• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30

 

 

 

Yüz Estetiği


KALIŞ SÜRESİ
7 Gün

HASTANEDE KALMA
1 Gün

ÇALIŞMA SÜRESİ
4-6 Saat

ANESTEZİ
Genel Anestezi

KURTARMA SÜRESİ
2-3 Ay

TAKİP ZİYARETİ
5 Gün

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

 

Yüz Estetiği Nedir?

 

Yüz estetiği olarak güzellik belki de insanlığın en başından beri var olan bir konu. İnsanların güzel olma kaygısı ile başlayan estetik, bir anlamda kendilerine de verdikleri değerin artması ile de orantılı bir durum olarak değerlendirilebilir.  İlerleyen zamanı durdurmak, yaşlanmayı geciktirmek ve yaşlanmanın izlerini silmek için insanları bir arayışa girmeleri bir talebe dönüşmüştür. Bu taleplerin ciddi anlamda bir ihtiyaca dönüşmesiyle birlikte plastik ve estetik cerrahlara olan talep başlamıştır. Her yeni ortaya çıkan talebe tıbbi anlamda doğru şekilde hizmet vermek için araştırma ve hizmetler ön plana çıkmıştır. Bu konuda teknolojinin de ilerlemesi ile çok fazla işlem ve uygulama da yapılmaya başlamıştır.

Yüz estetiği alanında en dikkat edilmesi gereken konu ise doğallıktan uzaklaşmamak olmalıdır. Abartılı işlemler, ihtiyaç dışı yapılan uygulamalar maalesef estetik açısından olumlu değil, itici sonuçlar getirmektedir. En iyi yüz estetiği yapan doktorlar, en doğal halde bunu sağlayan doktorlar olmaktadır. Bir bütün olarak ele alınması gereken estetik ise her zaman doğal olandan yana yapılmalıdır.

Yüz estetiği tedavileri sonucunda hastaların yaşlanma süreci ciddi derecede geriye alınabilir. Doğru zamanda doğru dokunuşlarla çok başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz. Yüz bölgesinde zamanla meydana gelen deformasyonların, kırışıklık, sarkma, sivilce izleri ve buna benzer yaşanan birçok sorun yüz estetiği uygulamaları ile ortadan kaldırıyoruz. Yüz estetiği İstanbul ilinde çok fazla sayıda hastamız bulunuyor ve yüz estetiği yaptıranların yorumları ve geri dönüşleri de bizleri mutlu ediyor.

 

Yüz Estetiği Neden Yapılır?

Yüzdeki yağ dokusu ve kollajenin zaman içinde hem yaş hem de dış etkenler nedeniyle azalması sonucunda, yüz dolgunluğunu ve canlılığını kaybeder. Bunların sonucu olarak deri kırışır ve ciltte sarkmalar meydana gelir. Estetik görünüm olarak bozulma başlar. Yüzün farklı bölgelerinde görebildiğimiz bu sorunların her biri için özel uygulamalar bulunur. Bu ihtiyaçlar belirlenerek, işlemleri uygulamak gerekir. Yani mutlaka doktorunuzla bir ön görüşme yapmalı ve aklınıza takılan tüm soruları sormalı, isteklerinizi de açıkça belirtmelisiniz.

Günümüzde, yüz bölgesinde yaşanan estetik sorunların eski zamanlara oranla daha kolay çözümlendiğini, çok çeşitli yüz estetiği işlemleri ile yapılan müdahaleler ile sorunları çok daha rahat çözebildiğimizi söyleyebilirim. Burada önemli olan konu yüzü bölgelere ayırarak çalışmanın gerekli olduğudur. Anatomik yapıya da hakim olmamız gereken bu aşamada, hasta ile birebir görüşerek, ihtiyaçlar ve istekler önceden örtüştürülmelidir. Hastanın uç noktalarda talepleri olsa da, doğallık ön planda tutularak yapılabileceklerimizi aktarmamız gerekir. Aksi takdirde doğallığı kaybedersek estetik uyum maalesef bozulur. Bu da başarısız bir sonuç elde etmek demektir.

Estetik yaptırmak isteyen hastanın yaş ve cilt yapısı göz önüne alınarak her yüz estetiği uygulaması için önemli olan yaş aralıkları dikkate alınmalıdır. Botoks ve dolgu işlemleri için hastaların yaş aralığı ile çene estetiği ameliyatı olmak isteyen hasta yaşı farklı olacaktır. Bu ameliyatları ve uygulamaları yapmak için bu yaş aralıkları mutlaka dikkate alınmalıdır. Her ameliyatın özelliği farklıdır. Her yaşa uygun olmayanlar da bulunmaktadır. Sağlık konusu önemlidir.

 

 

Yüz Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Yüz estetiği konusunda yüzü üç bölüme ayırarak yüz estetiği işlemlerini ayırabiliriz:

 

 • Üst yüz: Alın ve kaşlar
 • Orta yüz: Gözler, burun, yanaklar ve ağız ile çevresi
 • Alt yüz ve boyun: Ağız çevresi, çene ve boyun

Yüz estetiği kapsamında bulunan uygulamalar:

 

 • Burun Estetiği
 • Botoks ve Dolgu Estetiği
 • Yüz Germe
 • Alın Germe
 • Boyun Germe
 • Kaş Kaldırma
 • Göz Kapağı Estetiği
 • PRP
 • Kepçe kulak Ameliyatı
 • Çene estetiği olarak belirtilebilir.

 

Yüz Estetiği Kimler için Uygundur?

Yüzünüze en uygun ve genel uyumu bozmayacak yüz estetiği işlemini bulmak için istediğiniz alanda uzman ve deneyimli olan, tanınan, güvenilir bir plastik ve estetik cerrah doktorlar ile görüşüp, yaşadığınız soruna karşı nasıl çözümler olduğunun ve size uygulanabilirlik durumunu çok açık şekilde öğrenmelisiniz. Herkesin cilt yapısı da metabolizması da farklıdır, öncelikle ameliyat olmaya uygun bir sağlık durumunuz olması önemlidir. Daha sonra yapılacak her işlemin de kendine özel adımları olması nedeniyle, bir ön muayene ile size uygun olan işlemler belirlenmelidir.

Yüz estetiği işlemlerinin her biri için hasta beklentileri ve doktor olarak hastadan beklenen durumlar da her uygulamada değişiklik gösterir. Tüm bu ince detayların yüz estetiği düşünülmeden önce detaylı şekilde öğrenilmesi sizin de biz doktorların da işini son derece kolaylaştırabilir. Neyi, neden ve nasıl istediğiniz, ameliyat öncesi ve sonrası yaşayacaklarınızı öğrenmeniz de ayrıca önemlidir. Ameliyat sonrasında neler yapmanız ve yapmamanız gerektiği, normal yaşama ne zaman dönmeniz gerektiği gibi detaylar da önceden netleştirilmelidir. Siz ne zaman hazır olursanız, o zaman planlama yapılarak ameliyat süreci başlatılmalıdır.

 

Yüz Estetiği Fiyatları

Yüz estetiği fiyatları 2020 yılı için, sizin yaptırmanız gereken işlem ya da işlemlere göre değişiklik gösterecektir. Yüz bölgesinde birden fazla alana dokunularak, birden fazla işlem yapılması gerekebilir. Bu nedenle herkes için tek bir fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır. Fiyatlar her anlamda değişecektir.

Yüz estetik ameliyatı fiyatları için ameliyatınızı yapmasını düşündüğünüz plastik ve estetik cerrah olan doktorunuzla bir ön görüşme yapmalısınız. Size yapılacak olan detaylı muayenenin ardından, sizin istekleriniz ve yüzünüzün ihtiyacı olan işlemler üzerinde düşünülerek doktorunuz tarafından bir karar verilir. Yüz estetiği fiyatları da ancak bu şekilde en doğru olarak belirlenebilir. Yüz estetiği esnasında kullanılan özel ve güvenilir malzemelerin yurtdışından, konusunda uzman güvenli markalardan temin ediliyor olması da fiyatlar üzerindeki en büyük etkendir. Dövize bağlı olan tüm bu ürünler kaliteli olmaları açısından titizlikle araştırılmakta ve bu şekilde tercih edilmektedir.

Yüz estetiği ameliyatları konusunda örnek vermek gerekirse yüz germe ameliyatı fiyatları da 2020 yılında farklılık göstermektedir. Yüz küçültme ameliyatı fiyatı ile yüz değiştirme ameliyatı fiyatları için de mutlaka muayene olarak detaylı bilgi edinmelisiniz. Yüz estetiği yapılırken birden fazla işlem aynı anda yapılabilir. Bu nedenle fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Ameliyat öncesinde bu bilgilerin karşılıklı olarak netleşmesi de ayrıca önemlidir.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
TR: Merhabalar, size nasıl yardımcı olabiliriz?
EN: Hello, How may I help you?