı, doğal görünümlü ve istedikleri ölçülerde göğüslere sahip olma imkanını elde edebilirler. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken, meme büyütme ameliyatının diğer tüm estetik prosedürlerde olduğu gibi alanında uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Aksi takdirde doğal olmayan ve vücudun kalanıyla orantısız bir görünüme kavuşulabileceği gibi operasyon sırasında ya da sonrasında kanama, enfeksiyon ve asimetrik görünüm gibi sorunlarla karşılaşılması riski yükselebilir.

  Author

  Op. Dr. Evren Tevfik İşçi

  Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

  2 Comments

  1. Zeynep mutlu
   21 Ağustos 2023 at 18:20

   Merhabalar meme büyütme ameliyatı fiyatı izi ogrenebilirmiyim

   • Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
    11 Eylül 2023 at 14:25

    Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Yorum Ekle

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?