• +90 542 830 80 62
 • Ataköy Towers B blok no:122 Bakırköy/İstanbul
 • 9:30 - 17:30

Burun, insan yüzünün temel orantısını sağlayan ve ilk bakışta en çok göze çarpan organımızdır. Bu nedenlerden dolayı burunda bulunan mevcut sorunlar ya da sonradan oluşmuş şekil bozukluklarının düzeltilmesi hem estetik hem de hasta psikolojisi açısından önemlidir. Günümüz koşullarında gelişen tıbbi teknolojiler ile artık burun estetiği olmak çok daha konforlu. İstanbul uygun fiyatlı burun estetiği konusunda da çok farklı seçeneklere sahip, ancak doğru yer ve doğru bir doktorla bu işlemleri yaptırmanız kesinlikle önerilir. Burun estetiği İstanbul olarak karşınıza çıkacak bir çok farklı adres olacağını unutmayın.

 

Burun Estetiği Nedir?

 

Burun estetiği, tıbbi terimi ile Rinoplasti, burnun yüze uygun şekilde yeniden tasarlanıp, cerrahi operasyonla şekillenmesidir. Burun estetiği ameliyatlarının kişinin kendi yüz özellikleri, tıbbi durumu, solunum açısından ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanır. Rinoplasti, sadece estetik kaygı ile değil, sağlık konusunda hastanın yaşadığı sorunlara çözüm bulmak amacı ile planlanır.

 

burun estetiği nedir

Burun Estetiği Neden Yapılır? 

Burun estetiği burnun yeniden tasarlanmasıdır. Burun estetiği yapılma nedenleri burun ucu veya burun sırtının şeklinin değiştirilmesi, burun yapısının geniş olması, burun deliklerinin daraltılması ya da burun ve üst dudak arasındaki açının düzeltilmesiyle burun ucunu yükseltme gereksinimi olabilir. Burun estetiği için hangi işlemlerin yapılması gerektiğine karar verme sürecinde hastanın burun yapısı ve yüzüne uyumu çok detaylı olarak değerlendirilir. Tasarlanan burnun yüze uyumlu olması ve tam oturması birden fazla işlem de uygulanabilir. Tüm bu detaylar önemli ve değerlidir. Yapılacak işlemlere karar verme aşaması hastamızla yaptığımız ilk muayenedir.

 

Burun Estetiği Kimler için Uygundur?

Tüm burun estetiği ameliyatları estetik nedenler yüzünden olmayabilir, rinoplasti ile septoplasti ve alt konka radyofrekansı işlemlerini aynı ameliyatta birleştirerek, burun tıkanıklıklarına neden olan ve solunum zorluğu yaşatan burun kemiği eğrilikleri, genizde et büyümesi ve horlamaya neden olan tıkanıklıklara da müdahale edebiliyoruz. 

Burun estetiği operasyonu için;

 

 • Burun yapısı geniş veya uzunsa,
 • Burun kemiği kırılmış ya da çökükse,
 • Travma veya kaza sonrası burnun ilk şekli değişmişse,
 • Burunda gözlük kullanımını engelleyecek kadar ileri seviyede kemer varsa,
 • Burun ucu aşağı doğru düşükse,
 • Burun ucu genişse,
 • Burun delikleri asimetrik yapıdaysa,
 • Burun aksında eğrilik varsa,
 • Burun tıkanıklığı sorunu burun şekil bozukluğundan kaynaklanıyorsa,

 

burun estetiği yaptırma konusunda düşünmeye başlayabilirsiniz. İstanbul Erkek burun estetiği konusunda uzman doktor ve kliniklere ulaşacağınız bir şehirdir. Ayrıca İstanbul uygun fiyatlı burun estetiği konusunda da çok sayıda seçeneğe ulaşacağınız bir merkezdir, ancak seçiminizi çok dikkatli şekilde yapmalısınız. 

Burun Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

 

burun estetiği çeşitleri nelerdir

Burun estetiği ameliyatı en çok merak edilen ve en çok araştırması yapılarak karar verilen bir estetik operasyondur. Biz de elde ettiğimiz başarılı sonuçlarla siz hastalarımıza bu operasyonu anlatarak, öncelikle içiniz rahat bir şekilde karar vermenizi sağlamaya çalışıyoruz. Sizinle yapacağımız ön görüşmede muayeneniz sonucunda operasyon öncesi ve sonrası hakkında tüm detayları açıklayarak sizleri bilgilendiriyoruz. Burun yapınız, sizin bu operasyondan beklentiniz ve yapılması gerekenleri bir araya getirerek burun estetiği tekniğine karar veriyoruz. Burun estetiği İstanbul şehrinde en kaliteli ve en sağlıklı hizmeti almanızı sağlıyoruz.

Burun estetiği için iki teknik bulunur:

 

 • Açık Burun Estetiği Ameliyatı
 • Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

Her iki teknik için de avantaj ve dezavantajlardan söz etmemiz mümkün. Sizin burun yapınıza uygun olan tekniği size sunarak, kararı yine sizinle birlikte veriyoruz. Tüm detayları göz önünde bulundurarak karar alacağımız burun estetiği tekniği ile işlemlere başlıyoruz.

 

kapalı burun estetiği

– Kapalı Burun Estetiği:

Kapalı burun estetiği tekniği için ‘’ekartör’’ desteği kullanılır. Operasyon sırasında burun kanatları altından kesi atılarak, burun derisi kaldırılır. Burun kıkırdak iskelet yapısına ve burun kemiğine ulaşılır. Bu tekniğin öne çıkan avantajı operasyon sonrasında yüzde şişmenin çok daha çabuk toparlanmasıdır. Estetik operasyon süresi de açık burun tekniğine göre çok daha kısa sürer. Kapalı burun estetiği eski yöntem olarak değerlendirilir ve bu yöntemde burun için düzeltmeler daha zorlayıcı olabilir. Bu nedenle burun estetiği tekniğine ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz ile karar verilmelidir. İstanbul kapalı burun ameliyatı konusunda da mutlaka detaylı araştırma yapmalı ve ön görüşmelerle karar vermelisiniz.

 

 • Açık Burun Estetiği Tekniği

Açık burun estetiği tekniği genel olarak hastalar tarafından çok daha fazla tercih edilir. Ameliyat burun delikleri arasına kesi atılarak yapılır ve bu yöntemde ameliyat sonrasında herhangi bir ameliyat izi kalmaz. Bu da açık burun estetiği tekniğinin en önemli avantajıdır. Ayrıca burun içi açıldığı için müdahale alanı çok daha rahattır.

Her iki teknik için de önemli olan konu konusunda uzman olan ve deneyimi fazla olan bir doktorla yola çıkmanızdır. Yüz yapısını çok iyi bilen, kişiye özel planlama yapabilecek ve tüm tekniklere hakim olan bir doktor seçmeli ve bu şekilde burun ameliyatı için karar vermelisiniz.

 

açık burun estetiği tekniği

Açık Burun Estetiği ve Kapalı Burun Estetiği Arasındaki Fark Nedir?

Her iki operasyonun da uygulanacağı burun tipi farklı olabilir. Genellikle ameliyat türüne hasta ile birlikte ancak hastanın ihtiyaçlarına göre karar verilir. Açık burun estetiğinde burun altından kesi ile yapıldığı için ameliyat izi kalmaz. Burun içi açılarak uygulama yapılması da biz doktorlar için çalışma alanının rahat olması anlamına gelir. 

Kapalı burun estetiği ameliyatında ise ekartör desteği ile burun genişletilir. Bu tekniğin avantajı ise ameliyatın daha kısa sürmesi ve yüzde şişmenin çok daha çabuk geçmesidir. eski yöntem olarak değerlendirilir ancak kesinlikle uzmanlık ve deneyim gerektirir.

Operasyon Süreci

Operasyonun başarılı sonuçlanmasında hasta ve doktor iletişiminin sağlıklı olması çok önemlidir. Doktor ve hasta iletişiminin yapısı operasyonun olumlu geçmesi ve sonucunda olumlu olmasını sağlar. Hastanın isteklerini doğru anlamak ve değerlendirmek, bizlerin de bunları çok iyi sentezleyerek yüz ile en uyumlu şekilde operasyonu gerçekleştirmektir. 

Ameliyattan önce yapılacak muayenelerde hastanın kemik yapısı ve kıkırdak dokusu, yüz şekli, cilt yapısı, yaşı ve hastanın beklentileri göz önüne alınır. Böylece kullanılacak teknik, operasyonun fiyatı ve muhtemel riskleri hakkında hastayı en doğru şekilde bilgilendirmek önemlidir. Hastanın yaşam tarzı alışkanlıkları, varsa kullandığı ilaçlar ve mevcut hastalıkları konusunda düzenleme yapılır. Gerektiğinde beslenme programı önerisi, sigarayı ve alkolü kesmesi, varsa ilaçlarının yeniden düzenlenmesi, vitamin desteği gibi planlamalar yapılır.

Operasyonda buruna yapılacak işlemlere uygun şekilde, operasyon öncesi hastanın aç olarak merkeze gelmesi önemlidir. Operasyonlar istendiği takdirde lokal anestezi ile yapılabilir, ancak bizim tercihimiz genel anestezidir. Çünkü lokal anestezide acı duyulmasa da, operasyon için yapılması gerekenlerin rahat hareketlerle gerçekleştirmek, hastanın da huzursuz olmasına engel olmak için, genel anestezi tercih edilmesi yaygındır.

Operasyon sırasında açık ya da kapalı teknikten hangisi tercih edilmişse, buna uygun şekilde uygulama yapılır. Operasyon süresi yaklaşık 1-2 saati bulabilir. Ancak her burunun yapısı, yapılacak işlemler değiştiği için en doğru süre ameliyat öncesinde hastaya iletilir. 

Rinoplastide buruna atılan kesiler çok ince yapılır ve ameliyatın sonunda da estetik dikiş yapılarak kapatılır. Burun içine atılan dikişler ise eriyen dikişlerdir ve daha sonra dikiş alınmasına gerek kalmadan kendiliğinden eriyerek, bu kesiler kapanır.

İyileşme Süreci

Burun estetiği yapılan hastalarda iyileşme süreci yapılan operasyonun yapısına ve operasyonda yapılan işlemlere göre değişir. Genel olarak hastalar 4-6 saat içerisinde ayağa kalkarak dolaşmaya başlar. Operasyon sonrasında 6 saat sonra bulantı ve kusma yok ise, hasta yemek yemeye başlayabilir. Hastalar bazı durumlarda aynı gün taburcu edilirken bazen de 1 gece müşahede altında tutulabilir. Ameliyat sonunda genellikle buruna tampon yerleştirilir. Yerleştirilen bu tamponlar ameliyattan 1-2 gün sonra çıkartılır. 

Ameliyat sonrasında herhangi bir komplikasyonun olmaması durumunda yaklaşık olarak 1 hafta ile 10 gün arası bir sürede iş hayatlarına dönebilir. Operasyon sonrası şişlik ve morlukların olması normaldir ve zaman içinde hafifleyerek 1 hafta-10 gün içerisinde makyajla kapatılacak düzeye iner. Kanamanın önlenmesi için hastanın yatacağı yastık yüksek tutulmalıdır ve ilk 15 gün burna su çekilmemelidir, kuvvetle sümkürme yapılmamalıdır. İstanbul burun estetiği sonrası dinlenmeniz açısından da size kolaylık sağlayacaktır. 

Riskler Nelerdir?

Risksiz bir ameliyat ne yazık ki mümkün değildir. Burun estetiği ameliyatlarında en sık karşılaşılan sorunlar ise kanama yapması, enfeksiyon oluşması, anestezi ile ilgili sorunlar olabilir. Bunlar ile ilgili ameliyat öncesinde hastaları mutlaka bilgilendirmek gerekir. Ameliyat sonrası riskler kesinlikle olacak ya da hiç olmayacak diyemeyiz ancak uyulması gereken kurallarla bu risklerin oluşması olasılığını en aza indirebiliriz. 

Yaş Sınırlaması

Burun estetiği ameliyatı için de farklı şekillerde yaş sınırlaması vardır. Kadınlarda alt yaş sınırı 17, erkelerde ise 18’dir. Kemik gelişiminin tamamlanması önemlidir, gerekirse ameliyat bu şekilde ileri atılabilir. 

Hastanın ameliyat olmasını engelleyecek bir sağlık sorunu yoksa, ağır ilaçlar kullanmıyorsa burun ameliyatı olmak için üst yaş sınırı yoktur.

Çocuklarda burun tıkanıklığı büyük boyutta ise, gelişimini engelliyor ve rahatsız ediyorsa, erken yaş cerrahisi de uygulanabilir. Ancak kemik gelişimi ileriki yıllarda tamamlanacağı için daha sonra revizyon cerrahisi gerekebilmektedir.

 

Burun Estetiği Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Burunun eğriliklerinde, kemer olması durumunda, burun kıkırdaklarının büyük ve burun ucunun büyük görüldüğü durumlarda, burun kemiğinin geniş gözüktüğü durumlarda burun estetiği ameliyatı yapılır. Ancak her estetik ameliyatta olduğu gibi burun estetiği olmak isteyen kişinin psikolojik olarak normal, psikiyatrik bir hastalığının olmaması, ameliyattan beklentilerinin gerçekçi olması, yapılabilecek düzeltilebilecek şekil bozukluklarının olması gerekir.

Tıbbi olarak net bir yaş sınırlaması koymak zordur ancak biz genellikle hastanın reşit olmadığı ve/veya ruhsal/psikolojik gelişiminin tamamlanmadığı durumlarda burun estetiği yapmayı uygun bulmamaktayız.

Burun estetiği ameliyatları çeşitli kriterlere göre çeşitli sınıflandırmalara tabi tutulabilmektedir. Temel olarak açık burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı ve kapalı burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı olmak üzere iki ana teknik mevcuttur. Açık rinoplastide, kapalıdan farklı olarak burun ucunun altında deride de ufak bir kesi yapılır.

 • Doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uyunuz
 • Kontrollerinizi aksatmayınız
 • Anormal bir durumda doktorunuza bilgi veriniz (kanama aşırı olan şişlik ve morluk gibi)
 • Verilen ilaçları belirtildiği şekil ve dozlarda düzenli kullanınız (antibiyotik, sprey, burun yıkama, krem vs)
 • Aksini söylemedikçe yan yatmaktan kaçınınız
 • Burnunuzu tüm travmalardan koruyunuz

Ameliyatlar sonrası iyileşme kişiden kişiye çok değişmektedir. Tamponun çıkarıldığı ve alçının alındığı dönem yaklaşık 1 haftadır. Morluklarınızın ve kaba şişliklerinizin geçmesi bir haftadan birkaç haftaya kadar değişebilir. Burun şeklinizin oturması özellikle var ise burun ucundaki şişlik sertlik ve uyuşukluğun geçmesi 6-9 ay hatta 1 yılı bulabilir.

Meme Estetiği ile ilgili sorularınızı sayfaya yorum atarak sorabilirsiniz. Uzman doktorumuz Evren Tevfik İşçi 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt verecek.

Randevu Saatlerimiz

Pazartesi: 9:30 – 17:30
Salı: 9:30 – 17:30
Çarşamba: 9:30 – 17:30
Perşembe: 9:30 – 17:30
Cuma: 9:30 – 17:30
Cumartesi: 9:30 – 14:30
Pazar: KAPALI

Hasta Yorumları

Doktor – Hasta gizliliği sebebiyle yorumlarda isim ve fotoğraf alanları gizlenmiştir. Google haritalar üzerinden yorumların devamını kontrol edebilirsiniz.

Bülent Kıymet
Bülent Kıymet
2023-11-02
Mukemmel ilgili, bilgili ve deneyimli bi doktor. Meme buyutme ve liposuctionda bir numara. Cok memnunum iyi ki evren bey i tercih etmisim, ekibi de ilgili ve cana yakın bir ekip.
Ilayda Bastug
Ilayda Bastug
2023-11-02
Evren hocam bu işin duayeni.. şiir gibi botoksuzumun şairiyle tanışmak aile boyu bizim şansımız :))) ❤️
Aysel Sahin
Aysel Sahin
2023-11-02
Der Beste Arzt den ich in Istanbul kenne. Vor 2 Jahren hatte ich meine Bauchdeckenstraffung, Lipo und Double chin bei Ihm machen lassen. War die beste entscheidung meines lebens. Er hat mich nach der OP auch lange begleitet das Kankenhaus und sein Personal er selber natürlich auch sehr nett und gefühlvolle Menschen. Vielen Dank Dr. Evren Tevfik Isci
Sudenur Ak
Sudenur Ak
2023-10-30
Evren beyle 6 ay önce bir ameliyat süreci geçirdik. Güler yüzü ve işini iyi yapması dolayısıyla çok memnun kaldım. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz asla pişman olmayacağınız bir doktor 💫💫
Olena Celik
Olena Celik
2023-10-30
2 місяці тому зробила маммопластику, залишилася дуже задоволена!!! Також зробила операцію з видалення врослого нігтя, лікар Эврен професіонал своєї справи. Всім раджу!!!
Aysel Tosun
Aysel Tosun
2023-10-14
Ich habe Doktor Evren in Google ausgesucht und habe eine sehr gute Auswahl getroffen, ich habe H100 und Nasolabial Unterspritzung machen lassen ,er hat Federhände /Finger ,ich habe kein Schmerz gefühlt. Einfach Sensational! Außerdem sind alle Mitarbeiter +Doktor sehr freundlich und Hilfsbereit.
I Am (IlyaFallUp)
I Am (IlyaFallUp)
2023-05-20
Not reasonable prices
Dejb Ddlj
Dejb Ddlj
2023-05-18
Opération 10/05/2023 Il est le meilleur chirurgien: professionnel, aimable et surtout très humain! Merci Dr Evren Tevfik Sarah N
H***** E**
H***** E**
2023-05-03
2 ay önce meme büyütme estetiği yaptırdım. Evren beyin tecrübesi ve bilgisi sayesinde çok kısa sürede toparlandım. Ağrılarım yok denecek kadar azdı ve sonuçtan çok memnun kaldım kesinlikle tavsiye ediyorum.
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Plastik cerrahi alanında ülkemizin prestijli eğitim kurumlarının başında gelen Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nden uzmanlığını alan Evren Tevfik İşçi; samimi ve sıcak bir ortamda her hasta için kişinin ihtiyacına özel çözümler sunmaktadır.Op. Dr. Evren Tevfik İşçi’nin estetik ve plastik cerrahi kliniğinde; herhangi bir prosedürün başarısı için çok önemli olan açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurulur.

2 Comments

 1. Hava Nur Safarov
  26 Ekim 2022 at 10:52

  Merhaba,

  Burun estetiği fiyatıyla ilgili bilgi rica eder, iyi çalışmalar dilerim.
  Burnumda geniz eti ve eğrilik var.

  • evrenisci
   26 Ekim 2022 at 10:54

   Merhaba, +90 542 830 80 62 numaramızdan bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi

Gönder & Send
Hello, How may i help you?