• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30
Meme Büyütme

KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
4-6 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

İYİLEŞME SÜRESİ
6 Ay

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

Öncesi & Sonrası Galeri

Sağlık bakanlığı tarafından aldığımız Sağlık Turizmi yetki sertifikamız sadece yabancı hastalara yönelik olduğu için Türkçe içerik olan sayfalarda öncesi – sonrası kullanımı yapamamaktayız.

 

 

Meme büyütme ameliyatı, vücut yapısına göre küçük olan memelerin hacmini arttırmak için yapılan estetik cerrahi bir işlemdir. Ayrıca doğum sonrası yaşanacak göğüs sarkmaları, yaşla birlikte memelerde yaşanan anatomik sorunlar ve hatta göğüs kanseri nedeniyle meme kaybeden kadınlar için bu ameliyat çok değerlidir. Bu önemli ameliyatta meme büyütme için kullanılan meme implantları, meme dokusu veya göğüs kaslarının altına yerleştirilir.

 

 

  Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

  Meme büyütme ameliyatı yaptırmak için çok farklı nedenler olabilir. Anatomik yapıda bir meme diğer memeden daha küçük olabilir. Küçük memelere sahip olmak özgüven sorunu yaşatabilir, estetik açıdan sorun yaratabilir. Kısaca bu durum sizi rahatsız ediyorsa meme büyütme İstanbul olarak yapacağınız bir araştırmada birçok doktor, klinik ya da hastane seçeneğine ulaşabilirsiniz.

  Ancak bu operasyonun sizin için önemli olduğunu ve güvenilir bir doktorla bu ameliyata karar vermeniz çok önemlidir. İstanbul’da silikon yapan devlet hastaneleri olduğu gibi, birçok farklı özel hastane ve klinik de size en iyi şekilde hizmet verecektir. Önemli olan doktorunuzla kuracağınız açık ve birebir iletişimdir.

   

  Meme Büyütme Estetiği Kimler için Uygundur?

  Meme büyütme estetiği hastanın vücut yapısına, cilt dokusuna ve beklentilerine göre doktoruyla hemfikir olacağı şekilde planlanmalıdır.

  Meme büyütme estetiği olmak için, öncelikle göğüs yapınızın gelişimini tamamlamış olması konusu önemlidir. Bunun için 18 yaşınızı doldurmak gerekir. Bununla beraber, göğüs büyütme operasyonu bir cerrahi ameliyat olduğu için, genel sağlık durumunuzun da bir ameliyata girmeye uygun olması gerekir.

  Kısaca; en uygun meme büyütme ameliyatı adayları; memelerinin vücuduna göre çok küçük olduğunu düşünen, doğuştan ya da sonradan yaşanan nedenlerle tek taraflı meme gelişim bozukluğu/asimetri yaşayan kadınlarda ve meme kanseri cerrahisi sonrası meme rekonstrüksiyonu amacıyla meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

   

   

  Meme Büyütme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

  Meme büyütme estetiği, silikon implant olarak da bildiğimiz protezler takılarak ya da meme kontürüne yağ enjekte edilerek küçük göğüsleri olan kadınların göğüslerinin istenilen boya getirilmesi işlemi bunu her isteyen kadın için önemlidir.

  Her kadın güzel göğüslere sahip olmak ister. Bazen memelerin çift ya da tek taraflı kusurlu olması ya da gebelik sonrası kilo alıp vermeye ve emzirmeye bağlı meme dokusu hacmini kaybetmesi kadınlar için zor bir durum yaratabilir. Daha dolgun, daha büyük, estetik nlamda daha güzel göğüslere sahip olmak için, meme büyütme ameliyatı yapılır.

  Meme yapısı, cilt kıvamı, istenen ölçüler ve beklentiler birlikte değerlendirilerek, ameliyat öncesi muayene sırasında hangi tür silikon tercih edileceği, silikon yerine yağ enjeksiyonu mu yapılmalı tüm bu detaylara hasta ile birlikte karar veriyoruz ve ameliyata bu şekilde hazırlanıyoruz.

   

  Operasyon Süreci

  Meme büyütme ameliyatı için sizin vücudunuza uygun olarak özel seçilen silikon protezler ameliyat sırasında belirlenecek 4 ayrı kesi bölgesinden biri tercih edilerek yerleştirilir. Bu kesi bölgeleri; koltuk altı, meme başı çevresi, meme altı ve göbek yeri kesileridir.

   Meme başı çevresinde yapılan kesi ‘’areola’’ adı verilen göğüsün kahverengi bölgesinde çok küçük bir kesi ile yapılır, ancak bu teknikte tek sorun süt kanallarının da kesilmesidir. Meme altı kesisinde ise meme bezine ve süt kanallarına dokunulmaz. Meme altı kat alanında kalacak şekilde yapılan çok silik bir yara izi olur. Memenin göğüs duvarına yapışma yerinde anormal bir durum varsa, bu ameliyat sırasında bu sorun da rahatlıkla düzeltilebilir.

  Koltuk altı ve göbek bölgesi kesilerinde meme üzerinde hiç bir kesi olmaz ve koltuk altından girilerek protez yerine yerleştirilir. Yara izleri, göğüs ameliyatı sonrası erken dönemde hafif kızarık olarak görülür, zaman içinde solar ve belirsizleşir. Bu kesiler yardımı ile göğüs bezinin ya da göğüs kasının altında bulunan alanda proteze uygun büyüklükte bir cep açılır, silikon protez bu cebin içine yerleştirilir.

  Meme büyütme için kullanılabilecek birçok silikon implant markası var. Öncelikle marka olarak FDA onayı almış silikon markaları tercih ediyoruz. Ayrıca her markanın kendine has özellikleri vardır. Daha yumuşak, daha sert yapıda olabilir. Yapılan ön görüşmede sizin isteklerinize, beklentilerinize uygun silikon markası ve yapısı belirliyoruz. Yuvarlak veya damla silikon tercihi yine hastanın beklentileri ve vücut yapısı ile ilgili olarak belirlenir. Uzun boylu olan ve doğal görünümlü meme yapısı isteyen hastalarımıza damla silikon kullanmayı tercih ediyoruz. Orta ve kısa boylu, daha dolgun meme görünümü isteyen hastalarımıza yuvarlak silikon tercih ediyoruz. Tabii ki öncelik tavsiyelerimiz ile izlerin beklentilerinin buluşması çok önemli.

   İyileşme Süreci

  Lokal anestezi ile silikon ameliyatı yaklaşık 1-1.5 saat kadar sürer. Eğer ameliyat sonrası takibiniz uygun görülürse aynı günün gecesi ya da ertesi gün taburcu işlemleriniz yapılır. İlk dört gün istirahat ederek geçirmenizi öneriyoruz. Bu dönemde protezin kas arkasına ya da kas önüne konulmasına bağlı olarak farklı şikayetler yaşamanız mümkün. Ağrı hissetmezsiniz, ağrı kesiciler yeterli olur, ancak dolgunluk hissi takip eden birkaç gün rahatsız edebilir. Ameliyat bölgesinde bir miktar şişlik yaşamanız normaldir, dördüncü günden itibaren bu da azalmaya başlar. Meme estetiği sonrası ödem olan bu durum geçicidir.

   

  Riskler Nelerdir?

  Her ameliyatın kendine özel riskleri olabilir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında meme bölgesinde şişlik ve ağrı olabilir.  Ameliyata bağlı kanama ve enfeksiyon ise çok nadir görülen durumlardır. Ameliyattan sonra meme başlarında duyarlılık ya da kesi çevresinde hissizlik şikayetleri olabilir.

  Meme büyütme ameliyatında kullanılan protezden kaynaklı bazı sorunlar yaşanabilir.

   

  • Kapsüler kontraktür: Protezin etrafındaki yara dokusu protezi sıkıştırır bu da meme sertmiş gibi hissettirir. Tedavi edilir bir sorundur.
  • Protez içeriğinin balon dışına sızması: Eğer meme büyütme için jel dolgulu protez kullanılmışsa, doku aralıklarına sızan bu maddeler kitle oluşmasına neden olabilir. Salin (uzlu su karışımı) dolgulu protez kullanılmışsa, dışarı sızan salin vücuda herhangi bir zarar vermeden dokular tarafından hızla emilir.
  • Protezin yırtılması: Çok nadir yaşanan bir durumdur. Trafik kazalarında yaşanan sıkışma, yüksekten düşme ve delici alet yaralanmaları ile ortaya çıkabilir. Protez konmuş memelerde daha sonra yapılacak mamografi ve cerrahi muayene problem yaratmaz. Protez mamografide bir boşluk şeklinde görülür.
  • Silikon protezli bir memede kanser: Bu tip bir durum gelişmesi riski normal meme dokusu ile aynıdır. Böyle bir durum olursa protezli memede de kansere yönelik ameliyat ve diğer tedaviler standartlar doğrultusunda uygulanır.

  Yaş Sınırlaması

  Meme büyütme estetiği olmak için hastanın 18 yaşını doldurmuş olması ve ameliyata engel başka bir hastalığı bulunmaması en önemli kriterlerdir. Ameliyat öncesi yapılacak muayene ve ön görüşmede varsa alerjik durumunuz, kullandığınız ilaçlar gibi önemli bilgileri doktorunuzla paylaşmalısınız. Sağlığınız için bu detaylar önemlidir.

  Meme Büyütme Estetiği Fiyatları

  Meme büyütme estetiği fiyatları kişinin özelliklerine göre belirlendiği için internet üzerinden ya da telefonla paylaşılacak bir bilgi olarak önceden verilemez. Kişinin vücut yapısı, boyu, cilt kıvamı, memenin anatomisi, kullanılacak yöntem ve tercih edilecek silikon türü ile de değişecektir. Şu anda en çok arama yapılan damla silikon fiyatları için de aynı durum söz konusudur. Mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  Meme Büyütmede Kullanılan İmplant Çeşitleri

  Meme büyütme kadınlar tarafından en sık tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Daha büyük, dolgun ve diri memelere sahip olmak isteyen kadınların kalıcı sonuçlar elde etmesini sağlayan meme estetiği kişinin öz güveninin artmasında da önemli bir role sahiptir.

  Daha büyük ve daha dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar meme implantlarının kullanıldığı meme büyütme estetiğini tercih edebilirler. Meme implantı kozmetik amaçların yanı sıra meme kanseri olan kadınlarda mastektomi sonrası rekonstrüktif amaçlarla da kullanılabilir.

  Meme büyütme estetiğinde salin ve silikon jel meme implantı kullanılabilir. Salin implantlar steril tuzlu suyla (salin) doldurulmuş silikon kabuklardır. Bazıları önceden doldurulabilirken bazıları operasyon esnasında doldurulur. Salin implantlar doldurulmadan yerleştirilebildikleri için gereken kesi genelde silikon implantlar için kullanılandan daha küçüktür. İmplantı dolduran salin solüsyonu herhangi bir sızıntı ya da kopma meydana gelmesi durumunda vücut tarafından güvenli bir şekilde emilebilir.

  Silikon jel implantlar plastik jelle (silikon) doldurulmuş silikon kabuklardır. Pek çok kadın salin implantlara göre daha doğal bir görünüm verdikleri görüşündedir. Silikon implantın yırtılması durumunda görünümde ani bir farklılık meydana gelmeyebilir ya da bir semptom oluşmayabilir. Ancak uzun vadeli sağlığın, rahatlığın ve simetrik konturun sağlanması için implantın değiştirilmesi gerekir.

  Meme Silikonlarında Pürüzlü ve Pürüzsüz Yüzeyler Mevcut Arasındaki Fark Nedir?

  Meme implantlarında protezin dış kabuğunun şeffaf ya da pürüzlü olması kapsüler kontraktür oluşumu açısından önem taşır. Meme büyütme estetiği ameliyatlarında silikonun konulduğu yerin etrafında bir kapsül oluşması normal olarak kabul edilmekle birlikte kapsülün normalden daha fazla sertleşmesi kapsül kontraktürü olarak adlandırılır. Kapsül kontraktürü memede şekil bozukluğuna ve ağrıya neden olabilir. Bununla birlikte pürtüklü yüzeye sahip meme implantlarında kapsül kontraktürü gelişiminin daha az olduğu gözlemlenmektedir.

  Meme Büyütme Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

  Meme büyütme ameliyatı vücut imajının, göğüslerin boyutunun ve şeklinin değişmesini sağlayabilen bir cerrahi prosedürdür. Buna bağlı olarak kişinin kendine olan güveninin artmasında rol oynayabilir. Ameliyattan sonra kilodaki dalgalanmalar göğüslerin görünümünde değişikliklere neden olabilir.

  Meme Silikonu Hangi Bölgeye Eklenir?

  Meme implantları meme dokusunun ya da göğüs kasının altına yerleştirilebilir.

  Meme Protezi Nasıl Konuluyor?

  Meme büyütme estetiği ameliyatı üç farklı teknik ile gerçekleştirilebilir. Eğer hastanın meme dokusu yeterliyse meme altı oluğundan göğüs dokusunun altına meme implantı yerleştirilebilir. Üst polde meme dokusu yeterli değilse meme implantı göğüs altına yerleştirilerek daha doğal bir görünüm elde edilmesi hedeflenir.

  İkinci yöntemde meme ucu çevresine kesi yapıldıktan sonra silikon implant göğüs dokusunun ya da göğüs kasının altına yerleştirilebilir. Bu karar verilirken hastanın göğüs dokusunun hacmi değerlendirilir.

  Üçüncü yöntemde kesi koltuk altından yapılarak meme implantı kas altına yerleştirilir.

  Meme Büyütme Öncesi Neler Yapılmalıdır?

  Meme büyütme estetiği ameliyatından önce hasta genel sağlık durumu, ailesinde kanser tedavisi görmüş kişi olup olmadığı, eğer varsa kronik hastalıkları ve düzenli kullandığı ilaçlar ile ilgili olarak doktorunu bilgilendirmelidir. Kanamayı artırma olasılığı bulunan aspirin ve türevi ilaçların kullanımı operasyon tarihinden bir hafta önce bırakılmalıdır. Çinko tabletleri, E vitamini ve multivitaminlerin alımı ameliyattan 3-4 gün önce kesilmelidir. Kandaki oksijen miktarını azaltıp iyileşmeyi geciktirici etkisinden dolayı ameliyattan önce mümkün olduğunda erken bir tarihte sigara kullanımı bırakılmalıdır.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönebilirim?

  Meme büyütme estetiği ameliyatı sonrası oluşan şişlikler, morluklar 3.günden itibaren hızla azalmaya ve hasta iyileşmeye başlar. Hastaların normal hayatlarına dönmesi genellikle 7-10 gün içerisinde gerçekleşir. Ancak yüzme, tenis gibi sporlara ve ağır fiziksel aktivitelere başlamak çin yaklaşık 6-8 haftaya ihtiyaç duyulur.

  Göğüs Büyütme Operasyonu Hangi Yaştan İtibaren Yapılabilir?

  Göğüs büyütme operasyonu 18 yaşını dolduran ve meme gelişimi tamamlanmış kişilere yapılabilir. Ancak ergenlik  döneminde memeler arasında ileri derecede asimetri olması ve bu durumun kişi açısından estetik ve psikolojik sorunlara neden olması durumunda ailenin izni ile rekonstrüktif amaçlı göğüs büyütme operasyonu yapılması söz konusu olabilir.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında İz Kalacak mı?

  Göğüs büyütme ameliyatında ciltte kesi yapılır ve ciltte yapılan tüm kesilerden sonra oluşan izler kalıcı olur. Ancak başlangıçta kırmızı olan izlerin rengi birkaç ay içerisinde tamamen açılarak cilt rengini almaya başlar. Böylece yalnızca dikkatli bir şekilde bakıldığında fark edilecek hale gelir. Göğüs büyütme ameliyatında sonra kalacak olan iz kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterebilir. Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan kesiler genelde meme altında kaldığı için belli olmaz.

  Bununla birlikte kişisel özellikler, cilt özellikleri, iz bölgesinde enfeksiyon oluşması, sigara kullanımı gibi etkenlere yara izlerinin iyileşme süreci ve belirginliği üzerinde etkilidir.

  Meme Büyütme Sonrasında His Kaybı Oluşacak mı?

  Meme büyütme estetiğinin ardından aşırı hassasiyet ya da his kaybı nadiren görülse de bu durum birkaç ay içerisinde kendiliğinden düzelir. Meme büyütme sonrasında kalıcı his kaybı çok ender rastlanan ve genellikle aşırı büyük implant kullanımının tercih edilmesinden kaynaklanan bir durumdur.

  Meme Protezleri Kanser Yapar mı?

  Meme protezlerinin kanser oluşmasına neden olmadığı tıbbi çevreler tarafından kabul edilmektedir. Meme büyütme amacına yönelik olarak kullanıla silikon protezler zararlı madde içermez. Ayrıca çok güçlü bir etkiyle ya da sert bir cisim nedeniyle patlama riskleri çok düşüktür. Bu nedenle pratikte vücutta yayılma fırsatı bulmaz. Yeni teknolojiler kullanılarak üretilen silikonlar potansiyel riskleri önlemektedir.

  Meme Silikonuna Karşı Alerji Olur mu?

  Silikon meme protezleri temelde vücut içerisine yerleştirilen yabancı maddeler olduğundan silikon meme protezlerine karşı alerjik reaksiyon gelişme riski bulunur. Ancak meme protezlerinin üretiminde kullanılmakta olan tıbbi sınıf silikonların alerjik reaksiyona neden olma riski son derece düşüktür.

  Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasında Emzirebilecek miyim?

  Göğüs büyütme estetiği operasyonu esnasında süt bezlerine ve süt kanallarına dokunulmaz. Bu nedenle emzirme fonksiyonunun kaybı gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca kasın arkasına yerleştirilen silikonlar meme bezini öne doğru iter. Bu nedenle bebek meme başını daha rahat bir şekilde ağzına alabilir. Ve emzirme fonksiyonu daha etkin bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

  Meme Silikonunu Değiştirmek Gerekiyor mu?

  Silikon implantlar kullanılmaya başlandıkları ilk dönemlerde yaklaşık 10 yıllık bir kullanım ömrüne sahip olacak şekilde üretilirdi. Yeni nesil implantlar üretilirken ömürlük olarak üretilmekle olup herhangi bir deformasyon meydana gelmediği sürece değiştirilmesi gerekmez.

  Meme Silikonu Ameliyatı Sonrasında Korse Kullanabilir miyim?

  Meme büyütme estetiği ameliyatının ardından hem ödem hem ağrı kontrolünün sağlanması hem de operasyon sonucunun başarılı olabilmesi için doktorlar tarafından özel sutyen kullanılması önerilmektedir.

  Meme Silikonu Sonrasında Meme Taramalarımı Yaptırabilecek miyim?

  Meme silikonu bulunması kişinin ultrason, mamografi ve MR gibi tetkiklerin yapılmasını ya da bu tetkiklerden doğru sonuçlar elde edilmesini engellemez. Meme silikonu bulunan kadınlar yılda bir kez düzenli olarak meme taramalarını yaptırmaya devam etmelidirler.

  Kas Altına Yerleştirilen Silikon, Kolda Güç Kaybı Yapar mı?

  Kas altına yerleştirilen silikon protezler kolda güç kaybına neden olmaz. Ancak kol gücü ile ağır sporları düzenli olarak yapan kişilerde protezin aşağı itilmesi söz konusu olabileceği için kas altı protezler tercih edilmeyebilir.

  Silikon Taktırma Evlenmeden Önce mi Sonra mı Olmalıdır?

  Bu soruya verilecek olan standart bir yanıt yoktur. Silikon taktırmanın evlenmeden önce ya da sonra olması kararı verilirken kişinin ihtiyacı ve isteği göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer kişi göğüslerinin küçüklüğünden rahatsız oluyor ve daha büyük göğüslere sahip olmak istiyorsa ameliyata engel bir başka durumu olmadığı takdirde evlenmeden önce de silikon taktırmayı tercih edebilir.

  Meme Silikonu Taktırdım. Ameliyattan Ne Kadar Süre Sonra Uçağa Binilebilir?

  Silikon meme implantlarının içerisinde hava kabarcıkları yer almaz. Bu nedenle barometrik değişikliklerden etkilenmeleri söz konusu değildir. Basınca dayanıklı olan silikon implantlar basınç artışından etkilenmedikleri için ameliyattan sonra 4.günden itibaren uçağa binilmesinde sakınca yoktur.

  Meme Büyütme Meme Sarkmasına Neden Olur mu?

  Meme büyütme ameliyatı esnasında kullanılan malzemenin kalitesine, özelliklerine ve uygulama hatasına bağlı olarak meme büyütme ameliyatından sonra meme sarkması görülebilir. Meme silikonu uygulanan hastanın meme dokusunda vücuttan kaynaklanan bir deformasyon oluşur ve vücut bir başka dokuyu reddederek bölgeden uzaklaştırırsa da sarkma meydana gelebilir.

  Meme Silikonu İle Meme Asimetrisi Düzeltilebilir mi?

  Meme asimetrisi iki memenin eşit şekilde gelişmemesi durumunda oluşur. Meme asimetrisi hastanın bir memesinin normal diğerinin daha küçük boyutlarda olması şeklindeyse küçük boyuttaki memeye silikon implant yerleştirilerek memeler arasında eşitlik sağlanabilir.

  Emzirme Sonrası Meme Silikonu Ne Zaman Yapılabilir?

  Meme büyütme estetiği emzirme süreci sona erdikten en az 6 ay sonra uygulanmalıdır.

  Sigara İçmek, İyileşme Sürecini Etkiler mi?

  Sigara kullanan kişilerde kan damarlarının daralması nedeniyle ameliyatlı alana kan akışında ve taşınan oksijen miktarında azalma olur. Dokuların iyileşebilmesi içinse iyi bir kan dolaşımına ve yüksek miktarda oksijene ihtiyaç duyulur. Sigara kullanımı bu ihtiyacın karşılanmasını engeller ve iyileşme sürecinin yavaşlamasına neden olur.

  Silikonlardan Sıkıldım Çıkarttırabilir miyim?

  Silikonlar hastaların isteği ile çıkarılabilir. Ancak silikonların çıkarılması ile birlikte gevşek ve içi boş bir göğüs yapısına sahip olunması mümkündür.

  Operasyon Sonrasında Drenim Olacak mı?

  Dren ameliyat bölgesinde ameliyattan sonraki süreçte meydana gelecek sıvı birikiminin dışarı alınması için kullanılan saydam bir tüp olup bir ucu ameliyat bölgesine yerleştirilir. Meme büyütme estetiği ameliyatından sonra dren kullanılıp kullanılmayacağı operasyonu gerçekleştiren cerrahın tercihine göre belirlenir.

  Meme Silikonu Zamanla Patlar mı?

  Meme silikonlarının tamamı basınca dayanıklılık testlerinden geçirilmekte olup meme silikonlarının patlaması mümkün değildir.

  Meme Büyütme – Fiyatları

  Meme büyütme, memelerinin boyutunun mevcut halinden daha büyük olmasını isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir meme estetiği cerrahisi prosedürüdür. Meme büyütme, memeye yağ enjeksiyonu ya da meme implantının cerrahi olarak yerleştirilmesi yoluyla yapılabilir. Elde edilen sonuçların daha kalıcı olmasını sağlamak için meme büyütme estetiği ameliyatı daha sık tercih edilir. Ayrıca memeye yağ enjeksiyonu yöntemiyle elde edilebilecek büyüme, meme büyütme estetiğine göre daha sınırlı olup memeye yağ enjeksiyonu yönteminin uygulanabilirliğini ve başarısını etkileyen pek çok faktör vardır.

  Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanın anatomik yapısına, memelerinin mevcut büyüklüğüne, elde edilmek istenen meme boyutuna, deri elastikiyetine ve benzer faktörlere göre hasta özelinde planlanır. Yapılan planlama ile kullanılacak olan meme implantının boyutu ve ameliyatın hangi teknikle gerçekleştirileceği belirlenir.

  Meme büyütme ameliyatı kapsamında meme implantını yerleştirmek için 3 farklı teknik uygulanabilir. Hastanın meme dokusu yeterli düzeyde olduğunda, implantın meme altı oluğundan meme dokusunun altına yerleştirilmesi tercih edilir. Üst poldeki meme dokusu yeterli olmadığında implant meme altına yerleştirilerek doğal bir görünüme ulaşılması hedeflenir. Meme ucu insizyon yönteminde meme implantının göğüs kasının ya da dokusunun altına yerleştirilmesi mümkün olmakla birlikte öncelikle hastanın meme dokusunun hacmini değerlendirmek gerekir. Koltuk altı insizyon yönteminde ise meme implantı kas altına yerleştirilir.

  Meme büyütme estetiği ameliyatı kadınların estetik görünümlerine ilişkin memnuniyetini artırma amacıyla sıklıkla uygulanan bir cerrahi prosedürdür. Ancak meme büyütme fiyatları pek çok değişene bağlı olarak son derece geniş bir skalada yer alır. Meme büyütme fiyatlarını etkileyen belli başlı unsurlar şu şekilde sıralanabilir.

  Ameliyat Tekniği

  Meme büyütme ameliyatında kullanılan implantların yerleştirilmesi için farklı teknikler kullanılabilir. Uygulanacak teknik hastanın vücut yapısına, tercihlerine ve cerrahın deneyimine göre belirlenir.

  Submusküler Yerleştirme: Meme protezinin göğüs kaslarının altına yerleştirildiği tekniktir. Göğüs kaslarının ve meme dokusunun protezi kaplaması sayesinde daha doğal bir görünüm elde edilebilir. Bu yöntemin iyileşme süreci biraz daha uzun olabilmekle birlikte Mamografi sırasında daha iyi görüntü alınmasını sağlaması bir avantaj olarak değerlendirilebilir.

  Subglandüler Yerleştirme: Meme protezinin göğüs kaslarının üzerinde, meme bezinin altında yerleştirildiği tekniktir. Daha hızlı bir iyileşme süreci yaşanması mümkün olabilen bu teknik, egzersiz sırasında daha az kısıtlamaya neden olur. Ancak implant kenarlarının daha belirgin olması söz konusu olabilir.

  Dual Plan: Bu teknikte meme implantının bir kısmı göğüs kasının altında ve bir kısmı meme bezinin altında olacak şekilde yerleştirme yapılır. Bu sayede, doğal bir görünüm elde etmek için kas ve meme dokusunun avantajları birleştirilmiş olur.

  Transaksiller Yerleştirme: Meme protezinin koltukaltı bölgesinden yapılan bir kesiyle yerleştirildiği tekniktir. İmplant yerleştirildikten sonra göğsün alt kısmına doğru yönlendirilir ve burada pozisyonlandırılır. Göğüs altındaki dokulara ve kaslara zarar vermeden implantın yerleştirilmesini sağlayan bir teknik olarak kabul edilir.

  Söz konusu tekniklerden her biri, hastanın özel durumu ve beklentileri başta olmak üzere çeşitli faktörler göz önünde bulundurularak cerrah tarafından değerlendirilir. Böylece hasta özelinde uygulanacak olan teknik belirlenir.

  Protezin Çeşidi

  Meme büyütme ameliyatı kişi özelinde planlanmakta olup kullanılacak protez yani meme implantı hasta özelinde belirlenir. Protezin doğru bir şekilde seçilmesi, hastanın doğal ve estetik açıdan tatmin edici bir görünüme sahip olmasını sağlar. Meme büyütme ameliyatında kullanılacak olan protez seçilirken hastanın boyu, kilosu, vücut o-ölçüleri, deri yapısı, kas kalınlığı, memelerindeki sarkma derecesi, beklentileri ve daha önce operasyon geçirip geçirmediği gibi faktörler değerlendirilir.

  Kullanılabilecek pek çok farklı protez şekli bulunmakla birlikte meme büyütme ameliyatında sıklıkla damla ve yuvarlak protezlerin kullanılması tercih edilir.

  Damla Protez: Damla protezler doğal meme şekline daha yakın bir anatomik yapıya sahiptir. Üst kısmı daha ince alt kısmı ise daha dolgun olan yapısıyla meme ve göğüs kafesi bölgesindeki deri ince olan hastaların daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar. Damla protezlerin farklı profillerde ve dolgunluk derecelerinde türleri vardır. Bu sayede hastanın istediği görünümün elde edilmesi için protez seçimi kişiselleştirilebilir.

    Yuvarlak Protez: Üstten bakıldığında simetrik bir şekle sahip olan yuvarlak protezlerin üst ve alt kısmı aynı dolgunluğa sahiptir. Genellikle daha fazla dolgunluk ve göğüs hacmi isteyen kişilerde yuvarlak protezlerin kullanılması tercih edilir. Memenin üst kısmında daha dolgun ve yuvarlak bir görünüm sağlayan yuvarlak protezler doğal bir görünüm sağlanması için her zaman doğru seçim olmayabilir.

  Protezin Markası

  Kullanılan protezin markası meme büyütme fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir. Çünkü farklı markaların protezlerinin farklı fiyat aralıklarında olması mümkündür. Protezin markasının yanı sıra kalitesi, özellikleri ve dayanıklılığı gibi unsurlara bağlı olarak protez fiyatları değişiklik gösterebilir.

  Kalitesiyle öne çıkan ve uzun süredir pazarda bulunan markalar ürün kaliteleri, klinik çalışmaları ve AR-GE yatırımlarıyla dikkat çekmekte olup bu markaların protezleri daha yüksek fiyatlı olabilir. Ancak daha düşük fiyatlı protezlerin de kaliteli olması mümkündür. Bazı markalar pazara yeni girişleri ya da farklı pazarlama stratejileri benimsemeleri nedeniyle daha rekabetçi fiyatlarla aynı kalitede ürünler sunabilirler.

  Protezin markası meme büyütme fiyatını etkilemekle birlikte protez seçimi hastanın beklentilerine ve cerrahın önerilerine göre yapılmalıdır. Ameliyat sonrası memnuniyetin ve uzun vadeli başarının yalnızca protezin markasıyla değil aynı zamanda boyut ve şeklinin hasta vücuduna uygun olmasıyla da ilintili olduğu unutulmamalıdır.

  Ameliyatın Yapılacağı Hastane

  Meme büyütme fiyatları ameliyatın yaplacağı hastaneye göre değişiklik gösterebilir. Hastanelerin hizmet kalitesi, personel deneyimi, teknoloji seviyesi ve fiyat politikası farklı farklıdır.

  Donanımlı ve modern tesislere sahip hastanelerin hizmet fiyatlarının daha yüksek olması meme büyütme fiyatlarını artırabilir. Hastanelerdeki cerrahi odaların teknolojik altyapısı, hijyen standartları ve konfor seviyesi maliyetlerin artmasına neden olabilir.

  Hastanelerdeki cerrahi ekibin kalitesi ve deneyimi, hastanenin bulunduğu şehir ve konum meme büyütme fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında yer alır. Hastane maliyetlerinin içerisinde yer alan ameliyat sonrası bakım, kontrol ve olası komplikasyonlara müdahale gibi hizmetler meme büyütme fiyatlarını etkileyebilir.

  Her hastane sunduğu hizmet, kalite seviyesi ve sağladığı imkan açısından farklılık gösterebilmektedir. Fiyatlandırma çoğunlukla hastanenin sunduğu hizmetlerin içeriğine, kalitesine ve ameliyat sonrası bakım sürecine bağlı olarak belirlenmektedir.

  Meme büyütme ameliyatı olacak kişiler hastane maliyetlerini değerlendirirken yalnızca fiyata değil aynı zamanda hizmet kalitesine ve cerrahi ekibin deneyimine odaklanmalıdır. Güvenilir ve başarılı sonuçlar elde etmek maliyetten çok daha önemli olduğundan tüm faktörler göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

  Hastanede Kalış Süresi

  Hastanede kalış süresi ve refakatçi kalıp kalmaması, meme büyütme fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında sıralanabilir. Hastanede kalış süresi uygulanacak prosedürün kapsamına ve hastanın iyileşme sürecine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha uzun süreli hastane kalışı gereken durumlarda ek tıbbi gözlem, bakım, ilaçlar ve tıbbi personelin daha uzun süreli hizmet vermesi gerektiğinden maliyetlerin artması söz konusu olur.

  Hastane politikasına bağlı olarak bazı hastaneler refakatçi bulunmasına izin verirken bazı hastaneler izin vermez. Hastanın ameliyat sonrası bakımı ve gereksinimleri noktasında refakatçi bulunması avantaj sağlayabilir. Ancak refakatçi kalıp kalmaması hastanenin fiyat ve hizmet politikasına göre meme büyütme ameliyatı fiyatlarını etkileyecek ek maliyetlere neden olabilir.

  Transport Hizmeti

  Transport hizmeti sağlık turizmi kapsamında meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler için önemli ve fiyatları etkileyebilen bir faktördür. Farklı ülkelerde ya da şehirlerdeki hastanelerde cerrahi işlem yaptırmak için gereken seyahatler nedeniyle ihtiyaç duyulan transport hizmeti meme büyütme ameliyatını toplam maliyetini etkileyebilir. Bu kapsamda hastaların havaalanı transfer hizmetinden faydalanıp faydalanmamasına göre meme büyütme fiyatları değişiklik gösterebilir.

  Ameliyat Sonrası Otel Konaklaması

  Hastaların ameliyattan sonra otelde kalıp kalmayacağı meme büyütme fiyatlarını etkiler. Eğer otelde kalınacaksa hangi otelin tercih edileceği ve konaklamanın kaç gün olacağı meme büyütme ameliyatı fiyatlarının farklılaşmasına neden olabilir. Ameliyattan sonra otelde kalınacak süre çoğunlukla cerrahın önerilerine ve hastanın iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilir. Bu süre belirlenirken ameliyat sonrası ihtiyaç duyulan takip süreci göz önünde bulundurulur. Buna bağlı olarak bazı hastalar birkaç gün bazı hastalar ise daha uzun süre otelde konaklayabilirler.

  Bu aşamada hastanın tercih ettiği otelin kalitesi, konumu ve konaklama süresine bağlı olarak meme büyütme fiyatlarının değişiklik göstermesi söz konusu olabilir.

  Kombine Ameliyat mı Sadece Meme Büyütme mi?

  Kombine bir ameliyatın yani meme büyütme ameliyatının bir başka estetik cerrahi prosedürle kombine edilmesi ya da meme büyütme operasyonunun maliyeti birbirinden farklı olacaktır. Bunun nedeni, birden fazla prosedürün bir arada gerçekleştirilmesinin ek işçilik, cerrahi ekip, malzeme süresi gerektirmesi ve ameliyatın süresinin uzamasıdır. Bu nedenle yalnızca meme büyütme yerine hasta ihtiyacına göre kombine ameliyat uygulanması toplam maliyeti etkileyen unsurlardan biri olarak kabul edilir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında En Çok Sorulan Sorular

  Meme Estetiği ile ilgili sorularınızı sayfaya yorum atarak sorabilirsiniz. Uzman doktorumuz Evren Tevfik İşçi 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt verecek.

  Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

  Memenin meme implantı / protezi kullanılarak ya da yağ enjeksiyonu ile boyutunun artırılması ameliyatına denir. Kliniğimizde daha çok meme implantı (meme silikonu) ile büyütme ameliyatı tercih edilmektedir.

  Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

  Şu durumda meme büyütme ameliyatı gerekebilir: 1. Memenin gelişimsel olarak küçük olduğu durumlar. 2. Memenin mevcut olduğu ancak hastanın daha büyük bir meme görünümü istediği durumlar 3. Doğum ve emzirme sonrası memenin içinin boşalmış gibi göründüğü durumlar. 4. Aşırı kilo vermeye bağlı olarak meme dokusu ve yağ dokusunun azaldığı durumlar. 5. Her iki meme arasında ciddi boyut farkı olduğu durumlar 6. Herhangi bir sebeple meme kaybı olan durumlardır.

  Meme Büyütme Protez Tipleri Nelerdir?

  Meme protezlerinin profilden görünen yüksekliklerine boyutlarına şekillerine dokularına içlerinde dolgu olarak kullanılan maddeye göre çeşitli tipleri vardır.
  En sık bilinenleri düz ya da pütürlü yüzeyli tipleri ve yuvarlak ya da damla (anatomik) şekilli tipleridir.

  Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci Ne kadar Sürer?

  İyileşmeden kastedilenin ne olduğuna bağlı olarak verilecek cevap değişebilir. Ameliyattan sonraki en kritik süreç ilk bir haftadır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ağrının ve şişliklerin en yoğun olduğu zaman ilk 72 saattir daha sonra yavaş yavaş ödem ve morluklar azalır ağrı azalır genellikle hastalar 7-10 gün içerisinde işlerine dönebilecek kadar kendilerini iyi hissederler. Ancak memenin ve derisinin protezin şekline uyum sağlayarak son şeklini alması 6-12 ay sürebilir.

  Ameliyat Sonrasında Göğüsler Dikleşir Mi?

  Derinin biraz bol olduğu ve meme başının aşağı sarkmadığı ancak meme dokusunun meme alt kutubunda üst kutubuna (yarısına) göre daha fazla olduğu yalancı meme sarkması görünümü durumlarında meme zarfının içinin protezle doldurulması ve meme dokusunun takviye edilmesi memede dikleşme sağlar.

  Memede Cup Ölçüsü Nedir?

  Memede cup ölçüsü daha önce cm cinsinden ölçümü yapılan göğüs altı çevresi ölçümünden göğüs çevresi ölçümünün çıkarılması ile elde edilen bir değerdir. A, B, C, D ve E gibi harfleri kullanarak cup ölçüsünü küçükten büyüğe doğru ifade etmek mümkündür. Memede cup ölçüsü memenin büyüklüğünü ifade eden bir değer olarak tanımlanabilir.

  Meme Büyütme Ameliyatına Hazırlık Nasıl Yapılmalı?

  Meme büyütme estetiği ameliyatından önce hastanın genel sağlık durumu, ailesinde kanser öyküsü olup olmadığı, eğer varsa hastanın kronik hastalıkları ve düzenli kullandığı ilaçlar hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Kanamayı artırma riski olması nedeniyle aspirin ve türevi ilaçların kullanımına operasyon tarihinden bir hafta önce ara verilmelidir. Aynı şekilde çinko tabletleri, vitamin E ve multivitaminlerin alımı ameliyattan 3-4 gün önce bırakılmalıdır. Kandaki oksijen miktarını azaltarak iyileşmeyi geciktirme etkisi dolayısıyla ameliyattan önce mümkün olduğunca erken bir tarihte sigara kullanımını bırakmak gerekir.

  Meme Protezi Kaç Yıl Boyunca Kullanılabilir?

  Meme protezlerinin belirli bir süre sonra değiştirilmesi ya da çıkarılmasına ilişkin net olarak uyulması gereken bir kural yoktur. Günümüzde kullanılan gelişmiş silikon meme protezleri herhangi bir sorun olmadığı takdirde uzun yıllar boyu kullanılmaya devam edebilir. Herhangi bir problem meydana gelmesi halinde hastanın mevcut durumunu değerlendirmeye yönelik çeşitli tetkikler yapılır. Sorunun giderilmesi için meme protezinin çıkarılması gerekliliği tespit edilirse bu tür durumlar meme protezinin kaç yıldır kullanılmakta olduğundan bağımsız olarak yerleştirildiği bölgeden çıkarılması gerekir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Bakım Gerektirir mi?

  Memeye silikon protez yerleştirilerek yapılan meme büyütme estetiği ameliyatından sonra silikonların yerleştirilmesi amacıyla açılan ve silikonların yerleştirilmesi amacıyla kullanılan kesilere yani yaraya ve dikişlere bakım yapılması gerekebilir. Bu süreçte doktorun reçete ettiği kremler varsa mutlaka belirtildiği şekilde ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Yara izlerine doğru ve düzenli bir şekilde bakım yapılması iyileşme süreci tamamlandıktan sonraki süreçte mümkün olduğunca az iz kalması yani izlerin mümkün olduğunca belirsiz hale gelmesi noktasında çok önemlidir. Buna ek olarak doktorun iyileşme sürecine ilişkin tavsiyelerine de eksiksiz bir şekilde uyulması konusunda gereken özen gösterilmelidir.

  Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Memeler Doğal Görünür mü?

  Meme büyütme ameliyatı hasta özelinde planlandığı, kişinin vücut hatlarıyla uyumlu bir görünüm sağlayacak ölçülerde silikon protezler kullanıldığı, ameliyat bu alanda yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip bir estetik cerrah tarafından doğru teknikle uygulandığı takdirde ameliyat sonrası memeler doğal bir görünüme sahip olabilir. Bununla birlikte ameliyat sonrası erken dönemde uygulama bölgesinde ödem olacağı için memeler normalden daha büyük bir görünüme sahip olurlar. İyileşme süreciyle birikte ödem kaybolup memelerin gerçek boyutuna kavuşmasıyla birlikte daha doğal ve ideal görünüm elde edilebilecektir.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Göğüslerin Rengi Değişebilir mi?

  Meme büyütme estetiği ameliyatı sırasında implantı yerleştirmek için uygulanan tekniğe göre farklı yerlerde kesiler açılır. Açılan kesilerin yani yara izlerinin sağlıklı bir şekilde iyileşmemesi sonucu kızarıklık, sertlik, kabarma ve çevre derisinden farklı renkte iyileşme gibi sorunlar yaşanması söz konusu olabilir. Kesi meme başı çevresinde yapıldığında areolanın renk değiştirdiği bölgeye denk geldiğinden izler çok daha belirsiz olur. Ancak meme başından kesi yapılabilmesi için meme başı halkası belirli bir çapta olmalıdır.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Cildin Gerilmesi Mümkün mü?

  Meme büyütme ameliyatından sonra ameliyata bağlı olarak cilt gerilmesi genellikle görülmemekle birlikte gerilmeye neden olabilen çeşitli durumlar vardır. Meme derisinde renksiz dikey çizgiler şeklinde ortaya çıkan çatlakların nedeni ciltteki aşırı gerilme ve cilt elastikiyetini çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybetme olarak ifade edilebilir. Cilt önceki hatlarını geri kazanamayacak kadar esnerse bağ dokusu liflerinde tahrip meydana gelir. Hamilelik ve emzirme sürecine ek olarak genetik yapı ve kilodaki aşırı değişiklikler bu durumun nedenleri arasında sayılabilir.

  Göğüs büyütme için hangi egzersizler yapılabilir?

  Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde veya sonrasında yapılacak egzersizler, genellikle göğüs kaslarını çalıştırmaya yöneliktir. Fakat egzersizlerin göğüs büyütme ameliyatına doğrudan etkisi yoktur. Göğüs kaslarını çalıştırmak için; bench press, dumbbell fly, push up, cable crossover ve chest press egzersizleri önerilebilir. Ancak egzersizlerin ameliyat öncesinde mutlaka doktorla konuşulması gerekmektedir.

   
   
  Göğüs büyütme ameliyatı için kilo sınırı var mı?

  Göğüs büyütme ameliyatı için genellikle bir kilo sınırı yoktur, ancak ameliyat öncesinde hastanın vücut kitle indeksi (VKI) değerlendirilir. VKI, vücut ağırlığının boy uzunluğuna oranıdır. VKI değerlendirmesi, hastanın genel sağlık durumu ve ameliyat riskleri açısından önemlidir. VKI değeri yüksek olan kişilerde ameliyat riskleri artabilir. Bu nedenle doktorlar, hastanın VKI’sını göz önünde bulundurarak karar verirler.

   
   
  Göğüs büyütme ameliyatı sonrası hangi komplikasyonlar meydana gelebilir?

  Göğüs büyütme ameliyatı sonrası komplikasyonlar nadir görülse de oluşabilir. Bunlar arasında enfeksiyon, kanama, anesteziye bağlı sorunlar, implant kayması veya sızması, duyu kaybı, cilt yaraları, kabuklanma, ağrı ve şişlik yer alabilir. Ameliyat öncesinde doktor, hastaya olası riskleri anlatarak, hastanın bilgilendirilmesini sağlar ve gerekli önlemler alınır.

  Göğüs büyütme ameliyatı sonrası enfeksiyon belirtileri nelerdir?

  Göğüs büyütme ameliyatı sonrası enfeksiyon belirtileri arasında yüksek ateş, titreme, şiddetli ağrı, kızarıklık, şişlik, kötü koku, kanama, implantta sızma, doku ölümü ve cilt yaraları yer alabilir. Enfeksiyon durumunda, hastanın derhal doktora başvurması gerekir. Doktor, uygun tedavi yöntemlerini uygulayarak, enfeksiyonun yayılmasını önleyebilir ve hastanın sağlığına kavuşmasını sağlayabilir.

   
   
  Göğüs büyütme ameliyatı sonrası hangi ilaçları kullanmalıyız?

  Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında, doktor tarafından önerilen ağrı kesiciler, antibiyotikler, anti-enflamatuar ilaçlar ve kan sulandırıcılar gibi ilaçlar kullanılabilir. Ağrı ve rahatsızlığı azaltmak için, doktorun verdiği ilaçların talimatlarına uyulmalıdır. Ayrıca, ameliyat sonrası dönemde aspirin, ibuprofen ve benzeri kan sulandırıcı ilaçların kullanımından kaçınılmalıdır. Herhangi bir ilaç kullanımı öncesinde, doktorla mutlaka görüşülmelidir.

   

  Randevu Saatlerimiz

  Pazartesi: 9:30 – 17:30
  Salı: 9:30 – 17:30
  Çarşamba: 9:30 – 17:30
  Perşembe: 9:30 – 17:30
  Cuma: 9:30 – 17:30
  Cumartesi: 9:30 – 14:30
  Pazar: KAPALI

  Hasta Yorumları

  Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

  Bülent Kıymet
  Bülent Kıymet
  2023-11-02
  Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
  Ilayda Bastug
  Ilayda Bastug
  2023-11-02
  Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
  Aysel Sahin
  Aysel Sahin
  2023-11-02
  Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
  Sudenur Ak
  Sudenur Ak
  2023-10-30
  Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
  Olena Celik
  Olena Celik
  2023-10-30
  2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
  Aysel Tosun
  Aysel Tosun
  2023-10-14
  Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
  I Am (IlyaFallUp)
  I Am (IlyaFallUp)
  2023-05-20
  Not reasonable prices
  Dejb Ddlj
  Dejb Ddlj
  2023-05-18
  Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
  H***** E**
  H***** E**
  2023-05-03
  2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.

  Yorum Ekle

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

  Gönder & Send
  TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  EN: Hello, How may I help you?