• +90 542 830 80 62
  • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
  • 9:30 - 17:30
H-100 Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • by Op. Dr. Evren Tevfik İşçi
  • 53
  • 0

H-100 Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

H-100 gençlik aşısı son zamanlarda büyük ilgi gören medikal estetik prosedürlerden biridir. Bunun nedeni, H-100 gençlik aşısının en başarılı ve en yeni cilt gençleştirme kokteyllerinden biri olmasıdır. H-100 gençlik aşısı diğer anti aging tedavilere göre zengin içeriği sayesinde optimum fayda sağlar.

Diğer yandan H-100 gençlik aşısı pratik ve konforlu bir medikal estetik prosedürdür. Formülünde cilt sağlığı için en önemli maddelerden biri olan hyaluronik asit bulunur. Hyaluronik asit normal şartlar altında ciltte doğal olarak bulunan bir madde olmasına karşın çeşitli nedenlerle zaman içinde miktarı azalır. H-100 gençlik aşısı ise hyaluronik asitin ciltteki aktivasyonunun devamlılığını sağlar. Ayrıca dokuda bulunan ve dokuların ihtiyacı olan hyaluronik asitin uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Tüm medikal estetik prosedürler gibi H-100 gençlik aşısından optimum fayda sağlamak için uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Uygulama yapıldıktan sonra bölgede enjeksiyona bağlı olarak geçici kızarıklıklar ve şişmeler görülmesi olağan ve geçici bir durumdur. Bu tür yan etkilerin ortadan kalkması için herhangi bir müdahalede bulunulması gerekmez. H-100 gençlik aşısı enjeksiyonunu takip eden 24 saat içerisinde spor yapılmamalı, sonraki 24 saat ise ağır spor aktivitelerinden kaçınılmalıdır. Ayrıca doktorun önerdiği süre boyunca hamam, buhar banyosu ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durmaya özen gösterilmelidir. Aynı zamanda sıcak suyla banyo yapılmamalıdır.

H-100 gençlik aşısı yapıldıktan sonra cilt doğrudan güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Dışarı çıkmadan önce mutlaka doktorun önerdiği güneş koruyucu kremler uygulanmalıdır. Ancak bu noktada doktor onayı olmadan herhangi bir ürünü cilde uygulamamak önemlidir.

Enjeksiyondan sonra uygulama bölgesine dokunulmaması, sert dokunuşlarla masaj yapmaktan kaçınılması önerilir. Yine doktorun belirttiği süre boyunca yüz üstü yatmamak önemlidir. Uygulama bölgesine buz kompresi yapmak ve bol su içmek H-100 gençlik aşısı sonrası dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar arasında sıralanabilir. Hastanın sigara ve alkol kullanması durumunda, H-100 gençlik aşısı sonrası bu alışkanlıklarına ara vermesi önerilir.

H-100 Gençlik Aşısı Nedir?

İnsan vücudu sağlık açısından protein, vitamin ve karbonhidratlara gereksinim duyduğu gibi cilt sağlığı açısından da bazı maddelere ihtiyaç vardır. Cildin yapı taşlarınan biri olan hyaluronik asit, bunlar arasında en önemlilerden biridir. Eklemlerde, vücut bağ dokusunda ve cilt doğal yapısında bulunan glikozaminoglikan isimli amino asit içeren polisakkarit formundaki bileşenlerden biri olan hyaluronik asit, bağ dokusuna nem ve esneklik kazandırır.

Zaman içerisinde çeşitli etkenlere bağlı olarak derinin hyaluronik asit ve kolajen kaybına uğraması olağan bir durumdur. Söz konusu kayıplar dolayısıyla cilt amino asitleri ve peptitleri hasara uğrar. Buna bağlı olarak ciltte yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Yavaş yavaş görülen kolajen kaybı nedeniyle ciltte sarkmalar ve gevşemeler görülmeye başlar. H-100 gençlik aşısının enjeksiyonuyla birlikte cilde daha parlak ve nemli bir görünüm sağlanır. Ciltte yeni kolajen üretiminin tetiklenmesi sayesinde cildin tedavi edilmesi ve yaş alma belirtilerinin azaltılması mümkün olur.

H-100 gençlik aşısı cerrahi prosedür içermediği yani medikal estetik bir prosedür olduğu, aynı zamanda cildi nemlendirdiği, gençleştirdiği, sıkılaştırdığı ve cilt görünümünün iyileşmesine yardımcı olduğu için hem erkeklerin hem kadınların ilgi gösterdiği bir uygulamadır. Cildin nemlenmesi ve daha genç bir görünüme sahip olması için gereksinim duyulan yapı taşlarını içermesi nedeniyle H-100 gençlik aşısı, ilk uygulamanın ardından cildin gençleşmesine yardımcı olur. H-100 gençlik aşısı enjeksiyonu sayesinde deforme olmuş, nem dengesini kaybetmiş, yoğun sarkmalar ve kırışıklıklar olan ciltlerin tedavi edilmesi söz konusu olabilir.

H-100 Gençlik Aşısı ile Daha Sağlıklı Bir Cilt Mümkün

Son derece güçlü bir anti aging kokteyli olan H-100 gençlik aşısının içinde yüksek miktarda hyaluronik asitin yanı sıra çeşitli amino asitler bulunur. Hyaluronik asitle birlikte amino asitler, vitaminler, mineraller ve mannitol içeren formülüyle H-100 gençlik aşısı, aktivasyonu artırma özelliğine sahip etkili bir anti aging ürünü olarak öne çıkar. H-100 gençlik aşısında %5 oranında bulunan mannitol son derece güçlü bir antioksidandır ve güçlü bir nem tutucu özelliğe sahiptir.

Sahip olduğu özel bileşenler sayesinde H-100 gençlik aşısı gerek yaş almaya gerek genetik etkenlere bağlı olarak meydana gelen cilt kırışıklıklarını ve sarkmalarını tedavi etme amacıyla sıklıkla kullanılır. Son derece etkili bir medikal estetik prosedür olan H-100 gençlik aşısı enjeksiyonu kapsamında cilde hyaluronik asit ve diğer bileşenler dışarıdan verilerek daha canlı, parlak, nemli ve esnek bir cilde kavuşulması amaçlanır.

H-100 Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

H-100 Gençlik Aşısının Faydalarını Biliyor musunuz?

H-100 gençlik aşısı cilde nefes aldırarak cildin daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşmasını destekler. Bu da H-100 gençlik aşısının cilt açısından pek çok farklı faydası olduğunu gösterir. Hyaluronik asit daha önce de belirttiğimiz üzere, H-100 gençlik aşısının en önemli bileşenidir. Cildin hava almasına ve onarılmasına katkıda bulunmasının yanı sıra cilde ihtiyacı olan nemi sağlayarak cilt elastikiyetinin iyileştirilmesine yardımcı olur.

Yüz bölgesinde zaman içinde farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan hafif dereceli çizgileri ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak ya da görünümünü iyileştirmek için H-100 gençlik aşısından faydalanılabilir. H-100 gençlik aşısı, özel bileşenlerden oluşan formülüyle yüz dokusunu sıkılaştırmaya, deri altındaki kas dokusunu destekleyerek sarkmaları önlemeye yardımcı olur. Bunların yanı sıra cilt hücrelerinin yenilenmesi sürecine de katkıda bulunur.

H-100 gençlik aşısının sağladığı faydalardan bir diğeri de, cildin daha sıkı bir görünüme kavuşmasına ve ciltteki kırışıklıkların açılmasına katkıda bulunmaktır. Deride sıkılaşma etkisi yaratan H-100 gençlik aşısı, cildin daha genç ve daha canlı görünmesine yardımcı olur. Başta yaş alma olmak üzere çeşitli nedenlerle ortaya çıkan kırışıklıkların ve mimik çizgilerinin H-100 gençlik aşısı ile açılması söz konusu olabilir. Aynı zamanda H-100 gençlik aşısı bu kırışıklıkların ve mimik çizgilerinin daha derin bir hale gelmesini de önleyebilir.

H-100 Gençlik Aşısı Ne Zaman Etki Eder?

H-100 gençlik aşısının en önemli özelliği, temel bileşeni olan hyaluronik asit sayesinde derinin su tutmasına, buna bağlı olarak cildin nem kapasitesinin artmasına yardımcı olmasıdır. Ayrıca H-100 gençlik aşısının cildi sıkılaştırma ve ciltteki kırışıklıkları azaltma gibi etkilerinden de söz edilebilir. H-100 gençlik aşısının etkisi, enjeksiyonun ardından yüzde yukarı doğru yapılanma ve hacim kazanma süreciyle birlikte ortaya çıkmaya başlar.

H-100 gençlik aşısı enjeksiyonundan sonraki 7 gün içinde ciltte dikkat çekici bir parlaklık ve canlanma fark edilebilir. Aylar ilerledikçe bu durumun artması ve daha görünür hale gelmesi mümkündür. Tedavinin ardından hasta günde en az 2 litre su içtiği takdirde, H-100 gençlik aşısının etkisi daha uzun süreli olabilir.

H-100 gençlik aşısının formülünde bulunan ACP’nin ciltteki kırışıklıkları açma etkisi olduğu bilinir. Bu etki hemen fark edilebilmesine karşın, IAL’nin etkisi çoğu zaman enjeksiyonu takip eden 24 saat içinde ortaya çıkar. Bununla birlikte tedavinin etkisinin gözle görülür bir hal alması için H-100 gençlik aşısı enjeksiyonundan sonra genellikle 15 günlük bir süreye ihtiyaç duyulur.

Author

Op. Dr. Evren Tevfik İşçi

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?